Skocz do zawartości

[narzędzia] dobry czas na zakup narzędzi


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie zapomnialem wiele rzeczy :sweat:

14 godzin temu, lewocz napisał:

No a jak odkręciłeś kasetę?  O ile bacik jeszcze można jakoś zastąpić starym łańcuchem to klucz do kasety musisz mieć.

Mam bacik, i klucz do kaset. O ile bacik przy remoncie nie był przydatny, poniewaz i koła i kasety były nowe, to przy servisie już tak

14 godzin temu, lewocz napisał:

A klucz do suportu, a ściągacz do korby? A klucze Torx?

 Mam i klucz i ściągacz i jeszcze "klucz" do wstępnego przykręcenia korby (takie plastikowe kólko) ;) , torxy były w zestawie z małym  kluczem dynamometrycznym

14 godzin temu, lewocz napisał:

A klucz do pedałów?

A takowego nie posiadam, ale jak na razie przykręcałem tylko. 

14 godzin temu, lewocz napisał:

Klucz do nabijania gwiazdki.

Niepotrzebny, mam widelec karbonowy. W starych rowerach sterów nie ruszałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten.
Mam kilkunastoletniego Krossa.
Chciałbym go rozebrać na czynniki pierwsze, a potem złożyć. Oczywiście, co będzie trzeba to wymienić.
Jeśli ktoś się zastanawia czemu - to z ciekawości, bo nigdy przy rowerze się nie bawiłem a lubię majsterkować.
A do tego będą potrzebne narzędzia. Również do tego by móc serwisować sobie i dziewczynie rower.
Mój wybór padł na walizkę BIKE HAND YC-735A

https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-rowerowych-bike-hand-yc-735a-19szt-9907488386

Czy jest to w miarę dobry wybór? Czego w tej walizce brakuje poza szczypcami do obcinania linek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, evox napisał:

Czy jest to w miarę dobry wybór? Czego w tej walizce brakuje poza szczypcami do obcinania linek?

Badziew jakich mało. Kiepska jakość większości narzędzi z tego zestawu. Kupuj pojedyncze narzędzia, a jest szansa że nimi popracujesz więcej niż 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten 6 lat temu, do złożenia pierwszego roweru, klucz do suportu, bacik, do dokręcania kaset, pedałów, łyżki, do ściagania na kwadrat, skuwacz, to działa do dziś
imbusy, śrubokręt to paździerz ale tak to nie mam się do czego przyczepić

https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-rowerowych-bike-hand-yc-728-18szt-10003228753
Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wkg napisał:

Bezużyteczny

Bardziej jak Twoja opinia, czy na tyle bezużyteczny, że nawet nie rozkręcę roweru? ;)

 

7 godzin temu, woojj napisał:

Badziew jakich mało. Kiepska jakość większości narzędzi z tego zestawu. Kupuj pojedyncze narzędzia, a jest szansa że nimi popracujesz więcej niż 2 razy.


To mnie zdziwiłeś, bo raczej pochlebne opinie czytałem, jeśli chodzi o amatorskie używanie. Zresztą na temat tej firmy opinię, pod Twoją  wyraził Sobek82.
Co do pojedynczych nie wiem jakie kupować, bo nigdy roweru nie rozkręcałem. A tak jak napisałem plan jest taki by rower całkowicie rozkręcić. Przy tym zakup pojedynczych jest zawsze droższy od zestawu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie kupił. Też uważam, że lepiej kupować osobno narzędzie, te których właśnie potrzebujesz. I warto wybierać te ciut wyższej klasy.

Miałem z wieloma markami do czynienia i tak ułożyłem sobie swój ranking.

Bike Hand, Proxx - taniutkie ale w niektórych przypadkach daję radę. Osobiście jednak nikomu nie polecam.

Topeak, Super B - średnia półka, Topeak ciut lepszy ale też trochę droższy - te mogę już polecić

Unior, ParkTool - drogie i bardzo dobre narzędzia - jak budżet nie trzyma to warto w to wejść.

Lezyne - dobre...może nawet bardzo dobre, ale też bardzo drogie. Polecić mogę ale czy aż tyle trzeba wydawać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można kupić, jesli nie chcesz poświęcać czasu na szukanie pojedynczych narzędzi.

Jak pedały nie będą chciały się odkrecić zwykła 15-ką, polecam tego zawodnika.

https://allegro.pl/oferta/duzy-i-dlugi-klucz-15mm-do-pedalow-kol-yc-163l-mb-9860502073

Mozesz spotakc też problemy z suportem, zakładam że to jest suport na kwadrat.

https://www.sbike.pl/klucz-super-b-tb-1066-do-podtrzymywania-klucza-suportu-o_8665.html

Za to bym zapłacił jakby nawet robili z złota :)

Reszta, spokojnie powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Kupujesz dobrej jakości takie które używasz często lub muszą być precyzyjne. Tanie, takie które są używane sporadycznie. Warto mieć dobry klucz do suportu, ale już bacik do kasety jakiś finezyjny być nie musi.

No i imbusy. Tu się nie oszczędza. Kupuj coś dobrych, uznanych firm. Wiha, Wera itp.

Całej skrzynki nie kupuj, bo i tak za chwile wyjdzie że coś jest kiepskie lub niepotrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???????????

Ta skrzynka byle czego nie kosztuje kilku dych, przeczytaj dokladnie o czym piszesz. 

Poza tym spamem mi tu wali na kilometr, koleś nawet nie pisze co ma w tym rowerze - w ogóle nie jest zainteresowany przydatnością tego pudełka. Do tego niegrzecznie ocenia odpowiedzi.

Warto przstrzec przed kupowaniem takich ładnie opakowanych nieprzydatnych w połowie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, clavdivs napisał:

To nie prawda. Grzebanie w rowerach potwierdza co innego. Fajnie jest mieć dobre narzedzia, ale to nie sa ceny zamykajace się w kilku dychach.

Kupiłem podobny zestaw jakieś 10 lat temu, pod marką Velomann i uważam, że dla początkującego to wygodne rozwiązanie, a jakość niektórych elementów wcale nie jest zła (choć może nie jest powtarzalna i trochę zależy  od szczęścia). Po prosu to wygodne rozwiązanie, a gdyby policzyć wszystkie pojedynczo podobnej klasy to wyjdzie dużo drożej. Na przykład zestaw ampuli u mnie dali bardzo przyzwoity, mam go do dziś i często używam. Słabe są te klucze do konusów i pedałów, ale na początek wystarczą. Nawet klucz do szprych kiedyś mi się przydał, bo potrzebowałem nietypowego rozmiaru do grubych nypli i już nie musiałem chodzić po sklepach i szukać, bo miałem pod ręką. Niektóre narzędzia mi się zdublowały, ale były jak znalazł gdy pożyczyłem np. skuwacz do łańcucha koledze i długi nie oddawał, a miałem akurat potrzebę skrócić łańcuch. Podobnie było ze ściągaczem do korb - w jakiejś taniej korbie mój stary nie chciał załapać gwintu, a ten z zestawu ładnie wszedł. Nie dramatyzujmy,  to nie kosztuje kilka stów, a często lepiej mieć pod ręką nawet tanie narzędzie niż nie mieć żadnego. Trzeba mieć tylko świadomość ograniczonej trwałości i uważniej takim narzędziem operować, a nic strasznego się nie stanie. Po jakimś czasie te najczęściej używane można zastąpić lepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wkg napisał:

 Poza tym spamem mi tu wali na kilometr, koleś nawet nie pisze co ma w tym rowerze - w ogóle nie jest zainteresowany przydatnością tego pudełka. Do tego niegrzecznie ocenia odpowiedzi.

Warto przstrzec przed kupowaniem takich ładnie opakowanych nieprzydatnych w połowie rzeczy.

A co niegrzecznego napisałem? Uznałem jedynie Twoją odpowiedź za bezużyteczną i to z przymrużeniem oka, więc bardziej kulturalnie Ci odpisałem, bo wystukałem sporo więcej liter aniżeli Ty i nie oceniałem nikogo. Jakbym chciał spamować, założyłbym nowy temat. Ja rozumiem, że starych wyjadaczy najbanalniejsze pytania mogą denerwować, bo dla nich są oczywiste, ale chciałbym dokonać jak najbardziej trafnego zakupu.
Nigdy nie rozbierałem roweru i nie wiem jakich narzędzi potrzebuję. Wiem że mam słaby hamulec tarczowy, którego lepiej by nie było, uginacz który udaje amortyzator, oraz pewnie wolnobieg skoro tylko 7 zębatek. Do tego rama stalowa co pewnie przy doborze kluczy nie ma żadnego znaczenia.  Dlatego chciałem zapytać na odpowiednim forum o mój budżetowy wybór i o to czy czegoś może mi zabraknąć. Jeśli fotki złomka mają w czymś pomóc to mogę dołączyć jakieś dokładniejsze, aniżeli ta z czwartkowej wyprawy do Lasu Kabackiego.

wycieczka m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zestaw który zalinkowałem.
Szkoda, że nikt nie napisał że brakuje w tym zestawie klucza do bębenka gdy pytałem czy czegoś w niej nie ma.
Teraz rower zagraca cały pokój, bo nie mam jak wykręcić bębenka.
Klucz do kasety i bacik przeżyły jej odkręcanie a trzeba było użyć sporo siły. Na tyle dużej, że klucz imbusowy na który nakłada się adapter (ten czerwony na fotce Sobka) mógłby się wygiąć, więc wziąłem do tego dużego francuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, evox napisał:

Klucz do kasety i bacik przeżyły jej odkręcanie a trzeba było użyć sporo siły.

Kaseta i suport to najmocniej dokręcane częsci w rowerze. Według zaleceń 40Nm. Co nie znaczy że z odkręcaniem innych nie będzie problemu ;) 

5 godzin temu, evox napisał:

Szkoda, że nikt nie napisał że brakuje w tym zestawie klucza do bębenka gdy pytałem czy czegoś w niej nie ma.

 

W dniu 27.02.2021 o 08:34, evox napisał:

Mam kilkunastoletniego Krossa.

Ja bym kupił kompletne nowe koła, a nie bawił się w rozbieranie piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, evox napisał:

Kupiłem ten zestaw który zalinkowałem.
Szkoda, że nikt nie napisał że brakuje w tym zestawie klucza do bębenka gdy pytałem czy czegoś w niej nie ma.
Teraz rower zagraca cały pokój, bo nie mam jak wykręcić bębenka.
Klucz do kasety i bacik przeżyły jej odkręcanie a trzeba było użyć sporo siły. Na tyle dużej, że klucz imbusowy na który nakłada się adapter (ten czerwony na fotce Sobka) mógłby się wygiąć, więc wziąłem do tego dużego francuza.

Cóż, bylo sluchać praktyków, nie wziałbyś badziewia próbując być dowcipny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wkg napisał:

Cóż, bylo sluchać praktyków, nie wziałbyś badziewia próbując być dowcipny. 

póki co to nie jest badziewie, a skoro taki mądry jesteś mogłeś napisać, że w zestawie brakuje takiego klucza, zamiast głupoty pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest klucz do bębenka? Chodzi o duży imbus czy klucz do rozłożenia go? Jeżeli to drugie, to się nie dziw, bo mało kto to robi.

Podoba mi się podejście autora. Podaje coś co więkoszość odradza, okazuje się że czegoś brakuje a klucze nie są odpowiednio zaprojektowane, a na koniec jeszcze ma tupet żeby się czepiać że ktoś mu czegoś nie napisał. 

A pytałeś że tak powiem? Będziesz chciał przyciąć rurę i dobić gwiazdkę, to się przyczepisz że tego też nie ma w zestawie?

Trochę pokory, bo to Ty masz problem, nie my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skom25 napisał:

Co to jest klucz do bębenka? .....

A pytałeś że tak powiem?

Odnośnie pierwszego pytania to taka tuleja z dwiema wypustkami.

Odnośnie drugiego, tak pytałem. Było przeczytać dokładnie a nie czepiać się. A rury przycinać nie muszę przy rozbieraniu i ponownym składaniu roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...