Skocz do zawartości

[Nowy MTB] Rockrider MTB XC 100 29'eagle


prorider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje kupić nowy rower górski. Czy jest sens wydać te 5300 za tego https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-100-s-29-id_8558247.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral? Nie spieszy mi się moge poczekać na promocje, czy ewentualnie w tych pieniądzach dostane coś innego? W gre wchodzi tylko nowy rower ze sklepu. Nie interesują mnie używki! 

Do tej pory jeździłam na Scott aspect 50, ale z racji tego ze swoje już przejeździł trzeba poszukać czegoś nowego. MTB ma być urozmaiceniem do szosówki, bo trochę tęskno za terenem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest sens kupna za 5300 Rockridera XC500. W tej kwocie nie dostaniesz nic lepiej wyposażonego. Ewentualnie rozejrzyj się za Kellys Gate lub Merida Big.Nine 500 Lite. 

Jeśli masz konkretne pytania do XC500 pisz, jako użytkownik modelu z 2019 roku chętnie coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które podałeś nie mają z tyłu zawieszenia, na którym mi jednak zależy. 

Teraz, Mateusz30 napisał:

Rower z deca ma przedpotopowe geo i to kończy temat.

Możesz kupić rowery z lepszą geo w podobnych pieniądzach.

Możesz mieć nawet xtr i to nic nie da. Będziesz sprowadzać na trudniejszej trasie.

Ooo dziekuje, dobra sugestia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC100 nie jest rowerem do jazdy Enduro ani wygrywania zawodów XC, ale na pewno będzie sobie lepiej radził w terenie niż Twój obecny Aspect. 

Cenowo Decathlon zostawia konkurencję w tyle, więc jeśli Ci się podoba to nic lepiej wyposażonego w sklepach nie znajdziesz. Natomiast jeśli chcesz coś w cięższy teren, to popatrz jeszcze na propozycje tutaj: https://www.1enduro.pl/rowery-full-hardtail-enduro-trail-do-6000-zl-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, some1 napisał:

XC100 nie jest rowerem do jazdy Enduro ani wygrywania zawodów XC, ale na pewno będzie sobie lepiej radził w terenie niż Twój obecny Aspect. 

Cenowo Decathlon zostawia konkurencję w tyle, więc jeśli Ci się podoba to nic lepiej wyposażonego w sklepach nie znajdziesz. Natomiast jeśli chcesz coś w cięższy teren, to popatrz jeszcze na propozycje tutaj: https://www.1enduro.pl/rowery-full-hardtail-enduro-trail-do-6000-zl-2020/

W żadnych zawodach nie bede startować, ani ciężkich zjazdów. Rower for fun! Nie potrzebuję super sprzętu, ale jak inwestować to w coś co posłuży pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, prorider napisał:

Te które podałeś nie mają z tyłu zawieszenia, na którym mi jednak zależy. 

Ooo dziekuje, dobra sugestia!!

Faktycznie, nie zauważyłem tej "eSki" przy podanym przez Ciebie modelu. 

Jeśli o model XC100S chodzi to raczej nie wydałbym na niego 5300. Co innego sztywniaki z Decathlonu z serii XC.

Jednak prawdą jest, że osprzętowo nic lepszego nie znajdziesz. Lepiej dołożyć trochę i kupić coś z lepszą ramą.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli rower do zabawy, to nie ma najmniejszego sensu kupować tego roweru.

Do zabawy kupuje się szlakowca z chorą geo. Można kupić dużo lepszy i fajniejszy rower do zabawy.

Słuchasz porad od ludzi, którzy niczego nie jeżdżą.

Pożycz kiedyś od znajomego szlakowca z główką poniżej 66o, przejedź się, a potem przejedź się rowerem do xc z geometrią szosy, jak ten decathlon. I wyciągnij wnioski. Okaże się, że możesz jeździć wszystko i skakać wszystko, tylko bezsensowny rower Cię ogranicza.

Rowery z deca, jak meridy i inne kiepskie pomysły nie nadają się do jeżdżenia po górach. Taki wniosek wyciągnąć można po 20min jazdy na rowerze o noczesnej geometrii. Nie da się tego obronić.

Każdy kto kupił szlakowca z nowoczesną geo wśród moich znajomych już nie ma roweru do xc. Ja zresztą też sprzedałem. Mimo, że mój XC miał 68o. Nie ma porównania w zabawie i możliwościach.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Kolego a do czego Ci ten rower potrzebny ? Bo tak na pierwszy rzut oka to potrzebujesz roweru do XC. 

Tu masz wszystko. Jeżeli nie jeździsz w ciężkich górach to kupno ścieżkowca mija się zupełnie z celem.

 

Koleżanko jak coś :)

Ciężkich gór na pewno nie będzie. Na lokalne single i Sudety w weekendy od czasu do czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...