Skocz do zawartości

[Rower] xc full suspension do bikepark?


prozaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Mam okazję kupić w bardzo dobrej cenie Krossa earth tokyo, z tego względu mam bolączkę, na którą chciałbym uzyskać konkretna odpowiedź :-)

Podpowiedzcie proszę czy tym rowerem będzie można poszaleć w bikeparkach, czy na ścieżkach w górach (coś typu ściezki w okolicach Kościeliska w Zakopanym), Góra Żar itp

Mieszkam na Mazowszu, więc kręcę się wokół XC, lecz czasem jeżdżę również w góry i chciałbym mieć rower bardziej uniwersalny.  Wcześniej w okolicach Kościeliska z Mtb Academy  jeździłem na Hardtailu po trailowych trasach i też dawał radę, lecz wiadomo nie skakałem zbyt wysoko:-)

Reasumując, czy ten rower wytrzyma żeby poskakać i pojeździć szybko oraz bezpiecznie po takich trasach? jakie wytycza on nam tak naprawdę granice?

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część tras w PŚ xco jest obecnie tak trudna, że sporo osób endurakiem miało by do myślenia a na pewno w kwestii tempa jazdy. Nino na Sparku jeżdzi kosmos i nie dojedzie go większość ludzi dobrze jeżdzących po górach na enduro ale o jakim poziomie wyszkolenia jest tu mowa. W tym gostka na tym wyżej filmie. Chcesz i masz w dobrej cenie to kup tylko to jest sprzęt na bardziej ścieżkową jazdę jak na tym Butorowym koło Kościeliska. Żar to już gorzej. Pamiętaj, że zawodnicy mają wszystko na tacy i za friko wiec jak coś się rozpadnie to ma nowe albo nowy rower. Takie filmy jak wyżej są o tyle durne, że przedstawiają jakiś wycinek z jazdy w ciągu dnia. Trzeba patrzyć szerzej na cały sezon i tu już kolorowo nie musi być. Tak czy inaczej rower ma pewne ograniczenia i to ty decydujesz ile z niego max wycisnąć. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz na Mazowszu i chcesz mieć uniwersalny rower to obejrzyj rowery tzw. "down country" w tym wątku [18000] full do maratonów - Jaki rower kupić do X złotych? - Forum Rowerowe - Największe w Polsce Tak jak pisali koledzy, nie ma się co sugerować takimi filmikami. Generalnie jak ktoś ma skilla to i na CXsie pojedzie traile i będzie miał z tego frajdę, ale im bardziej ścigancki rower tym mniej wybacza, komponenty są lżejsze i często mniej wytrzymałe, trzeba jechać czysto.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prozaczek napisał:

A co powiecie na ten filmik.

Fajnie się to ogląda, bo fajnie. Skilla on i inni mają na pewno, ale o tyle są te filmy wkurzające, że reżyserka tam króluje bardziej niż u bear gryllsa, a potem tacy jak Ty to łapią i myślą, co myślą. Jest masa filmów na YT jak "czołowi" poginacze montowali te filmiki, ile gleb pozaliczali to mało napisać.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie full XC będzie sobie lepiej radził w górach od hardtaila XC i raczej nie rozpadnie się po jednym dniu. Ale jakbym miał jeździć regularnie takie trasy jak na filmie powyżej, to kupiłbym coś innego. Może coś z pogranicza XC/Trail jak Spark bez dopiska RC, a może po prostu coś co ma "Trail" w nazwie ;) Wygodniej i bezpieczniej. 

Z drugiej strony na Mazowsze full XC wystarcza z zapasem. Okazjonalny wypad w góry też przeżyje. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak na Mazowsze będzie jak znalazł a na okazyjny wypad w góry też przeżyje. Umówmy się, że przeciętny użytkownik ma małe szanse na wyciśniecie z tego roweru tyle by się rozpadał. Zresztą tu nie ma za wiele rzeczy do rozpadania. Bardzo dobre części i super koła. Przed wyjazdem w góry trzeba tylko odpowiednio zająć się ustawieniem amora i dampera. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, some1 napisał:

Z drugiej strony na Mazowsze full XC wystarcza z zapasem. Okazjonalny wypad w góry też przeżyje. 

Nie mogę się nadziwić jak się ludziom przesunęły zakresy używania sprzętu :) Full xc na Mazowsze to tak tylko z zapasem, a góry to tylko "przeżyje"... :D 

Ja bym powiedział, że na Mazowsze to okrutny overkill, a w górach to może uda się dopiero wykorzystać jego możliwości jeśli jeździec będzie ogarnięty i trasy trudne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu nie wszyscy na Mzowszu lubią jak im sie na glinianym, dziurawym klepisku flaki trzęsą przy 30 km/h. A w górach bez myk-myka (jak w Scoccie RC) zjeżdżać w miare pewnie umieją tylko najlepsi. Bo do tego służą inne rowery.

To typowy ścigacz - idealny na XC z okazjonalnymi wypadami w góry gdy tylko się go trochę rozbuduje.

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, prozaczek napisał:

Cześć Wam,

Mam okazję kupić w bardzo dobrej cenie Krossa earth tokyo, z tego względu mam bolączkę, na którą chciałbym uzyskać konkretna odpowiedź 🙂

Podpowiedzcie proszę czy tym rowerem będzie można poszaleć w bikeparkach, czy na ścieżkach w górach (coś typu ściezki w okolicach Kościeliska w Zakopanym), Góra Żar itp

Mieszkam na Mazowszu, więc kręcę się wokół XC, lecz czasem jeżdżę również w góry i chciałbym mieć rower bardziej uniwersalny.  Wcześniej w okolicach Kościeliska z Mtb Academy  jeździłem na Hardtailu po trailowych trasach i też dawał radę, lecz wiadomo nie skakałem zbyt wysoko:-)

Reasumując, czy ten rower wytrzyma żeby poskakać i pojeździć szybko oraz bezpiecznie po takich trasach? jakie wytycza on nam tak naprawdę granice?

dzięki za pomoc

Do takiej jazdy to zdecydowanie nie ścigacz XC, a raczej coś o skoku zawieszenia 150-180 mm (jeśli ma być uniwersalny, to bliżej 150 mm). 

Dobrym pomysłem mógłby być podstawowy Ibis Ripmo AF (zawieszenie DVO, osprzęt Deore): https://bikedepot.pl/pl/p/IBIS-Ripmo-AF/198

Zawieszenie w tym rowerze działa bardzo dobrze, zwłaszcza podczas pedałowania (w sieci jest masa recenzji i opini).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...