Skocz do zawartości

[Trening] nie mam siły szybciej jechać


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, uzurpator napisał:

@leon7877 Pokaż segment na Stravie jak jedziesz 40+ przez 5 minut.

Na poniższym filmie można zobaczyć jednego z mocniejszych amatorów z mojej okolicy, w samotnej jeździe. No ale to już jest ścisła czołówka np. Maratonów Kresowych. Jak Adam jest, to wiadomo że będzie na podium. Na Stravie pewnie da się go zlokalizować i śledzić jego wyniki.

No ale to już trzeba mieć "kopyto", by tak jeździć i naprawdę dużo i mądrze trenować. Predyspozycje fizyczne też pewnie się liczą. Co ciekawe, Adam często jeździ z dość niską kadencją, raczej siłowo. 

"..... nie mam siły już", po czym eksplozja watów na podjeździe:

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marvelo napisał:

Co ciekawe, Adam często jeździ z dość niską kadencją, raczej siłowo. 

 

To jest niska kadencja? Ze mnie żaden profesjonalista, ale też mam podobną:

image.thumb.png.4ea01b3082c02b833796ee7c21abb7fe.png

Bardzo rzadko dobijam w ogóle do 100, a nie przekraczam chyba nigdy.

Tak BTW, wydaje mi się że rezultat byłby znacznie lepszy na lepszym sprzęcie, bo to co mam to wcale żadna rewelacja nie jest i to jest największy hamulec.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny i w miarę dokładny kalkulator. Porównałem go ze swoimi danymi i widzę korelację co do 1 km/h: http://www.kreuzotter.de/english/espeed.htm

 

Na wyścigowym rowerze, przy wzroście 180cm i wadze 70kg, do utrzymania 45km/h potrzeba 450W. Przy optymistycznym założeniu, że przez 5min można utrzymać maksymalnie 120% FTP, wychodzi FTP równe 375W. To są liczby zawodników.

Po wrzuceniu szerszych slicków, moc rośnie do 483W, a dla jeźdźca 100kg i 190cm wzrostu dostajemy 520W. Prędkość 42km/h wymaga tylko 370W, więc jest dużo bardziej przystępna dla amatorów.

Co ciekawe, przy nawet słabym wietrze w plecy 5 km/h, moc potrzebna do uzyskania 45km/h spada do 366W. Ledwo wyczuwalne pochylenie terenu -0.5% wymaga "tylko" 400W. Pokazuje to jak niedokładne jest stwierdzenie "dzisiaj nie wiało i jechałem po idealnie prostej drodze".

Edytowane przez SpinOff
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 09:03, JWO napisał:

W sobote sprawdzilem jak to wyglada. Na plaskim przez 3 minuty utrzymalem 41km/h. MTB Full Enduro na szerokich oponach, bezwietrznie. Dluzej sie nie udalo bo byly swiatala, ale jeszcze chyba dalbym rade te 2 minuty pociagnac. Na szosie moglbym sprobowac 5minut 45km/h, pewnie bez sukcesu, ale w poblizu by cos nakrecil.

Serio taką lochą dałeś radę przez z 60% czasu jakim się spieramy tyle wyciągnąć? Bo widzisz to podważa mocno te pierdy jakie tu niektórzy sadzą. Nikt nie ma odwagi nazwać cię trollem czy sugerować innych bzdur? Nie wypada czy w czym jest problem w takim razie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 powyzej wstawilem screenshoty z Garmina. Nie 3 minuty tylko 2:30 😜. Teraz moge sie wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia. 40km/h 5 minut na full enduro, opony 2.5 cala dalbym rade pociagnac. 45 na tym rowerze raczej nie. Za dwa tygodnie bede maila prawdopodobnie dostep do swojego lekkiego gravela. Sprobuje z ciekawosci. Tylko musze znalezc 4 km plaskiego bez swiatel i skrzyzowan rownorzednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, aż żałuję, że ostatnio mam tak napięty kolarski grafik... wziąłbym wsiadł na szosę i spróbował wycisnąć te wartości, o które cały ambaras! 

Może uda mi się jeszcze przed operacją, bo aż sam jestem ciekawy, czy to ja jestem tak słaby, czy Wy tacy mocarze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.09.2023 o 13:36, marvelo napisał:

Na poniższym filmie można zobaczyć jednego z mocniejszych amatorów z mojej okolicy, w samotnej jeździe. No ale to już jest ścisła czołówka np. Maratonów Kresowych. Jak Adam jest, to wiadomo że będzie na podium. Na Stravie pewnie da się go zlokalizować i śledzić jego wyniki.

No ale to już trzeba mieć "kopyto", by tak jeździć i naprawdę dużo i mądrze trenować. Predyspozycje fizyczne też pewnie się liczą. Co ciekawe, Adam często jeździ z dość niską kadencją, raczej siłowo. 

Podjazdy do 3% na tym filmie czyli w miarę płaski teren to żadne wyzwanie. Na takim terenie to nawet na rowerze single speed można by utrzymywać średnią prędkość 30+ o ile się ma kopyto. Ciekawe czy na trasie Krasnystaw-Gorzków albo nawet Krasnystaw-Rudnik przez Gorzków byłoby tak kolorowo z utrzymywaniem prędkości? Bo tam są niezłe podjazdy, zwłaszcza na trasie Chorupnik - Suszeń. :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...