Skocz do zawartości

[Revolt 29] 17" dla ridera 185cm?


Barba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad tym rowerkiem z 2011r.

Tylko mam pewne wątpliwości.

Mam 185cm wzrostu.

A rama, która mi całkiem leży to 17"

 

Nie miałem możliwości porównania do ramy 19" Revolta tylko przymierzałem Tractiona 19" i wydawał mi się krowiasty. Nie mam doświadczenia z takimi rowerami 29".

 

Szosę mam 560cm,

Mtb 20".

Fula 19,5".

A tutaj dziwy takie 17" chyba pasuje.

 

Pozycja całkiem poprawna. 2-3cm do przodu ręce i wzorowa. Sztyca 2cm ponad max wyciągnięta. Jak to jest z mostkami w tych wynalazkach? Są jakieś zasady? (W tej ramie kąt widelca to 70*)

Może dam po prostu długi mostek, siodełko cofnę, sztycę 400mm i jazda?

Jak podpasuje ta rama na dłuższą metę to mam pomysł na upgrade: pełną grupę XT 2x10 z tarczami i piastami (uznaję tylko pełną grupę) oraz jakieś DT obręcze i szpryszki. No i te niewygodne siodełko na Brooksa.

 

Aha najważniejsze. Rower będzie ciągał przyczepki, woził dupsko do pracy i może się nada na wycieczki krajoznawcze. Nic do sportu.

 

Dlaczego carbon? Bo nie chce mi się po schodach nosić ciężarów :P No i będzie pierwszy carbon w domu. Inne rowery stal. Aluminium nadaje się tylko na łodzie.

 

Pozdrawiam

Barba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że pozycja całkiem niepoprawna. Czemu nie 19"? jest właśnie te 2-3 centymetry dłuższa, a i sztycy nie zabraknie.

 

 

Sztyca to nie problem. Są długie i dłuższe.

17" jest sprytniejszy, szybszy, da się robić bunny hopa. No po prostu mam nad nim pełną kontrolę. 19" jest jak Ukraina dla 12-sto latka. Jedzie się, ale tak jakby pod ramą. Niby to tylko ok 3cm różnicy i 0,5* kąta widelca, ale zupełnie inny rower.

 

Dobra chyba sam muszę testować, jeśli chodzi o długość mostka. Może uda się rower do testów wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam wzrost co tyi ramę 19".nie bierz mniejszej zwłaszcza że nie będziesz jej używał sportowo tylko turystycznie i krajoznawczo.Po kupnie roweru też miałem uczucie że za wielki za długi ,niezgrabny.Mostki w authorach 29 mają 90mm i kąty 10.Ja w swoim wyjąłem podkłładki dystansowe spod mostka i obróciłem mostek w dół żeby uzyskać bardziej sportową sylwetkę.

Jeśli chodzi o siodełko to regulacja siodełka w jarzmie przód -tył nie służy do uzyskiwania sportowej sylwetki tylko do ustawienia prawidłowej pozycji kolan (rzepki) w stosunku do osi pedałów,gdy korby są równolegle do podłożą

Podsumowując;

jazda sportowa i wyścigi-mniejsza rama

turystyka krajoznastwo wycieczki -większa rama

Moja rada bierz 19"a będziesz z niej w 100% zadowolony.Podobne dyle maty miałem rok temu,Śliski doradzł mi 19 i doradził dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Decyzja zapadła. Jako że różnica pomiędzy 17" a 19" jest spora a moja sylwetka wymaga czegoś pomiędzy zdecydowałem się na 17" z mostkiem 110cm. Sztyca wymieniona na 400mm mostek na 110mm i rower idealny. Hamulce SHIMANO M575 rzeczywiście do kitu. Zastanawiam się nad Hayes TRAIL/Shimano XT 2012 i zostanie 7" przód 7" tył.

 

AHA! Dla zastanawiających się:

Author nie zmienia ramy, czyli nie będzie można nadal zakładać opony 2,35" z tylca.

Cena o 1000pln w górę a w zamian dostajemy tylko inne opony i biały mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż ten rower i jak na nim wyglądasz:)

 

Wyglądam jak pączek na normalnym rowerze. Poproszę w przyszłym tygodniu to mi ktoś zrobi zdjęcie.

 

Na wymianę sprzętu jestem zmuszony czekać do wiosny. Nie mogę się z nim pokazać w domu :whistling: Ech... znowu mnie poniosło i mam kolejny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...