Skocz do zawartości

[kamera] montaż kamery gopro na kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakupić gopro 11, którą chciałbym zamontować na kasku - na górze (kask na zdjęciach). Jako, że kask jest taki jak widać, nie ma jednolitej powierzchni, pytanie jak ją zamontować. Czy pasek na kask np taki https://allegro.pl/oferta/regulowany-uchwyt-na-pasek-na-kask-do-gopro-sjcam-13260063488 jest wystarczająco stabilny? Może macie jakieś sprawdzone patenty. Myślałem też, żeby ew. wyciąć  ten garb na srodku kasku widoczny na zdjęciach na płasko, żeby móc tam nakleić naklejkę pod mocowanie, to się wydaje najstabilniejsze. Proszę o sugestie i pomysły. Dziękuję z góry

Image00001.jpg

Image00002.jpg

Image00003.jpg

Image00004.jpg

Image00005.jpg

Image00006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsądniej te pieniądze przeznaczyć na sensowny kask?

 

Gopro waży 150g, jakiekolwiek mocowanie to kolejna masa. Mocowanie kamery na głowie, jeśli nie mówimy o kilkuminutowych przejazdach (a raczej jeśli jeździsz w takim kasku to np. z dh nie masz nic wspólnego) to głupi pomysł, za duże obciążenie, będzie męczyć

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wkrótce wyjazd, więc nowy kask może i tak, ale w przyszłości. Co do obciązenia, nie chce sie wymadrzac, bo nie wiem, ale przeciez tak ludzie jezdza i nagrywaja trasy. Ale dziekuje za zwrocenie uwagi na to. Z klaty widac rece i kerownice, tez planuje ale chce tez czyste szoty. Z kiero wydaje sie za nisko i ze bedzie trzasc. Zatem moze ktos odniolby sie do moich pomyslow i pytan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, quintana napisał:

przeciez tak ludzie jezdza i nagrywaja trasy

Przyczep do kasku coś o podobnej masie i sprawdź, czy to będzie dla Ciebie odczuwalne.

Mam lampkę Sigma Buster 100 z mocowaniem do kasku, ale chyba jedt lżejsza od GoPro 9, którą mam. Lampki nie odczuwam.

GoPro nie testowałem na kasku, chociaż ten uchwyt Sigmy dałby się wykorzystać chyba do tego po wykręceniu sanek na lampkę 🤔

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i co, wymyśliłeś jakiś sposób?
Też jestem aktualnie przy wyborze mocowania i chłopaki podsunęli mi wątpliwość, co do odczuwania kamerki na kasku. Nie pomyślałbym, że 150-160g będzie odczuwalne. W takim razie szelki na klatę wydają się najsensowniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka odnośnie tej odczuwalności - mój kask waży 660 gr. Nigdy bym go nie ważył, ale w którymś z tematów był poruszany właśnie ciężar kasków i byłem ciekawy, bo wiedziałem, że lekki to on nie będzie. Odkąd go zważyłem to wszystko mnie boli... Żartuję oczywiście! 🤣.

Nie sądzę żeby ciężar kamerki był (aż tak) odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odczuwalny, bo to dodatkowa masa, do której nie jest się przyzwyczajonym. Pewnie po miesiącu ciągłej jazdy z kamerką to mija ale przy okazjonalnym używaniu będzie ciążyć.
Po prostu jeżeli kamerka waży 150g, a normalne kaski w okolicy 300g, to mamy +50% masy.

Inna kwestia, że takie mocowanie średnio się sprawdza.
Nie widać czy i jak pracuje kamera, chyba że sparuje się ją z telefonem i jest on pod ręką.
Kamerka wystaje ponad kask, więc łatwo nią o coś zahaczyć.
Tak nagrany materiał średnio się ogląda. Jednak widok kierownicy poprawia odbiór filmu, można bardziej poczuć jakby się samemu jeździło. Mocowanie na klacie lub pod szczęką fullface lepiej się sprawdza. Wiadomo, co kto lubi ale patrząc po popularnych kanałach, takie mocowanie jest najczęstsze.

Jak kamerka ma dobrą stabilizację, to na kierownicy nie ma problemu ale wibracje mogą się przenosić na mikrofon i dźwięk będzie zmasakrowany.
Jak kamerka ma kiepską stabilizację, to na kasku nie jest wiele lepiej, mimo wszystko na wertepach kas też się trzęsie, a z dodatkową masą będzie bardziej bezwładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo ostatnio. Nakupowałem się różnych mocowań do kasku i potwierdzam, mocowanie GoPro na kasku to wyjątkowo słaby pomysł. Mocowanie na boku i czuć jak się kask na bok przesuwa. Na czubku lepiej bo niby obciążenie bardziej centralnie, ale jak się głową rusza góra dół to też kask lata w tych kierunkach. Waga, wagą, ale liczy się też dźwignia, bo przecież kamera nie jest nigdy przy samym kasku. W każdym razie to mega niewygodne rozwiązanie i podziwiam zaparcie tych co tak kręcą. Widać parcie na szkło czyni cuda 😉 Ja ostatecznie kupiłem oryginalną uprząż na klatę i to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...