Skocz do zawartości

[do 6000zł] rower górski, dla kobiety 160cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam roweru do 6 tys. zł. Chętnie kupię rower używany, z ramą carbonową lub lekką aluminiową. Mam 160cm wzrostu. Rower ma mi służyć do jazdy w lesie. Interesują mnie wyłącznie koła rozmiar 27,5, ewentualnie 26. Znacie jakieś oferty warte większej uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle bezsens, co dobrego i nowego roweu na 26 kupić się już nie da, a przy używanym na taki wzrost będzie słabo z wyborem. Jeżeli nawet się coś znajdzie używanego to na miejscu się okaże, że albo za duży, albo zajechany.

9 godzin temu, asicaxc napisał:

Rower ma mi służyć do jazdy w lesie

Super.

Fajnie, że podałaś tyle szczegółów, bo to pozwala wykluczyć rowery miejskie i trekkingowe.

Niestety nadal pozostaje wybór spośród wielu różnych typów rowerów, a Ty oczekujesz podania konkretnych przykładów ;)

Wysil się trochę.

Co dla Ciebie oznacza jazda w lesie? W jakiej okolicy mieszkasz? Płasko, góry? Rekreacja po ŕównych ścieżkach, czy gonitwa na przełaj w tak głębokie bagno, że aż trzeba będzie rower prowadzić rower lub zawrócić?

Kamienie, korzenie, czy po prostu utwardzona droga pożarowa w lesie?

Oczekujesz porady, czy bezmyślnego zasypywania linkami do ofert, które i tak nic Ci nie powiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za odzew. Już podaje więcej informacji.

Mieszkam w Gdańsku, blisko Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wbrew pozorom pomorze, to nie tylko płaski teren, ale dość wymagające podjazdy i zjazdy. Nie jestem profesjonalną zawodniczką biorącą udział w zawodach xc/mtb, ale lubię się zmęczyć w lesie na rowerze, robiąc 1/2h przejażdżkę. Szukam górala, który poradzi sobie w błocie, szutrze,z wystającymi korzeniami.

Zastanawiam się nad kupnem np. https://www.olx.pl/d/oferta/focus-raven-carbon-27-5-super-upgrade-sid-xx1-xtr-rozmiar-s-CID767-IDSNNUs.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0

Tylko w tym przypadku pojawia się wątpliwość, czy rama carbon kilkuletnia jest dobrym wyborem, czy lepiej zainwestować np. w coś takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/grand-canyon-al-sl-7-0-rozm-s-CID767-IDOyNMM.html

 

Napisałam, że odpowiada mi rower na kołach 26, ponieważ jestem dość niska, a wiem, że może być ciężko znaleźć odpowiedni rower na mój wzrost. Kilka lat temu kupiłam treka x-calber 9 na kołach 29. Doradzili mi w sklepie rozmiar 17, który okazał się za duży. Pani w sklepie twierdziła, że ten rozmiar jest dla wzrostu od 162, że przyzwyczaję się,po spędzeniu dłuższego czasu na rowerze. Bolały mnie ramiona, pośladki. Zmiana mostka, kierownicy, manipulacja siodłem poprawiła te rzeczy minimalnie. Dodatkowo przekonałam się wtedy, że wolę rower bardziej zwrotny, a koła 29 sprawiły, że rower stał się mniej dynamiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia. Jeżeli jesteś w stanie ocenić rower albo masz kogoś kto to potrafi to ja bym podjechał, bo masz blisko.

 

20 minut temu, asicaxc napisał:

Kilka lat temu kupiłam treka x-calber 9 na kołach 29. Doradzili mi w sklepie rozmiar 17, który okazał się za duży. Pani w sklepie twierdziła, że ten rozmiar jest dla wzrostu od 162, że przyzwyczaję się,po spędzeniu dłuższego czasu na rowerze. Bolały mnie ramiona, pośladki. Zmiana mostka, kierownicy, manipulacja siodłem poprawiła te rzeczy minimalnie.

Niestety, ale tak działa 99% sklepów. Próbują się pozbyć tego co mają na stanie i bardzo często im się to udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany rower z wysokiej półki to ogromne ryzyko - taka kaseta to kosztuje ponad 1000 - jak potrzebna nowa, to zaboli. Fakt - 9kg kusi, sprzedający obiecuje wiele, ale co w tym siedzi - nie wiadomo. Na czym polegał serwis widelca - nie wiadomo. Ile on przejechał - też nie wiadomo. Używany to bym kupił jak ma być tanio. Nie wolisz nowego: https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-8-wmn/2620.html?dwvar_2620_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC ? Jednak jak byś kupowała osobiście, jeszcze z osobą co się zna i realnie wyszło, że rower jest świeży - to ten focus to dream bike,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcio, ten co podałeś wykracza poza mój budżet. Nie znam się super na rowerach, więc ciężko mi będzie ocenić, czy ten focus faktycznie jest taki jak pisze sprzedający.

Marcina, ten co podałeś specialized rockhopper expert z 2022 jest faktycznie warty większej uwagi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Spec to osprzętowo tak z co najmniej 10 klas poniżej Focusa, a katalogowo ta sama cena co znacznie lepszy linkowany Canyon... No chyba, że zależy Ci na napisie na ramie 🙂.

EDIT: W zasadzie to nie 10 klas, a poniżej skali w tej cenie.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, asicaxc napisał:

A co myślisz o tym focusie?

Bardzo fajny, warty uwagi. Fajna rama o "przyjaznej" geometrii. Do tego komponenty z wysokiej półki. Nie wygląda na jakoś specjalnie wyeksploatowany. Widać że ktoś nie oszczędzał. Niemniej jednak jeśli, dajmy na to, napęd jest do wymiany, to na dzień dobry 1000zł za kasetę GX + łańcuch. Musi obejrzeć ktoś kumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudzinki nie zależy mi na napisie, tylko szukam czegoś w zakresie do 6 tyś. i to jest górna granica, a ten cannon przekracza budżet. 

KNKS - a jeśli okzałoby się, że kaseta+ łancuch+ korba jest do wymiany ,nie można kupić czegoś z deore? Tylko kompatybilna z resztą osprzętu będzie GX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon.

Przy takim budżecie nawet bym nie spojrzał na takie wynalazki jak ten Spec bez sztywnych osii i tapera.

Do wyboru do koloru w tej cenie tylko znaleźć Twój rozmiar:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-bh-expert-5-5-pd31009/

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-merida-big-nine-500-lite-2022

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-flite-29-2022

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-120-29-nx-eagle/_/R-p-330101

Kolejność przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, raczej logiczne, że w TPK amor się przyda...

Co do 26" - no niekoniecznie (choć niedawno można było kupić dobry i fabrycznie nowy sprzęt, jednak ze starszymi  technicznymi standardami), prędzej 29", ale w odpowiednim rozmiarze, co jednak może wyglądać różnie (tu przykład niewysokiej zawodniczki na małej ramie - 164 cm, rama 15" : klik ).  Tzw. średnie koło może być ciut zgrabniejsze, ale pomijając rozmiar koła i wygląd, to trzeba brać pod uwagę wymiary danego modelu, a najlepiej każdy przetestować podczas jazdy (co w przypadku marek pokroju Canyon'a może być utrudnione - chyba, że coś się zmieniło w tej materii, bo aż tak nie śledzę tej kwestii).

Kilka lat temu można było kupić np. topowego Level'a A+ za 8 k, czyli 40% ceny katalogowej...  Oczywiście utrzymanie takiego sprzętu w specyfikacji fabrycznej to spore koszty, ale można nieco spuścić z tonu, i celować w tańszy osprzęt, tyle że to już nie będzie ten sam rower, jednak nadal może sprawiać przyjemność.

Wydaje mi się, że to kwestia poszukania, i nadal można kupić coś przyzwoitego sprzed kilku lat, fabrycznie nowego, i w dobrej cenie.

Co do rowerów nowych - te mają już nowsze rozwiązania (np. standard Boost), bardziej progresywną geometrię (co jest pożądane, zwłaszcza jak się człowiek bardziej wkręci w temat), ale niestety są przy tym dużo droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, asicaxc napisał:

Wojcio, ten co podałeś wykracza poza mój budżet. Nie znam się super na rowerach, więc ciężko mi będzie ocenić, czy ten focus faktycznie jest taki jak pisze sprzedający.

Marcina, ten co podałeś specialized rockhopper expert z 2022 jest faktycznie warty większej uwagi.

W Wysepce w Hali Olivia mają rozmiar S na kołach 27.5", tylko niższy model. Polecam przejść się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się taperem i sztywnymi osiami to zbytnio nie podniecał przy rowerze dla kobiety o wzroście 160 cm, która nie ma zamiaru bić się w zawodach o czołowe miejsca.

Znaleźć rower na kołach 27.5" i odpowiedniej geometrii nie jest łatwo.

11 minut temu, KNKS napisał:

Ten Spec kosztuje wyjściowo 7000zł i ma ramę bez tapera i ośki QR. Szkoda gadać...

5590 zł w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma czym podniecać, ale wydawanie 7000zł na totalnie zacofany sprzęt to bezsens, tym bardziej że kilka postów wyżej stoi tańsza Merida, która poza tym że nie ma badziewnego SX tylko DEORE  M5xxx, to oczywiście posiada taper i sztywne ośki.

O czym tutaj dyskutować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...