Skocz do zawartości

[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Rafał87 napisał:

Dlaczego na filmiku z pierwszego linku jest "jedyny miernik właściwie mierzący łańcuch" skoro park tool CC-4 mierzy na tej samej zasadzie czyli też poprawnie.

Bo Park Tool CC-4 nie jest miernikiem. Jest to wytłumaczone w filmie.

 

Do Adminów: czy można edytować tytuł wątku, tak żeby dodać prawidłową, pełną nazwę miernika: MW-03-005%? Ja nie mogę już edytować.

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vincek Robią nagonkę na chałupników sprzedających po portalach typu aledrogo itp. Weź teraz dokumentuj skąd mialeś surowiec, za ile, ile pracy w to włożyłeś, ile energii i innych kosztów żeby obliczyć przychód do opodatkowania. Do tego rzecz jasna prowizje. A jeśli wskaźnik to tylko uboczna "produkcja" i w sumie koszty zaczynają przekraczać magiczną granicę to trzeba zakładać działalność, płacić VAT, ZUS, dbać o księgi itd. Koszty, czas i potencjalne kłopoty. Zobacz zresztą ile kosztują prymitywne (w sensie kawałek blachy) narzędzia np. BiTool. Lepiej sprzedać patent jakiemuś potentantowi w branży. Ale biorąc pod uwagę świadomość ludu rowerowego na świecie to 50% nie dotyka się do napędu, 90% nie słyszało o jakimkolwiek przymiarze a jakiś jednocyfrowy promil zaledwie jest świadomy wyższości tego nad innymi. To trudny rynek jeśli o takie fanty chodzi.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie z gościa krętacza, oszusta itp. IMHO chce mieć wszystko pod kontrolą z racji wieku, mam Teścia podobnego wiekowo. Ile tego musiałby by zrobić aby wszedł poza limity bez działalności? Może Teslą jeździ i nic go to nie obchodzi? Materiał kupił 6 lat temu. I tyle. 

To nie on ma coś udowodniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ale biorąc pod uwagę świadomość ludu rowerowego na świecie to 50% nie dotyka się do napędu, 90% nie słyszało o jakimkolwiek przymiarze a jakiś jednocyfrowy promil zaledwie jest świadomy wyższości tego nad innymi. To trudny rynek jeśli o takie fanty chodzi.

Dlatego się pytam, jaka jest przewaga tego narzędzia nad CC-4 albo Pedro's (o którym nic nie było). Ja zdaje sobie sprawę, ze to forum dla maniaków, ale rotacja albo wieszanie na gwoździu nie jest chyba ZNACZNIE gorszym sposobem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś go w ręku a śmiesz się wypowiadać! :D A to nie wolno,  trzeba tego kraftowego przymiaru, przepraszam - miernika spróbować żeby móc oceniać. To nic że gwóźdź jest najprostszym narzędziem do rotowania łańcuchami.

Żeby nie było że się wypowiadam bez sensu - dla mnie, użytkownika który zawodowo już prawie nie grzebie w rowerach, a swoich ma kilka, żeby nie wyjść z wprawy - gwóźdź jest super, przy jeździe na więcej niż jednym łańcuchu. A że w rowerach miejskich zajeżdżam kasety 8sp. to robię to do końca i nawet gwoździa nie potrzebuję.

W dniu 24.02.2023 o 19:55, Dokumosa napisał:

Trochę to naciągane. IMHO co najwyżej wskaźnik. No i szczerze - 99,999% potencjalnych użytkowników oczekuje prostej informacji 1/0 - wymieniać czy nie. Dzisiejszy świat przesycony jest pustą informacją nie posiadającą żadnej wartości ;)

Otóż to. To jest pytanie większości osób które przyprowadzają rower do serwisu - wymieniać czy nie. "Da się sam łańcuch, czy trzeba całość?"

I biorąc lekkie poprawki na działanie przemiaru, patrząc czy przelatuje przez łańcuch czy jeszcze nie (bo nawet wspomniany przymiar ParkToola nie działa zerojedynkowo tak jak się wydaje) nic więcej do szczęścia nie potrzeba. 

Rozmawiałem ostatnio z jednym właścicielem z naszej podkarpackiej doliny lotniczej. Mówił że miarą odkryć, wynalazków itp. nie powinny być publikacje naukowe, czy patenty - tylko wdrożenia, na masową skalę. A tutaj nawet nie wiadomo ile kraftowy miernik kosztuje, a mimo to już jest grupa "obrońców przed hejtem" która zabrania się wypowiadać i oceniać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iks Przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku.

Co do gwoździa to bezustannie twierdzę, że nie ma lepszej metody. Przymiar jest git jeśli nie robisz rotacji (więc tym samym nie wieszasz na gwoździ i nie porównujesz do innych z łańcuchów z kolekcji).

Odnośnie PT CC-4 czy Pedro's CC2+ - spełniają swoje zadanie należycie - nie wprowadzają błędu wynikającego ze zużycia rolek i dają jasną info zwrotną - wymieniać czy nie. Wskaźnik MW-03-005% posiada natomiast skalę więc na podstawie wskazania można oszacować ile jeszcze danemu łańcuchowi życia zostało i wywnioskować czy do wymiany czy nie.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak, też kupiłem, wszystko priv, ale potwierdzam, że miernik fajny, chyba najlepszy/najdokładniejszy jaki można kupić. Dobry też do planowania dłuższego wyjazdu bo wskaże że wyciągnięcie np. 0,4 i można zawszasu zareagować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. miernik jest fajny. Jak miałem jechać na urlop ub. roku w sierpniu w góry  to mogłem spokojnie ocenić w jakim stanie jest łańcuch (11s)  i czy już go wymieniać czy jeszcze da radę.

Miernik pokazywał "czwóreczkę" a  Bitule i inne  już dawno wpadały na 0.5 a  niewiele im brakowało do 0,7 . Przy "piątce" Bronisława wymieniłem łańcuch na nowy, kaseta slx  z przebiegiem ok 6-7 tys   bez problemu go przyjęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik przyszedł , Pan Bronisław jest bardzo słownym i konkretnym człowiekiem , wszystko wyjaśni , wytłumaczy wiadomo że ma swoje lata i trzeba i metoda jaką prowadzi sprzedaż jest dla niego najłatwiejsza do ogarnięcia. Miernik przyszedł na starym mierniku pokazywało mi zużycie 0,75 a na tym 0.3. jest mała różnica 😊.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...