Skocz do zawartości

[4500] pierwsza szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

zamierzam przesiąść się z górala na szosę. Głównie jeżdżę po asfalcie i dojazdy do domu mam po ścieżkach rowerowych. Budżet jaki sobie założyłem to maks. 4500 zł. Szukam roweru, na którym będę mógł robić treningi oraz czasami założyć szersze koła i zrobić z niego gravela. Celuję raczej w nowy rower, ponieważ boję się, że nie dam rady właściwie ocenić stanu używanej szosy. Objeździłem okoliczne sklepy i mam dwóch kandydatów. 

Trek Domane Al 2 Disc 

Triban RC500

Triban jest na lepszym osprzęcie, ma już Sore, natomiast trek Clarisa, ale za to ma sztywne osie. Zastanawiam się nad rozmiarem, mam 165 cm wzrostu i 75 cm przekroku. Tribana celuję w S, natomiast z kalkulatora treka wynika 52, w sklepie niby pasuje, ale zupełnie co innego może być na pętli 100km. Proszę o radę, który będzie lepszym wyborem ? Jeśli macie swoje propozycję z chęcią je rozważę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam roweru, na którym będę mógł robić treningi oraz czasami założyć szersze koła i zrobić z niego gravela.

Założenie szerszych opon nie robi z szosy gravela. Tym bardziej, że nie włożysz do tych rowerów nie wiadomo jak szerokiego kapcia 

Cytat

Objeździłem okoliczne sklepy i mam dwóch kandydatów. 

 

Trek Domane Al 2 Disc 

 

Triban RC500

Jak musi być nowy (co imo przy prostym, aluminiowym rowerze i tym budżecie znacząco utrudnia temat) to za wiele poza tymi dwoma ci nie zostaje 

Cytat

Tribana celuję w S,

Ja bym tam wziął xs

Cytat

natomiast z kalkulatora treka wynika 52, 

Tabelka treka to najbardziej skopane sugestie na rynku. Celowałbym w mniejszy 

Cytat

Jeśli macie swoje propozycję z chęcią je rozważę. 

https://www.bikester.pl/cube-attain-pro-M1255207.html?vgid=G1849105&_cid=21_1_-1_9_175_1849105__pla&campaign_detail=smart_shopping&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=adw_19994710927&gclid=CjwKCAjw6vyiBhB_EiwAQJRopnYgi51MI2-ZcxD0F9v39qFrktKMYTL5EU-3k-4KhEdVF9arxKZCdhoCkPkQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Założenie szerszych opon nie robi z szosy gravela. Tym bardziej, że nie włożysz do tych rowerów nie wiadomo jak szerokiego kapcia 

Masz rację nie chodziło mi o zrobienie typowego gravela. CHciałbym po prostu zamiast 28C założyć 35C lub jak się zmieści to nawet i większą. 

Cytat

Tabelka treka to najbardziej skopane sugestie na rynku. Celowałbym w mniejszy 

49 będzie w porządku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to: Marin Bikes | 2021 Gestalt 1

Może w sklepie znajdziesz poniżej ceny cennikowej. Rozmiarówkę masz w takiej tabelce po lewej stronie ekranu, kliknij niebieski znak "?" a rozwinie się więcej informacji.

Sora może niczego nie urywa, ale masz sztywne osie. Ten rower geometrią jest zbliżony do Treka Domane (pewnie @Mihau_ ma inne zdanie :) ).

W standardzie masz oponę 32, wprawdzie tu nie widzę informacji ale jak wyjdziesz na stronie Marina piętro wyżej, czyli tam gdzie są wszystkie Gestalty, to jest info o szczegółach technicznych:

Cytat

MIEJSCE NA OPONĘ

Rama i widelec Gestalt posiada przestrzeń pod oponę do 700x45mm. 

Ja mam model wyżej, Gestalt 2 i jestem z niego zadowolony, lubię nim jeździć po asfalcie, na dobrym szutrze też pójdzie.

Na dzień dobry pewnie siodło do zmiany, bo fabrycznie jest taki kapeć, że Ci pieluchę wciśnie. Lepiej kupić coś twardego, polecam romans z Bontragerem i ich programem 30 dni na testowanie i wymianę siodełek (akurat Bontragera znajdziesz tam, skąd Cię odciągam, czyli w sklepach z Trekiem :) ). I najlepiej pójść osobiście, zmierzyć sobie rozstaw kości. Zakupy przez internet można robić po pomiarze - wtedy nie kupujesz w ciemno.

Miłego bólu głowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KorppX napisał:

Masz rację nie chodziło mi o zrobienie typowego gravela. CHciałbym po prostu zamiast 28C założyć 35C lub jak się zmieści to nawet i większą. 

Z tego co pamiętam to do rc500 wg specyfikacji wchodzą opony do 36c. Ja miałem u siebie opony od 28c do 40c, teraz mam 35c i wydają mi się być takim złotym środkiem do zastosowań jakie podajesz, czyli głównie asfalt i ścieżki rowerowe. W lekkim terenie typu droga polna czy leśna też dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może być ciężko znaleźć Gestalta 1. Nowy model cenowo zbliża sie do 6000 zł, natomiast Marin Gestalt nie ma chyba sztywnych osi. Spróbuję jeszcze zapytać się w Valdisport czy coś mają ciekawego ale może być trudno o rozmiar. Zastanawiam się, skoro Gestalt jest zbiżony do treka, marin zaleca 52, a @Mihau_ mówi żeby treka brać mnijszego to jak to jest ? Porównuję geometrię ramy i w większości przypadków marin jest kilka mm większy w rozmiarze 52.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mihau_ napisał:

Długość rury poziomej pokroju 530 czy nawet więcej to za dużo dla kogoś ze wzrostem 165

Dzięki za ten komentarz, teraz przynajmniej wiem na co zwracać uwagę. 

@clavdivs co innego wsiąść na niego w sklepie na kilka minut czy przejechać po sklepie, a zupełnie inne odczucia mogą być po 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i wziąłem tribana. Jest dokładnie jak piszą - dobre na kiepski asfalt, ubity szuter i gładkie ścieżki leśne. Na większe szaleństwa w deko trudniejszym terenie jak trochę błota czy luźny piach nie pozwoli opona 35c i.. mechaniczne tarczówki których się nie pozbędziesz, bo wymiana na hydraulikę to koszt roweru. Z perspektywy czasu brałbym coś w czym się da zamontować te 40c. Jak te cechy Cię zadowalają to zastanów się nad tym Cube, dopłata niewielka, a nowocześniejszy (chyba ma nowszy standard mocowania kół, co będzie ważne przy ewentualnej wymianie). Sam triban zadziwiająco trwały, przeżył bez szwanku nawet spotkanie z głębokim dołem niewidocznym pod wysoką trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...