Skocz do zawartości

[Bagażnik] Bagażnik rowerowy do ramy karbonowej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim doświadczonym forumowiczom.

Do założenia konta skłoniła mnie rozterka co do montażu bagażnika do mojego roweru. Posiadam otóż rower na ramie karbonowej, który nie ma odwiertów pod bagażnik. Pragnąłbym w tym roku wyprać się na dłuższą wyprawę rowerową, stąd też chciałbym go zamontować. Zastanawiam się jednak, czy jest to technicznie możliwe?Czy montowanie bagażnika do sztycy byłoby tu dobrym pomysłem? Zabezpieczyłbym to miejsce pastą do karbonu, ale przy obciązeniu bagażnika, może i do 20 kg... Dobrze by było, gdyby ciężar przenieść na oś, a montaż do sztycy byłby jedynie stabilizujący, ale czy istnieję takie bagażniki? I czy jest w ogóle sens bawić się w coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją zarówno adaptery osi do montażu "standardowych" bagażników zarówno do qr jak i sztywnych osi, np https://allegro.pl/oferta/tubus-adapter-os-qr-do-montazu-tylnego-bagaznika-10874410604 jak i bagażniki z wbudowanymi adapterami https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-rowerowy-tylny-tubus-disco-pd13694/?v_Id=53939

Inna sprawa, że karbonowy rower nie był najlepszym pomysłem pod wyprawy

Im więcej "bikepackingu" tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam taki, na karbonie. Jakby te pręty sięgały do osi, byłoby super. Ale niestety są mocowane do trójkąta. Nic się z ramą nie stało. 20kg wytrzyma, trzeba tylko rozłożyć równo na dwie strony. Takie dociążenie tyłu wpływa na prowadzenie roweru. Na płaskim tego nie odczujesz, ale w górach może być problem.

bagaznik1.JPG.6294b89aa05da405ed991c1c61bcbba3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik raczej pod sakwy, do tego jakiś śpiwór, namiot etc. Tu chodzi o wyjazd dłuższy i dalszy, na który bikepackingowe torby raczej nie starczą (ja przynajmniej wolałbym tak nie ograniczać bagażu).

 

Jaki To model bagażnika? Długo już jest używany na karbonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki To model bagażnika? Długo już jest używany na karbonie?

To chinski wyrób, ale do dostania w RP. Jezdźe już dwa i pol roku. Ramie nic się nie stało, ale bagażnik mam już drugi :D 

Troche to moja wina, bo jezdźe z niesymetrycznie obciążonym, z jedna sakwa. Standardowo ładuje tam laptopa, pełne ubranie na prżebranie i buty (jezdźe do pracy). Tak z 8kg na jedna stronę, ale zdarzało sie i więcej. Przy załadowaniu „pod korek” po 15-20kg na każda stronę, rower złe się prowadzi. W mojej ramie ten bagażnik jest dość wysoko nad kołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...