Skocz do zawartości

[chusta] Czym zakryć nos i usta?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł sezon zasłaniania ust i nosa :D

I, pewnie gdyby nie covidowe maseczki to dalej jeździłbym w buffie i denerwował się że mi zjeżdża z nosa. 

Co polecacie - niezbyt grubego, właśnie pokroju buffa, żeby nie zjeżdżało z nosa? Niestety nie mogę naciągnąć go do połowu oczu bo koliduje z okularami. Zmodyfikować buffa? Wszyć mu jakieś gumki? A może postawić na maskę antysmogową? 

Chodzi o zakrycie twarzy i szyi, tak żeby przy kilku stopniach na plusie czy kilku na minusie było cieplej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

A może postawić na maskę antysmogową? 

W masce to ja nie mogę jeździć (chyba że spacerowo). Tylko jak zacznie się nawet mały podjazd i wzrasta mi puls czuję jak maska zaczyna mi przeszkadzać , do tego pod maską mam spoconą cała twarz - co nie należy do przyjemności.

Dlatego sugeruję eksperymenty z buffem. Mam taki z naszego Krossa i jest on taki bardziej ciasny, nie ma mowy żeby zjechał z twarzy.

Ewentualnie taka kominiarka powinna być OK.

Kominiarka BRUBECK Dirt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popróbuję z ciasnymi buffami, ale mam teraz taki przylegający i też zjeżdża. 

1 godzinę temu, Mareq_BB napisał:

Na tym zapinam kask i nie zjeżdża z nosa.

Kask pewnie stabilizuje, ale wolę ciepłą czapkę :D 

Kominiarka - nawet mam dwie, ale w niej parują okulary. To jest w sumie główny problem - bo buff zaciągnięty na uszy na nie/pod nie zachodzi, kominiarka za mało odsłania. 

Dlatego też myślałem o masce, bo jest w miarę sztywna, jak maseczka z drucikiem, a wkłady można wywalić - może wtedy tylko grzałaby. Choć, poważnie się zastanawiam czy nie zacząć w tym jeździć wieczorami, bo smród. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu  bo też stoję przed zakupem całorocznego Buffa - co lepiej zda egzamin w zimie ale też będzie OK przy jeździe w lecie.. ten z technologią Thermonet czy HeiQ Smart Temp? Normalnie wziąłbym pewnie z Merino ale w sklepie gdzie kupuję (mam spory rabat) mają mocno ograniczony wybór i z Merynosa nie ma żadnych. Ten pierwszy podoba mi się z racji odblaskowych elementów i jest nieco węższy więc powinien lepiej siedzieć na nosie 😁. Ktoś coś podpowie?
https://buff.pl/product-pol-12772-Chusta-BUFF-R-REFLECTIVE-IPE-NAVY-Adult.html
https://buff.pl/product-pol-11763-Chusta-wielofunkcyjna-BUFF-R-dla-doroslych-ThermoNet-R-ETHEREAL-AQUA.html

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

a wkłady można wywalić

To może faktycznie maska będzie najlepsza. Jak będziesz jeździć bez wkładów to nie będzie efektu przepocenia twarzy. Dodatkowo jak będzie syf w powietrzu to dajesz wkłady i jeździsz ale bez napinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zapewniam, że to nie to samo. Do 3 lat wstecz szydziłem z tych co płacą za to min. 60 zł na promocji, sam jeźdżąc na takich z Azji za 5 zł, czy ze sklepów sportowych za 20 zł. Po za kupie Buffa zwykłego komfort mega, zupełnie inny materiał, a po zakupie z merino light i tą mocniejszą 250g zupełnie inna jazda nawet na - temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to jest jakaś metoda - ja zauważyłem że problemem tych tańszych jest raz rozciąganie, a dwa - rolowanie się krawędzi. 

Jak jest z elastycznością tych merino? Mierzyłem ostatnio taką chustę z Decathlonu, bo z czapki merino jestem bardzo zadowolony, ale niestety - wełna nie jest elastyczna, co w ogóle zaprzecza idei chusty wkładanej przez głowę. 

No i jeszcze jedno fajne co ma Buff - maski. Właśnie czegoś takiego szukam! :D

Czyli już pomijając te filtry, wiruski i inne - takiego buffa którego można jakoś dodatkowo złapać na/nad uszami, żeby nie zjeżdżał. Swoje kosztuje, ale chyba się skuszę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciężko mi powiedzieć jak z elastycznością, nie potrafię tego zmierzyć, ale już po wzięciu do ręki tej merino grubszej 250g wydawało mi się, że jest mniej elastyczniejsza od zwykłej jesiennej. Ogólnie wrażenie mam bardzo dobre, choć używana po roku zwykła zaczęła mieć takie kulki/mechacenia. Za to ciągle jest taka jak była w rozmiarze, no i buffy mają zakładane krawędzie, nie ma mowy o rolowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...