Skocz do zawartości

[szprychy] jakie wybrać?


PiotrWie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem purystą więc bardziej boli sama myśl.w głowie że coś pracuje nie tak jak powinno niż że coś tam się stanie ;) Niemniej koła z górnej półki rozpoznawalnych marek produkujących głównie koła są budowane na jednakowych szprychach, symetrycznych obręczach i jednakowych kołnierzach piast. Dają dożywotnią gwarancję jeśli są stosowane zgodnie z przeznaczeniem. Ja na średniopółkowych (dt serii xmc i xm) przejchałem grubo ponad 20kkm  są nadal proste jak w momemcie ich zakupu chociaż mają tylko po 28 cieniowanych szprych a rower+ja to 120kg. Teren może niezbyt ambitny ale jakieś dropy, kamienie i korzenie jak najbardzirj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.11.2023 o 08:27, Maciek.B napisał:

@PiotrWie weź jeszcze poprwakę na stan pozostałych podzespołów.

Po tych 19 tysiacach piasta i obręcz raczej nie są już jak nowe ;)

Co z tego, że dasz jakieś wspaniałe szprychy, jak za chwilę podda się obręcz, albo posypią się łożyska w piaście, czy bębenku.

Choćbyś miał nie wiem jak wspaniałe koło, to taki przebieg z obciążeniem to nie mało.

@PiotrWie - Nie ma za co ;)

P. S.

Nie reanimuj tej piasty.

Jeżeli masz w planach zrobić drugie tyle, to poskładaj nowe koło w całości na nowych komponentach.

Zauważ, że nie pytam o model piasty, bo nawet jeżeli jest to piasta na łożyskach maszynowych to i tak pozostanie stary bębenek i zapadki, które też w końcu się pkddadzą.

A jeżeli to piasta Shimano, czy cokolwiek na klasycznych łożyskach, to tym bardziej śmietnik, bo nie wymienisz bieżni, a konusy i kulki potrafią kosztować więcej niż sama piasta 😛

Ogólnie na co dzień mówię dużo i oczywiście mogę się mylić, ale wiele razy zdarzyło mi się powiedzieć sentencję:

"A nie mówiłem" ;)

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sądzę - zrobiłem na 1 piaście ponad 50 tyś i dalej służy córce w rowerze do dojeżdżania do pracy w mieście, podejrzewam że zużycie na bieżni będzie zauważalne po 100 - 150 tys km. W tej jest niewielkie zużycie na konusach, już widziałem, dałoby się ( choć nie zamierzam) poskładać jak jest i pewnie z 10 tyś kolejne zrobić, to rower do jazdy po szosie i drogach polnych, nie do ekstremalnego walenia po bikeparkach czy singlach😀

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest tego pełno, na Allegro, u FormickiegoBike i w innych sklepach, rozstrzał cenowy od 2 do 6pln.

I co z tego że są kute, niech są nawet zakute jak łby i tak tego nie kupię w tak wygórowanej cenie inni zresztą też kręcą nosem że kawałek drutu w tej cenie to przesada.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.11.2023 o 21:57, uzurpator napisał:

@Dokumosa

Jak ciężkiej inżynierskiej rozkminy chcesz?

W największym skrócie: koło przenosi obciążenia przez luzowanie szprych. Tym procesem rządzi prawo Hooke'a. Stosowanie odpowiednio dobranych szprych o różnej średnicy powoduje, że lewa i prawa strona uginają się o tę samą wartość. To sprowadza koło do stanu identycznego z kołem idealnie symetrycznym.

Jeżeli zaś masz typowe koło tylne plecione tymi samymi szprychami po obu stronach, to po stronie napędu szprychy luzują się dużo bardziej niż by wynikało z róznicy naprężeń. Co zaprasza uszkodzenie związane z zmęczeniem materiału - najczęściej urywanie łebków szprych - klasycznie.

Będąc analnie upierdliwym, dążymy do tej samej wartości naprężenia podzielonego przez przekrój szprychy. W praktyce - używanie szprych oczko grubszych po stronie napędu niż po stronie tarczy.

Ktoś kto zerowym kosztem chce mieć koła które się nie psują?

Super rozkimna i wszystko jasne 🙂

Czy jeśli zastosowane są takie same szprychy różnej długości (różnica luzów chyba będzie?) to zadziała tak samo to prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 12:39, leejoonidas napisał:

Wszędzie jest tego pełno, na Allegro, u FormickiegoBike i w innych sklepach, rozstrzał cenowy od 2 do 6pln.

I co z tego że są kute, niech są nawet zakute jak łby i tak tego nie kupię w tak wygórowanej cenie inni zresztą też kręcą nosem że kawałek drutu w tej cenie to przesada.

Czy jest jakaś szprycha aero sensownej jakości która nie jest w wygórowanej cenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...