Skocz do zawartości

[Statystyki] Wspinaczka 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowe statystyki prowadzone przez cały rok. Zsumowana wartość podjazdów wyrażona w metrach :)

Każdy dopisuje swoje dane np zebrane ze stravy albo licznika, wystarczy skopiować wcześniejszy post i dopisać się w odpowiednim miejscu (najwyższa wspinaczka na pierwszym miejscu). Im więcej osób będzie tym lepiej to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, żeby co jakiś czas uzupełniać listę na podstawie sumy przewyższeń w danym roku (ze Stravy, GC, Wahoo, czy innego liczydła).

Czyli ja teraz powinienem wkleić to, co Ty wpisałeś wyżej i dopisać siebie pod spodem z racji tego, że mam mniej:

1. wkg 1977
2. TheJW - 666

Dopisze się 5 kolejnych osób:

1. iksiński - milionpięćsetstodziewięćset
2. wkg 1977
3. igrekowski - 1976
4. TheJW - 666
5. KowalskiJan - 32
6. ZosiANowak - 7
7. opwidhosfjkfopwrie - -123m (ja tylko zjeżdżam, heheheh)

Po miesiącu każdy coś tam podjedzie i trzeba będzie zaktualizować wynik:

1. iksiński - milionpięćsetstodziewięćsetdwa
2. igrekowski - 2999
3. wkg 2977
4. TheJW - 667
5. KowalskiJan - 32,13
6. ZosiANowak - 7 (znudziło jej się)
7. opwidhosfjkfopwrie - -493m (nadal zjeżdżam heheh)

 

Po co? Nie wiem. :D Na "tamtym" forum tak mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @slavoog, tylko tłumaczyliśmy sobie wzajemnie na czym ma to polegać. Nie podważam sensu przedsięwzięcia. Są wątki do chwalenia się zakupami, zdjęciami, to czemu nie chwalić się przewyższeniami. Jeśli się komuś chce - spoko. :)
To 666 było tylko dla przykładu. Strava twierdzi, że zrobiłem w tym roku 543m. Ale wykreślcie mnie, nie będę się w to bawił. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przewyższenie z trenażera też się liczy ? Bo w realu na Mazowszu to cienko widzę :(

Godzinę temu, TheJW napisał:

Strava twierdzi, że zrobiłem w tym roku 543m.

Tu pojawia się mały problem - Strava jest tylko tak mądra jak GPS. Odkąd jeżdżę z Garminem moja stała traska wzdłuż Wisły to okł 100m przewyższenia a Huawei potrafił zliczyć i 200 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażer się nie liczy. W jakimś Zwifcie mógłbyś zrobić długi podjazd np. 18% i nawet byś się nie zmęczył, tylko wlókłbyś się wolniej od ślimaka (bez trybu ERG). Akurat listę z podjazdami mieliśmy dosyć krótką. Największy ruch był na liście z odległością a tu Mazowsze ma przewagę, bo mniej podjazdów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja koryguję :D

  1. TheJW - 666 m
  2. slavoog - 440 m
  3. wkg - 384 m
Teraz, Mareq_BB napisał:

W jakimś Zwifcie mógłbyś zrobić długi podjazd np. 18% i nawet byś się nie zmęczył, tylko wlókłbyś się wolniej od ślimaka (bez trybu ERG).

To właśnie w trybie ERG tak działa :) Bez jest właściwie jak w realu - o ile się nie ustawi czegoś, co nazywam CVT :) Swoją drogą to trochę bez sensu ale musi byc bo słabsze trenażery by wymiękały przy większych nachyleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na tej Wiślanej to nawet 100 metrów nie masz ;)

Średnio do mnie przemawia taka forma.
Nie lepiej sobie porównywać na Stravie ?
Choć tam są tacy wariaci, że do końca roku nastukają ze 200 km w pionie...
Samo przewyższenie bez innych danych mówi niewiele, bo jeden mieszka w górach i na 20 km zrobi powiedzmy 1000 m up, a drugi musiałby na nizinie zrobić kilkaset km - uśredniając, bo na MTB będzie to można osiągnąć na krótszym dystansie, ale na szosie już niekoniecznie ( może poza tymi z zacięciem do kilkudziesięciu powtórzeń podjazdu )...
Poza tym dochodzi kwestia samego pomiaru - różne urządzenia mierzą czasem kompletnie od czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Na tej Wiślanej to nawet 100 metrów nie masz ;)

Circa about - raz 95 raz 110. Podjazd pod dwa mosty to z 35-40 m od Wisły a po drodze się przeszło drugie tyle uzbiera, Nieistotne - chodzi o to, że GPS w smartfonie jest słaby,

Pomysł jak pomysł - jedni liczą przewyższenia, inni kilometry, jeszcze inni godziny. Najbardziej obiektywny wskaźnik to chyba kWh/(kg*miesiąc) ale kto by to liczył :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na drodzę do pracy potrafi pokazać 1500m, a czasami nawet 3500m. Korzystam z Garmina, więc liczy to z jakiś map.

"Standardowo" pokazuje od 50m do 150m. Do pracy mam nieprzyzwoicie płasko, 3 podjazdy na mosty i jeden z tunelu, więc gdzieś około 50m by się zebrało.
Bez wysokościomierza takie pomiary można sobie... ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JWO napisał:

Korzystam z Garmina, więc liczy to z jakiś map.

A Garmin nie ma czujnika barometrycznego? Z map to chyba korzysta Strava, jak klikniesz przycisk korekcji wysokości...tak mi się wydaje.


https://suport.garmin.com/pl-PL/?faq=sFMkjQFdnZ99DcunfAue66

Cytat

Nakrycie urządzenia naklejkami lub etui. Jeśli przykryjesz port barometryczny na urządzeniu, który jest malutkim otworem znajdującym się zwykle z tyłu lub boków urządzenia, będzie to miało negatywny wpływ na dokładność odczytow.

Może dlatego mi ciągle pokazuje złą wysokość, bo nie dość, że mam swojego Edge 520 Plus w oryginalnym etui, to jeszcze pod uchwytem na mostku mam kawałek dętki - taki adapter DIY, bo mocowania Garmina są do okrągłych mostków/kierownic. Myślałem, że wpływa to tylko na słyszalność "piknięć" z głośniczka, ale może wśród tych otworów na spodzie jest też właśnie ten od czujnika! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...