Skocz do zawartości

[Covid19] czy dasz się zaszczepić?


marvelo

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=TkCOGpbnaPs

I fajny komentarz pod filmem:

Cytat

Cały ten cyrk ze szczepieniami niektórych celebrytów to jeden z tych żałosnych chwytów. Są tak zdesperowani, że stosują dziecinne sztuczki. Uważają nas za skończonych durni skoro nie wysilają się nawet by wyreżyserować coś bardziej prawdopodobnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tez tak uważam. Celebrytka sczepi się "potajemnie", bez kolejki, zdając sobie sprawę że to nielegalne, nieetyczne i w ogóle nie fair w stosunku do reszty obywateli i potem oznajmia ten fakt całemu światu wszech i wobec :D To jakby złodziej zrobił włam do sklepu, wrócił do domu i na swoim profilu na FB oznajmił ten fakt, po czym czekał na policję, żeby go aresztowała.

No ale celebryci mieli promować szczepienia, a że nie mogą się teraz szczepić, bo nie ich kolej to trzeba było coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kosmonauta80 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=TkCOGpbnaPs

I fajny komentarz pod filmem:

A co ten gość ma do powiedzenia? Bo sorry w 10 min które wytrzymałem naopowiadał wiele e nie powiedział NIC

Sorry ale podejżewanie Jandy o pomaganie Morawieckiemu jest już odlotem roku. 

Mieli znajomych wierzą w szczepionkę i sobie załatwili miejsce w kolejce.  Wyszło, to zrobili z siebie bohaterów przekonujących naród.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kosmonauta80 napisał:

Nie oceniaj faceta po jednym nagraniu

Oceniłem co mówi a raczej że przez 10min poruszył kilkanaście niezwiązanych wątków w zupełnie absurdalny sposób.  Wszystko co mówi i jak mów ma wzbudzać poczucie strachu i wrażenie spisku.  Nie lubię takich ludzi bo ilekroć ich słucham widzę że jak ładnie wrzucają półprawdy i bzdury do całkiem poważnych teorii.  Co wysadza w powietrze rzeczową dyskusję.  Potem jak zaczyna się rozmawiać o wątpliwościach np o szczepionkach wystarczy pokazać takiego gościa i wszyscy mający wątpliwości i argumenty wychodzą na oszołomów.   Mam często wrażenie że oni są kretami lewicy.... 

Podobnie jak mam wątpliwości co do Korwina z którym w wielu kwestiach się zgadzałem.  Ale gość zawsze jak mu rosły sondarze wychodził i walił czymś co musiało spowodować że nie będzie miał sensownego poparcia. Przypadek? 

A tu ciekawostka. https://twitter.com/i/status/1345566480914673664

Pani kłamała z odruchu... fajne ma odruchy :)

Tyle w temacie.  Cwaniaki poszły jak zwykle poza kolejką a teraz robią z siebie bohaterów i męczenników. Pozostaje to zwalić na morawieckiego pis i masonów i już będzie ok 

Kim jest Janda i jakie ma układy wiemy od lat. 

I nie wykluczam że ma zachęcać.... i przy okazji walnąć w rząd. Tylko zastanówcie się kto za tą maskaradą stoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 12:17, KrisK napisał:

Paranoicy tacy jak ja byli wyśmiewani. Odradzaliśmy chmurę bo były niepotwierdzone informacje o tym ze dane są prezentowane obcym podmiotą a dane nie są tam dość dobrze chronione. Ale to MS... To Google... Cały świat.... Najlepsze sztaby informatyczne...   Odradzalismy pewne narzędzia do zarządzania sieciami :) ale przecież nawet ms tego używa. Żądy (ort!) na całym świecie

Co ma piernik do wiatraka, jakoś do chmury też nie jestem przekonany. Kolego paranoikiem jesteś Ty, moje poglądy opierają się wyłącznie na ogólnoprzyjętych stanowiskach naukowym (a nie np. pojedynczych opiniach) i dokumentowałem je odpowiednimi publikacjami. Odpowiadałem na wszystkie wasze argumenty, który były podparte jakimiś faktami, danymi naukowymi. Natomiast wy nie podaliście żadnych kontrargumentów (innych publikacji) dla podanych przeze mnie faktów, tylko ewentualnie jakieś pojedyncze opinie wyssane z palca (w ten sposób mogę podać Ci opinie o płaskiej ziemii, a tłumaczenie głupot głupcowi nie ma sensu, bo ja podam następną publikację, a on mi poda następną wyssaną z palca opinię). Tak samo chyba nawet tobie udowodniłem, że nie potrafisz weryfikować źródła informacji.

@sznib a odnośnie tego zapobieganie transmisji wirusa po szczepienie sprawdziłem i faktycznie nie jest jasne czy szczepienie będzie eliminować transmisję wirusa w 100%, na pewno transmisja będzie zredukowana, ale nie wiadomo czy przeciwciała będą przenikać przez błony śluzowe i eliminować rozwój wirusy w tych miejscach, więc do momentu kiedy nie zostanie to wyjaśnione faktycznie nie powinno być wprowadzanych przywilejów dla osób zaszczepionych. Ale myślę, że takie badania to kwestia kilkunastu tygodniu i jeżeli okaże się, że szczepionka redukuje transmisję wirusa np. o 90% to uważam, że rząd powinien wprowadzić przywileje dla zaszczepionych. No i tak jak pisałem jak chodzi o skuteczność szczepionki przed COVID to ma ona potwierdzoną skuteczność na poziomie 90% przy podaniu dwóch dawek (przy jednej w raporcie jest mowa o ok. 70%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib @KrisK i reszta ;) A odnośnie celebrytów to chyba nie macie pretensji o to, że dobrowolnie przyjmują truciznę, przecież w ten sposób ratują życie innym xD

20 godzin temu, wkg napisał:

ludzie racjonalnie krytyczni

racjonalnie krytycznych to tutaj nie widziałem, ja podałem kilka linków do badań naukowych i statystyki, a Ci tzw "racjonalnie krytyczni" tylko opinie pokroju "płaskoziemców", zresztą sami się przyznali, że mają "obawy nie poparte danymi" to nie jest definicja racjonalizmu tylko na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na "własnej" skórze odczułem potwierdzenie czemu wolę się szczepić zamiast leczyć... Brat (18 lat młodszy) zadzwonił o 6 rano żebym przyjechał po klucze bo trzeba zaopiekować się kotami, bo On jedzie do Katowic... 

Jego przyszła teściowa przechodziła to lekko, już "wyzdrowiała" tuż przed świętami do pracy wróciła... no i leży z rozległym udarem w śpiączce farmakologicznej. Kobieta rok młodsza niż ja ma 45lat. Przed wuhanem zdrowa bez zdiagnozowanych innych chorób.

Tak więc dziękuję nie chcę sprawdzać jak wspaniałymi lekami będą to u mnie leczyć... ja tego nie chcę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobisz jak Ci "racjonalnie krytyczni" nie potrafią porównać statystk COVIDowych do jakiejkolwiek wprowadzonej przez człowieka szczepionki i na podstawie tego wywnioskować co stanowi większe zagrożenie. Bo oczywiście przez cały ten wątek są podawane wyłącznie teorie spiskowe lub pojedyncze opinie odbiegające od stanowiska całego środowiska, a nikt nie podał żadnych danych, że jakakolwiek masowo stosowana szczepionka przez ludzkość była bardziej niebezpieczna niż COVID (mało tego ja podałem dane, które pokazują, że jest dokładnie na odwrót). Szczepienie masowo stosujemy już ponad 100 lat, i co przez te 100 lat wszystkie koncerny fałszują wszystkie dane o szczepieniach? Jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat tym razem będzie inaczej (abstrahuje od tego, że przecież jest dopuszczona przez FDA/EMA) Żeby takich ludzi jak ta "teściowa" było jak najmniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, kamfan napisał:

Ci tzw "racjonalnie krytyczni" tylko opinie pokroju "płaskoziemców", zresztą sami się przyznali, że mają "obawy nie poparte danymi" to nie jest definicja racjonalizmu tylko na odwrót

 

Teraz, kamfan napisał:

Bo oczywiście przez cały ten wątek są podawane wyłącznie teorie spiskowe

Przecież kilka postów wcześniej podałem linka do naukowych opinii o amantadynie  wraz z odnośnikami do przeprowadzonych badań. Czytałeś w ogóle? Czy od razu zakładasz ze wszystko co nie po twojej myśli to teorie spiskowe?

Teraz, abdesign napisał:

Tak więc dziękuję nie chcę sprawdzać jak wspaniałymi lekami będą to u mnie leczyć... ja tego nie chcę mieć.

Nikt nie chce tego mieć. Ale ci co już to złapią chcą wyzdrowieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
34 minuty temu, kamfan napisał:

jeżeli okaże się, że szczepionka redukuje transmisję wirusa np. o 90% to uważam, że rząd powinien wprowadzić przywileje dla zaszczepionych.

aha, czyli powiedzmy że jak będzie zaszczepionych 1mln osób i z tego miliona 100 000 będzie zarażać to można ich wypuścić w świat bez maseczek, z przywilejami i to nie będzie miało żadnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kamfan napisał:

Ale co zrobisz jak Ci "racjonalnie krytyczni" nie potrafią porównać statystk COVIDowych do jakiejkolwiek wprowadzonej przez człowieka szczepionki i na podstawie tego wywnioskować co stanowi większe zagrożenie. Bo oczywiście przez cały ten wątek są podawane wyłącznie teorie spiskowe lub pojedyncze opinie odbiegające od stanowiska całego środowiska, a nikt nie podał żadnych danych, że jakakolwiek masowo stosowana szczepionka przez ludzkość była bardziej niebezpieczna niż COVID (mało tego ja podałem dane, które pokazują, że jest dokładnie na odwrót). Szczepienie masowo stosujemy już ponad 100 lat, i co przez te 100 lat wszystkie koncerny fałszują wszystkie dane o szczepieniach? Jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat tym razem będzie inaczej (abstrahuje od tego, że przecież jest dopuszczona przez FDA/EMA) Żeby takich ludzi jak ta "teściowa" było jak najmniej...

Większość gada na "nie" żeby gadać i tyle można by napisać. Można ewentualnie dyskutować czym nas zaszczepią, czy to będzie to samo i tak dalej a nie czy to ma sens. To ja wspominałem o Izraelu, który w kwestii bezpieczeństwa swoich obywateli postępuje jak nikt inny. Biorąc pod uwagę jakie mają służby w tym te tajne to nie ma o czym w ogóle rozmawiać. Osobiście ja jak i reszta mojej rodziny jedyne czym się martwią to stanem służby zdrowia. 1000x lepiej niż 1000 kampanii, profity zrobiło by zapewnienie, że w razie pogorszenia stanu zdrowia przyjedzie na pewno karetka a na SOR w razie czego trafi się w pierwszej kolejności bo się dostało szczepionkę. Żeby choć raz wszyscy odpowiedzialni za nie przyjazd karetki i resztę byli wypierniczeni z roboty na zbity pysk a afera po czymś takim angażowała tak samo jak tych co poszczepili się na boku. Bo mnie osobiście oglądnie gęby w stylu Pazury i innych obchodzi tyle co co nic. 

Co niby ludzie mają w 4 literach? Wiadomo, że wsporo ludzi nie chce siedzieć na tych 4 literach a choćby w bloku bo idzie ześwirować. Obecnie taka jest lipa ze śniegiem w górach, że właściwie cokolwiek pod sanki, jabłuszko nadają się stoki a raczej ich części. Jednak wielu nie włóczy się po 16-ej tylko już wraca i trzeba samemu przygotować kanapeczkę i piciu. A jak się nic nie zmieni po świętach a jeszcze cyk wystrzelą statystyki to repertuar sankcji jest szeroki. Będzie siedzenie w domciu i się skończy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
14 godzin temu, KrisK napisał:

Warto poczytać o leku o którym się kpi. 

Nie kpię....szukam wytłumaczenia dla Waszych zachwytów . 

A propos skutków ubocznych szczepionki, którą wielu neguje......

Z ulotki :

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące zwykle w wyniku przedawkowania; 

Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia; 

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa; Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości na lek, wstrząs anafilaktyczny; 

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, trombocytopenia.

Badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, jednakże nieznane są wyniki kontrolowanych badań u kobiet w ciąży. 

Straszne, nie? Szczególnie wstrząs anafilaktyczny. A to tylko Apap.

Tutaj z ulotki:

zawroty głowy, zaburzenia snu, pobudzenie psychoruchowe, egzogenne psychozy paranoidalne z towarzyszącymi omamami wzrokowymi, zatrzymanie moczu, sinica marmurkowata z towarzyszącymi obrzękami podudzi i kostek, nudności, suchość w jamie ustnej, niedociśnienie ortostatyczne. Lęk, nadmierna poprawa nastroju, uczucie pustki w głowie, letarg, halucynacje, koszmary nocne, zmniejszenie koncentracji, nerwowość, depresja, bezsenność, jadłowstręt, palpitacje, obfite pocenie.

Zaznaczyłem najciekawsze. Tym razem to amantadyna. Patrząc na podkreślone wiem, dlaczego nasi rządzący się jej boją. Zwiększy się ich pustka w głowie.

Czy kpię? Tak...kpię z demonizowania nieznanego leku i wychwalania innego leu, ktory nie zapobiega , a jedynie może prawdopodobnie pomóc. 

Oczywiście  należy kontynuować badania ale nie można traktować amajntadyny jako remedium , a szczepionki jako zagrożenia. 

Każdy z Was dostał conajmniej 7 szczepionek przed pierwszym rokiem życia, w tym szczepienie BCG przeciw gruźlicy. Ciekawe jest zapis o tej szczepionce na stronie PZH, gdzie jest napisane:

"Więcej zapytań budzi skuteczność szczepienia BCG w gruźlicy płucnej. Wykazywano zarówno dużą skuteczność szczepionki w zapobieganiu gruźlicy płuc, jak i brak tego efektu."

Uprzedzając - widać, ze każdy w Polsce dostaje w żyłę coś, do którego są ciągle wątpliwości odnośnie działania, ale dalej to stosujemy. 

Uważamy się za Super Naród , a taki Izrael jakoś to lepiej ogarnia. 

Pozostawiam dyskusję otwartą i żegnam ozięble. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
34 minuty temu, durnykot napisał:

nie można traktować amajntadyny jako remedium

Ale przecież wcale nie o to chodzi. Normalną sytuacją jest że jest szczepionka, żeby zapobiegać i lek żeby leczyć. Nie można gloryfikować jednego, a drugie całkiem olać. Oba specyfiki są potrzebne. Najlepiej tanie, powszechnie dostępne i z jak najmniejszym ryzykiem skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosmonauta80 napisał:

No to ja zadam pytanie: co mają zrobić osoby uczulone na składnik tej cudownej szczepionki, której nie chce przyjąć szef firmy produkującej ?

Jak to co? Karnie przyjąć i skończyć tak: https://dorzeczy.pl/swiat/167294/meksyk-lekarka-hospitalizowana-po-otrzymaniu-szczepionki-pfizerbiontech.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamfan napisał:

No i tak jak pisałem jak chodzi o skuteczność szczepionki przed COVID to ma ona potwierdzoną skuteczność na poziomie 90% przy podaniu dwóch dawek

Potwierdzoną przez kogo ?

Bo jeżeli opierasz się na danych rządowo-medialnych to skala kłamstw z tej strony osiągnęła poziom komunistycznej Korei, Chin z czasów Mao czy Sowietów za czasów Stalina więc w żadne potwierdzenia z tej strony nie można wierzyć. Przykładów tych kłamstw można podawać setki jak nie tysiące. Chyba że skuteczność została potwierdzona przez naprawdę niezależnych naukowców - w takim przypadku poproszę o źródło. Z tego co wiem takich badań nie było więc na razie takie dane można traktować wyłącznie jako chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
26 minut temu, Chociemir napisał:

" Resort dodał, że podczas badań klinicznych nad szczepionką nie wykazano dotąd ani jednego przypadku zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego w wyniku szczepienia. "

O, i tak rzetelnie przeprowadzono te badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamfan napisał:

moje poglądy opierają się wyłącznie na ogólnoprzyjętych stanowiskach naukowym (a nie np. pojedynczych opiniach) i dokumentowałem je odpowiednimi publikacjami. 

 

4 godziny temu, kamfan napisał:

odnośnie tego zapobieganie transmisji wirusa po szczepienie sprawdziłem i faktycznie nie jest jasne czy szczepienie będzie eliminować transmisję wirusa w

Sam sobie  przeczysz  i to w jednym poście.. skoro opierasz się na badaniach to jak mogłeś przeoczyć sprawę transmisji i nas wyzywać  bo przecież nie myślimy logicznie.. 

Właśnie na tym problem polega że czytamy te badania ulotki opinie i widzimy luki. Wyszło na to że nie opierasz się na badaniach na przekazie medialnym o nich. 

Ale i tak szacun że doczytałeś

3 godziny temu, abdesign napisał:

Jego przyszła teściowa przechodziła to lekko, już "wyzdrowiała" tuż przed świętami do pracy wróciła... no i leży z rozległym udarem w śpiączce farmakologicznej. Kobieta rok młodsza niż ja ma 45lat. Przed wuhanem zdrowa bez zdiagnozowanych innych chorób.

Nie masz żadnej pewności powiązania obu zdarzeń. Niestety ale 45lat to już taki wiek że udary się zdarzają i to u pozornie zdrowych. Nieraz nawet na nic wcześniej nie chorujących.  Jeśli by nie chorowała a zaszczepiła się to byś się zaczął bać szczepionki. A nadal związek nie był by oczywisty. 

Najmłodsza osoba z udarem jaką znam to 35latek... wysportowany prowadził firmę Zawsze zdrowy styl życia i dbał o badanie się..  Nic nie wskazywało na tragedię szczególnie że był po dość szczegółowej serii badań.   

2 godziny temu, durnykot napisał:

Czy kpię? Tak...kpię z demonizowania nieznanego leku i wychwalania innego leu, ktory nie zapobiega , a jedynie może prawdopodobnie pomóc. 

Nikt jie wychwala ale lek jest znany i ma dość łagodne skutki uboczne. Stosowany dość masowo nie powodował problemów i jest przebadany i uznany przez lata. 

Szczepionka nie jest i pojawią się pierwszego tygodnia szczepień wtopy bo trzeba zmieniać zalecenia co do tego kogo można a kogo nie szczepić.  To poważna sprawa świadcząca o problemie z badaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Nie masz żadnej pewności powiązania obu zdarzeń. Niestety ale 45lat to już taki wiek że udary się zdarzają i to u pozornie zdrowych. Nieraz nawet na nic wcześniej nie chorujących.

Ale oczywiście masz rację. Pewności nie mam. Ale to że przejście przez wuhan ma takie konsekwencje "...Badania sekcji zwłok pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, pokazują, że skrzepy krwi obecne są nie tylko w płucach, ale też w prawie każdym narządzie. Lekarze już wcześniej zauważyli, że u pacjentów z COVID-19 dochodzi do zakrzepów..." nie jest tajemnicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Co zrobić jak ludzie, jednostki stają się coraz bardziej niezależni, przestają się emocjonować polityką i politykami, kto z kim co, przestaje ich interesować kto i jak sprawuje władzę, odchodzą od kościoła, ponieważ są w pełni samodzielni, są indywidualistami oraz są inteligentni? Nie potrzebują aby decyzje za nich podejmował kto inny i kto inny mówił im, co mają robić i jak mają żyć? Co zrobić, kiedy ludzie sami umieją oceniać i to w sposób właściwy otaczającą ich rzeczywistość, na tej podstawie wyciągać trwałe wnioski, z których dla np. elit rządzących na przyszłość płyną naturalne konsekwencje? Co zrobić, jeżeli taki trend występuje na całym świecie (poza np Koreą, gdzie jest król słońce i wszyscy są tam szczęśliwi, a reszta świata to najeźdźcy)? Otóż, rozwiązania rodem z Korei by już w reszcie świata nie przeszły ale można wypuścić wirusa, na podstawie którego złamie się całe narody i zniszczy tą ich główną siłę, niezależności, samodzielności i trafnego wyciągania wniosków poprzez nie dawanie się już dłużej nabijać w butelkę tanimi sztuczkami. Ludzi (Wszystkich) można od siebie odizolować, kazać pojedynczym jednostkom funkcjonować na dystans - jak wiadomo największa siła ludzi jest w grupie, jak np. wilków w stadzie. Jeżeli zniszczy się te podstawowe prawa, to niszczy się też siłę, która do tej pory tam drzemała. Dodatkowo można wprowadzić strach, i perspektywę zarażenia, śmierci, utraty bliskich, co potęguje dystans m. ludzki. Jednostki które się sprzeciwiają można już ewentualnie ukarać mandatami, grzywną, czyli te tzw. resztki autonomii poprostu bez większych problemów stłamsić. Dodatkowo. żeby ludzie doznali ogromu strachu i przerażenia można zamknąć wszystko, całą gospodarkę na jakiś czas, na tyle, żeby jacyś tam przedsiębiorcy zaczęli bankrutować, a ludzie masowo wylatywać na bruk bez środków do życia, na tle jednak kotko, żeby zachować ogólną płynność oraz dostępność towarów i usług pierwszego rzędu. Jeżeli już wmówi się wszystkim, że normą jest dystans, jak największy, nie wchodzenie w interreakcje z innymi, to powstaje samotna słaba jednostka i na powrót wielcy tego świata, rządy, itp. mają nad kimś takim władzę, a ludzie wpędzeni w biedę, zamiast wymyślać chwycą się byle czego byleby przetrwać i znów błagalnie oraz dziękczynnie spojrzą na rządzących przystając na wiele , na co by wcześniej nie dali zgody. Po roku można następnie szybko wymyślić szczepionkę, bo już społeczeństwa i narody mają po tym okresie wyprane mózgi i cel uwstecznienia społeczeństw całego świata zostanie osiągnięty. Jakież to niesamowite, że przez tyle lat nikomu nie udało się wynaleźć szczepionki np na Adis, kleszczowe zapalenie opon mózgowych, czy całe mnóstwo chorób toczących cywilizacje, a w ciągu zaledwie roku mamy szczepionkę na obecnego wirusa... Po takim roku cóż,,, kto był bogaty bez problemu przeżył, kto się nie musiał martwić o pracę, swoją firmę, przeżył, natomiast wszystkie szare masy, cała reszta, której przecież jest nas na świecie najwięcej, przeciętny szary człowiek, wszyscy zostaliśmy stłamszeni i pozbawieni tej rosnącej to tej pory i drzemiącej w nas siły. Na tym komuś zależało i w tym procederze jednomyślnie wzięły udział rządy całego świata, bo na całym świecie przestawały one mieć dla obywateli znaczenie oraz się liczyć, przestawali być potrzebni w dużej mierze właśnie temu, że nie byli potrzebni. Społeczeństwo i ludzie na ziemi doszli już do takiego poziomu rozwoju, że mogli żyć samodzielnie i w zgodzie ze sobą ale to nie jest w myśl rządzącym - dziel i rządź - wtedy tylko oni pełnią jakąś pozorną funkcję, w innej sytuacji przestają mieć rację bytu. Samoświadomość ludzkości została przez ostatni rok mocno stłamszona i jest to duży krok wstecz, pozostaje tylko nadzieja, że to jedynie opóźni nieuniknione, czyli świat, gdzie liczy się człowiek, każdy jest dla każdego, każdy się toleruje i żyje dla innych szanując przy tym odmienność poglądy oraz co równie ważne całą otaczającą nas przyrodę. Skąd się bierze ciągłe gonienie za pieniądzem, ciągle za mało, brak czasu stres, chodzenie po trupach do celu...? Z ekonomii. Ale takie wzorce i zachowania sprzedawane są jednostkom od elit, korporacji oraz rządów, czyli tym, którym na rękę jest robienie z ludzi swoich niewolników, uzależnianie ich od siebie oraz od ich produktów. Ciągły głód na więcej i przy tym kompletny brak spojrzenia na drugiego człowieka, to sposób aby oni mogli funkcjonować, to karmienie ich swoim zachowaniem, postępowaniem. Na tym tylko zależy rządzącym i wielkim tego świata i zrobią wszystko by nie dopuścić do procesu, w którym ludzkość przejdzie na wyższy poziom, bo wtedy dotychczasowe rządy, ekonomia i wszystkie inne kajdany, kije z marchewką, przestaną działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosmonauta80 no odkrywczy nie jesteś z tym tekstem bo to, że było "nam" za dobrze i trzeba było coś wykombinować to raczej wiadomo. Przecież dziś nie będzie prowadził jakiś konwencjonalnych konfliktów zbrojnych. Ja jeszcze czekam jak rypnie elektronika tylko nie wiem jeszcze w co dokładnie uderzą. Tylko to niby szczepionka ma być tym nośnikiem buntu z naszej strony? Kurde ja się noszę z zamiarem wycofania praktycznie wszystkich oszczędności z banku bo już coś kombinują nad wglądem w to wszystko. Nie mam się jak wytłumaczyć z pracy na lewo czy zagranicą a także z tego, że faktycznie jestem oszczędny. Nie widziałem do tej pory jakiś przejawów oporu w tej kwestii czy innej formy inwigilacji. Teraz to poniekąd mleko się rozlało. Zapytaj się przeciętnego Kowalskiego w sklepie co myśli na temat wydawania gotówki. Także ten tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...