Skocz do zawartości

[polityka] prąd nie tyka, czyli narodowe wojenki i przepychanki ;-)


KrisK

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co :D

Ale wiecie, ja naprawdę jednej rzeczy nie mogę zrozumieć - a nie lubię nie rozumieć. Staram się ale za nic mi nie wychodzi. I meczy mnie to. Po co do jasnej PIS-owi te całe szopki z łamaniem konstytucji, niszczeniem państwa, systemu sądowniczego, trójpodziału władzy, walką z mediami niezależnymi od rządu, majdrowaniem przy ordynacji wyborczej, sączeniem nienawiści do całych grup społecznych, obrażanie całej Europy i granie antysemicką kartą skoro bez tego wszystkiego miałby w cuglach większość konstytucyjną ?  Porządek z VAT-em, lokalne drogi, socjalizm + wspaniały marketing, największe media dyspozycyjne, Kościół jako sojusznik i do tego Zenek Martyniuk i ten drugi od rock-polo jako bardowie narodowi krzewiący kulture wyższą  - czego więcej większości Polaków potrzeba ?

Jedyne wytłumaczenie jest tak straszne, że nie chce nawet sobie tego powiedzieć a co dopiero pisać :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tam z tej prawej strony głównie przeszkadza odwracanie kota ogonem. LGBT to nie są ludzie, to ideologia. Albo:

31 minut temu, SoloTM napisał:

Bez zakazywania czytania tych i tamtych autorów, stron. ( to.miałem na myśli mówiąc komunista bo to ich wizytówka )

Kiedy clue wypowiedzi skupiała się w fragmencie:

8 godzin temu, arturooo3 napisał:

każde media mają swoje własne poglądy - NAJLEPSZE, co można robić to czytać trochę jednych trochę drugich i wyciągać własne wnioski. Niestety zakotwiczanie się w dowolnej stornie bez analizy danych źródłowych lub też innych poglądów daje nam zerowy obraz prawdy.

a ktoś się odnosi przez następne X postów (slesz artykułów w mediach to fragmentu):

8 godzin temu, arturooo3 napisał:

Przestań czytać takie portale jak fronda czy niezalezna.pl :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak własnymi słowami ? :) Ty w ogóle to przeczytałeś ? Miejże litość z tymi brukowcami :(
 

Piszę o Konstytucji, ordynacji wyborczej, trójpodziale władzy, niezależności mediów a Ty mi cytujesz portale plotkarskie ? Czy ja Ci pisze o Srebrnej, przetargach na żonosłupy, Kasach Stefczyka i innych drobiazgach ?  A Owsiakowi podziękuj w ukłonach, ruki pa szwam i strzelic obcasami że dostarcza sprzęt ratujący życie. Mojej rodzinie w Centrum Zdrowia Dziecka uratował i do końca życia będę to pamiętał.

I wiesz, nie życzę Ci - jeżeli prowadzisz biznes - żeby ktoś, z kim się umówiłeś na uścisk dłoni zamiast zapłaty po robocie wysłał Cię do sądu. Zastanów sie nad tym zanim zaczniesz cytować dyrdymały z brukowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko pamiętam bo polityka i historia to od mniej więcej 18 roku życia mój konik. ( + politologia studia ) Po co miałem przepisywać, jak to polonista ładnie i szybko ( choć nie wszystko ) ujął.  Owsiak to odrębny dłuższy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że te emocje, słowa o pokoleniach to nic nowego. To się powtarza od setek lat ( im bliżej dzisiejszych czasów tym bardziej bo media coraz szybsze + zasięgi ) Z resztą 95 % to już było wiele razy. Od Konstytucji 3 maja/targowicy  tak wyraźnie jest wszystko opisane.  Tu nie chodzi o prawdę tylko o władzę, zarządzanie emocjami i kasę.

/edit

kilka postów wyżej ktoś drwił, że Dudę wybrali niewykształceni z mniejszych ośrodków. To też już było. I się zmieniło i znowu się zmienia. ( w 2015 roku PIS wygrał w każdej grupie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mi - i mam nadzieję innym - w tym wątku chodzi o prawdę. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją. I masz rację, po faszyzmie trzeba było sprzątać całymi pokoleniami i się do końca nie udało, po Stalinizmie nawet się za to nie zabrano. Tak to wygląda we właściwych proporcjach. Wystudiowane słowa Agaty Dudy nic tu nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

Tak, tylko w która stronę ? :D Dajże spokój ... akurat tu prognozy, badania exit poll i ostateczne wyniki sprawdziły się idealnie.

ALe proponuję odszukać sobie wypowiedź na temat tego badania z wieczoru wyborczego. Było tam trochę o tym, jakie mają problemy i że ludzie kłamią w tym badaniu i nie podają danych. Jak mnie miałem raz okazję i zapytali mnie  to tez odpowiedziałem na kogo a resztę pytań zlałem. Było ich wedy kilka a ja nie lubię podawać rozmiaru stanika który nosze.

 

Godzinę temu, wkg napisał:

Po co do jasnej PIS-owi te całe szopki z łamaniem konstytucji, niszczeniem państwa, systemu sądowniczego, trójpodziału władzy, walką z mediami niezależnymi od rządu

Jeśli potrafisz być obiektywny i przeanalizować na zimno zajrzyj na koniec kadencji PO.  (opieraj sie na zapisach wideo z posiedzeń stenogramach i na opracowaniu KW)
Zrobili coć co się nazywa zamach na TK.  Zrobiło to PO! I było to działanie bez precedensu w wolnej Polsce.
Rzutem na taśmę wybrali sędziów, których nie powinni wybrać oni.  Jeśli byś chciał to zanegować albo nie znał sprawy to odsyłam do opracowań komisji wiedeńskiej. Oni uznali że było to działanie, które nie powinno mieć miejsca a to organ zewnętrzny i krytyczny wobec PiS. (sam sie zdziwiłem jak zostało mi to podsunięte bo w "wolnych mediach" przemilczano tą sprawę)
I to jest kluczowy moment. niestety wtedy zaczął sie kryzys konstytucyjny. 
W czym rzecz. A w tym ze mając TK PO mogło sparaliżować sejm.   To jak byli ci sędziowie dopychani i ze brał w tym udział prezes TK w mojej opinii nadaje sie do trybunału stanu a pan prezes powinien natychmiastowo być wykluczony ze słkadu TK
PO chciało przejść TK i zablokować władze pisu. To mamy tak naprawdę we wnioskach Komisji wiedeńskiej. .

Tylko nie wzięli pod uwagę, że pis to zleje Prezydent ich też zignoruje  i wybiorą "dublerów"
Nie che sie wdawać tu w dyskusje i szczegóły. Mam nadzieję ze umiesz na spokojnie to przetrawić i zobaczyć co sie stało, w jakiej kolejności i zrozumieć co napisała KW. I mam nadzieję ze w swojim przerażeniu tym co robi pis znajdziesz miejsce na uczciwe i obiektywne spojrzenie na ten bajzel który zrobiła PO i że zaczniesz sie tego bać również. ;) 
PiS w skrócie musiał tak postąpić, żeby móc sprawować mandat demokratyczny, jaki dostali. Czy zrobił dobrze?  Na kilku prof prawa UJ każdy ma trochę inne zdanie :D Ale wszyscy się zgodzili ze to PO stworzyła precedens konstytucyjny. 
Z sądem najwyższym jest trochę analogiczna sytuacja. Ale tu po prostu szli za ciosem co mi sie bardzo nie podoba. Oczywiście mieszanie sią sądu w politykę tez mi sie średnio podoba. Choćby sędziowie na marszach politycznych to absolutny skandal
Co do mediów to szkoda czasu. Nie da sie oglądać ani TVP ani TVN obie sa tak propagandowe, że sie zygać chce. 

Niestety jestem w stanie uwierzyć, że w Polsce działały silne grupy żerujące na VAT i mieli swoich ludzie w rządzie. (to ze działały to fakt niepodważalny, a to ze miały kogoś we władzy to domniemanie ;)) To że przez osiem lat branże sygnalizowały, że są dokonywane oszustwa na wielką skalę i nikt nic z tym nie zrobił to nie może być zwykła nieudolność.   Prosili o odwrócony VAt czy inne mechanizmy zatrzymujące patologię.  Nic sie nie udało zrobić. A jeśli tak było to pis był bardzo niewygodny bbo nie dawał ochrony. Poza tym zapowiedzią ze pieniądze weźmie z uszczelnienia VAT.  I jestem święcie przekonany, że duża część jadu wylana na pis w 15r to działania grup interesów. Tam były kolosalne pieniądze wyciągane z budżetu.

Wiec pis zaorał sady w wyniku rozgrywania obsadzenia TK przez PO.  A zrobił to z sobie właściwą butą.
Cała reszta to bicie piany i odgrzewanie politycznego kotleta.
A wolne sądy przynajmniej w KRK to farsa ;)  U nas się wygrywało sprawę jak nasz adwokat sie znał z sędzią.  O kamienicach też mógłbym sporo napisać. Widziałem zapisy z rozpraw i dokumenty jak sąd pomagał w ustalaniu zarządcy który miał na koncie przejęcia kamienic.
Czy ktoś się zgadza z PiS, czy nie to sądy i sędziów trzeba zaorać od podszewki i wielu po prostu wsadzić do wiezień, a przynajmniej wywalić. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrisK napisał:

Jeśli potrafisz być obiektywny i przeanalizować na zimno zajrzyj na koniec kadencji PO.

Przecież przez ostatnie kilka lat te przypadki były maglowane od przodu do tyłu, z góry do dołu, i z lewa do prawa. Nic z tego nie wynikło. Każdy został w swoich okopach. Czy znów chcecie to ciągnąć??

@KrisK Stwierdzenie "Jeśli jesteś obiektywny..." to czysta erystyka. Po nim podajesz jedynie słuszne według Ciebie "prawdy" i stawiasz przeciwnika pod scianą. Jak się z Tobą nie zgodzi, to znaczy że nie jest obiektywny. W Twoich elaboratach dużo jest takich chwytów (co poniekąd świadczy pozytywnie o Tobie). 

Może zamiast rozstrząsać kto jest głupi, a kto głupszy, kto gayem, a kto homofobem, pomówmy co będzie po wyborach.

Ja stawiam na przykręcenie śruby. W myśl Józefa Wassirionowicza "w miarę postępów rewolucji walka klas zaostrza się".
Sądy - Na podporządkowanie sądów partii pozostało już tylko trzy lata, i tego "dobrozmiennicy" nie odpuszczą.
Media - Repolonizacja/nacjonalizacja (jakkolwiek to zwał), chodzi o podporządkowanie mediów, też pójdzie do przodu. Chociaż to będzie trudniej, bo raz że UE, a dwa Dżordżetta M. objedzie naszego Prezydenta, jak ksiądz ministranta.
Aborcja - tu będą naciski, ale chyba dla PiS'u to nie jest priorytet, więc odpuszczą, czyli zostawią tak jak jest.
Samorządy - likwidacja powiatów raczej nie mieści się w głowie, ale cztery lata temu wiele rzeczy wydawało się absurdalnym science-fiction, a PiS jedak śmiało to robił.
Węgiel - tu PiS idzie w strone decarbonizacji i chyba chce to zrobić, tylko powstrzymuje go kotwica górniczej Solidarność. Tu na szczęście pandemia pomogła i niektóre kopalnie mogą sie nienadawać "ze wzgłedów technologicznych" do ponownego otwarcia.
UE - jeżeli nas nie wyrzucą, to sami nie wyjdziemy. PiS wprawdzie nie lubi UE, ale bardzo potrzebne mu są te "ochydne unijne dotacje". 
Na scenie politycznej to spacyfikowanie "bezkręgowca", co nie będzie trudne, bo pani Emilewicz już jest mentanie w PiSie. A to musi iść z rozpadem Konfederacji. Co jest naturalnę, bo ile mogą wytrzymać "liberalni dziamborowcy" z "bosymi narodowcami". Druga tura pokazała że są absolutnie po przeciwnych stronach. 

Na scenie międzynarodowej niestety będzie jeszcze gorzej. Wygląda że najleprzy przyjaciel PADa, będzie musiał się wyprowadzić z Białego Domu. Dla Joe B. priorytetem będzie odbudowa stosunków z UE.
Generalnie następne lata  wepchną nas jeszcze bardziej w końcówkę układu pokarmowego. Dobrze że chociaż 30% społeczeństwa będzie z tego zadowolona.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JWO napisał:

@KrisK Stwierdzenie "Jeśli jesteś obiektywny..."

Nie nie ... "jeżeli potrafisz być obiektywny" :D To naprawdę brzmi rozbrajająco - to tak naiwne, że aż urocze :)

Pewnie będzie jak piszesz ale do twojego cytatu dodam: "Każda rewolucja zjada własne dzieci". 

Personalnie zaś obstawiam koniec Morawieckiego, Kurski wystrzeli w górę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wkg napisał:

Personalnie zaś obstawiam koniec Morawieckiego, Kurski wystrzeli w górę.

Wybory w PiS sie zbliżają. Prezes nawet jakby chciał odejść, to nie może przegrać. Może co najwyżej sam zrezygnować. Morawiecki to największa konkurencja, ale całkowicie niestrawny dla betonu PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Przecież Morawieckiego wyciągnął Kaczyński :)

Tam wszystkich wyciągnął Kaczyński, i Kurskiego, i Dudę, i Źobrę, i Morawieckiego, i wielu innych.
Plotka o odejściu Oberprezesa podgrzała nadzieje delfinów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JWO napisał:

to czysta erystyka. Po nim podajesz jedynie słuszne według Ciebie "prawdy"

No można i tak...
Ale nie podaje jedynie słusznych "faktów" tylko odsyłam do opinii KW.  Do czegoś muszę. Uznałem ze to jest wystarczajaco ok.
Możesz oczywiście przyjąć, że chcę wygrywać, tylko że ja tu nie gram.  Założenie, że jestem wyborcą pisu jest również bardzo odważne. Tak samo, że bronię ich.  Ale na zrozumienie, że jak ktoś na pis nie pluje i nie widzi tylko ich złych ruchów to nie koniecznie ich popiera nie ma co liczyć. Za  głęboko w gnojówie siedzimy i nam tlen odcina.

@wkg zapytał o powód wiec mu podałem powód. Nawet jeśli to była tylko furtka dla pisu, ale tego nie stwierdzimy, bo nie wiemy jak by to wyglądało gdyby nie było próby wywrócenia stolika. 
Rzepliński w sejmie to był dla mnie wyraźny sygnał, że TK nie jest organem niezawisłym.  To nie powinno sie wydarzyć. Poza tym, że to jest absolutnie niedopuszczalne, żeby prezes TK "pisał ustawy"  to był kolejny podpalony dynamit włożony w ręce pisu.  (proszę zwróć uwagę na cudzysłów)
 

A teraz...
Sądów nie podporządkują.  Skichają się. Jest to tak skonsolidowana grupa ze kogo tam "swojego" nie wsadzą to nadal będzie to ktoś ze środowiska.nie mają tylu ludzi żeby przejść sądy. A pudełko do losowania malutkie, bo "sędziów" liczba skończona jest.  (znowu cudzysłów zamierzony)
Zmiana władzy wywraca stolik i zamiata temat. Co gorsza, sądy i tak będą zależne od władzy, bo zawsze były.    A na to, żeby sędziowie byli wybierani w wolnych wyborach nie liczcie.  Ani oni ani PO a wątpię, żeby i konfederacja miała taki nabiał. 
Samo wybory sędziów przez sędziów to też patologia.   Mieszanie łyżką w szambie nie spowoduje ze zacznie fiołkami pachnieć. A to robi pis.

Co do aborcji mamy  kompromis aborcyjny i ruszenie go byłoby najgłupszą rzeczą, jaką można zrobić.  PiS tematu unika jak ognia.

Samorządy?  Po co mają ruszać jak się ludowcy do nich uśmiechają? Zdaje sie że Ci ludowcy, którzy rozumieją że ich 5% jest kluczowe i można mając 5% mieć decydujący głos w sejmie i rządzić w powiatach dochodzą do głosu. Zobaczymy.  Całymi latami trzymał Polskę w garści mając 5% i była to wielkość tej partii. Prezes przy nich to mały pikuś... 

Węgiel jest tematem w Polsce wybuchowym... Ja by to rozwiązali to by należało bić pokłony. Z drugiej strony pojawiają się technologie, w których węgiel może być przydatny wiec i zasypywanie kopalni jest chyba przedwczesnym krokiem. Na ten moment po latach zaniechań nie ma innej opcji jeszcze na lata u nas.  Po prostu nie mamy alternatywnych elektrowni. A deficyt jest olbrzymi.

5 godzin temu, JWO napisał:

UE - jeżeli nas nie wyrzucą, to sami nie wyjdziemy

Gorzej ak się UE rozleci. Włosi to może być punkt zapalny. Są wieni i coraz bardziej zdeterminowani. GB wyszła z UE i nie doszło do katastrofy u nich. Co gorsza, odrazu zacieśnili stosunki z USA. Czekam z niecierpliwością kiedy zaczną działać w Afryce i z jakim skutkiem.  UE jest koszmarnie słaba. Zamiast skupić sie na sojuszu gospodarczym bierze sie za budowanie multipaństwa i kontrolowanie niemal każdego aspektu życia w europie. 

Może się okazać ze nie mamy z czego wychodzić.  Czy znajdą sie mądrzy, którzy zaczną  reanimować unię w kierunku, jaki miała pierwotnie, czyli gospodarczej wspólnoty? Na razie wygląda, że beton unijny, ma klapki na oczach. 
Czy USA będzie miało priorytet w odbudowaniu kontaktów ze słabnącą unią?  Cóż UE było zawsze konkurencją dla USA. Odważną tezą jest, że będą chcieli ja ratować i wzmacniać.  Dla nich trójmorze w sojuszu z GB jest o wiele ciekawszą opcją.  GB jest ich naturalnym partnerem o olbrzymiej sile. Trójmorze było by wystarczająco sielne szczególnie jeśli dołączą włochy, a nie daj Bóg Hiszpania. Ale nie za silne... Liczenie, że USA chce silnej UE jest dziwne. USA nie lubi konkurencji.  Interesy takiego dziwnego tworu mogłyby być zbieżne z ich interesami (to znaczy mogli by tu kapuchę trzepać i kontrolowac rejon a my nie tracilibyśmy an tem za dużo zeby tego nie zaakceptować może nawet byśmy mogli zyskiwać) interesy UE jako całości nigdy.  
Tak samo liczenie ze USA zmieni politykę o 180st jest odwarzne. Oni się żrą ale mają jeden kurs.  Od lat nie ukrywali, że chcą słabej UE którą mogą kontrolować. Jak teraz wyciągną do UE kij, żeby wyjąć z bagna to bym bardzo uważał po niego sięgając, bo mogą nim UE utopić w tym bagnie.

Temat dotacji... Cóż UE jest tworem drogim. :D
 

Co do Kaczyńskiego to od lat próbuje odmłodzić pis. Czy dobrze wybiera? Nie wiem, ale wyraźnie staruchy się ciskają. Gowin albo jest niepokorny albo gra w tym teatrzyku, żeby przekonać wyborców co nie lubią pisu ale nie lubą PO. Taki rozsądny centrysta :002:   Ziobro to skrajna prawica... PIS to żelazny elektorat.
Jak dołączy PSL to mają władze na kolejne 7 lat...
Kosiniak jest teraz tak słaby ze nurt koalicyjny PSLu może dojść do głosu. W zasadzie nie mają wyboru. Ich elektorat jest w pisie. Oni znikają. Struktury wciąż mają i jest to ostatni moment, żeby je ratować.  Pamiętajcie to partia historycznie mająca samorządy i zdolność koalicyjną. Nic więcej jej nie było potrzeba do trzęsienia polską. 

3 godziny temu, wkg napisał:

 To naprawdę brzmi rozbrajająco - to tak naiwne, że aż urocze

@wkg  nie chce mi się tego rokminiać.  Zapytałeś więc podałem Ci punkt zapalny. Rozmawiałem o tym z ludźmi którzy coś tam wiedzą i są zgodnu ze PO ty zrobiła dym. nie wnikam czy zamierzony czy przypadkiem, bo chcieli topić wszystkie ustawy w TK.  W niezawisłość TK i sadów to chyba tylko dzieci wierzyły.  A o obiektywności świadomie napisałem bo wiele osób z "antypisu" tak się zapiędziło że KW jest głupia bo takie dyrdymały piszą. BO w Polsce wszyscy wiedza ze całe zło to pis. A prawda jest taka ze są siebie warci.  Jedni zamieszali w gnojówie a kolejni z radością włożyli w to mikser.
I te memy, na których się Tuck z Kaczyńskim dogadują, że sobie będą piłeczkę odbijać  a nas skłócać nie koniecznie sa takie dalekie od prawdy. Tylko mam wrażenie, że w PO zabrakło ludzi umiejących w ta grę grać. Nie załapali, że przeciwnika trzeba bić, ale z umiarem i na pokaz, a nie próbować nokautować....
Jak się na dole będziemy żreć to będziemy w tym gnoju po uszy. 
Niestety, ale krytycyzm i wymaganie wobec "swojej partii" jest niezbędny do sensownej demokracji.  U nas przeważa krytycyzm wpobez partii na którą nie głosujemy i dla tego nasza może się mniej starać. To i PO się nie stara tylko nakręca od lat nastroje anty pis.  Jak by coś pokazała to pewnie by w cuglach ich kandydat wygrał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie jakiegoś niszowego mędrka, który próbuje na siłę usprawiedliwiać i bronić co zrobił pis to tak jak z tym 5G.

Gro osób się boi, bo pod masztem kury padają. Jeden mędrzec pośród nich odnajduje badanie naukowe potwierdzające, że telefony są szkodliwe, dzięki czemu gro rośnie w ilość. Takie badania nie jest ciężko znaleźć, bo nie jest problemem powiązać wzrost zachorowań na raka w Brazylii idealnie z momentem uruchomienia nowej częstotliwości telefonii w Stanach. Nikt jednak nie czyta badania, nikt nie interesuje się "jak to było naprawdę", bo wystarczy "mamy na to papier". Oczywiście tysiące innych sporo sensowniejszych badań zaprzeczają jakiejkolwiek szkodliwości, dlatego warto czytać podsumowania zbiorcze.

Ale sięgnąć tak daleko, by zainteresować się tematem, skonsultować go z osobami, które się znają, skontrować ich opinie z innymi, którzy też na prawie się dobrze znają itd., no to to już przekracza możliwości

I potem w Polsce piłują maszty 5G bo kury pod nimi padają :)

 

 

EDIT: WIĘCEJ! W takim gronie z piłami często jest i elektryk i inne osoby, co "sie znajo". W końcu i w mikrofalówce fala niejonizująca i w telefonie też! A Grażyna widziała jak w 30 sekund kuraka upiekło nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KrisK napisał:

@wkg zapytał o powód wiec mu podałem powód.

Nie, nie podałeś. Nie zadałeś sobie nawet trudu zrozumienia pytania. Podałeś pretekst a nie powód dla którego PIS nie ma większości konstytucyjnej i trochę Ci się ulało żalu do PO. I to nie jedyny przykład bo w ten sposób prowadzisz dyskusję starannie unikając zrozumienia trudnych pytań i choćby próby odpowiedzi za to bardzo chętnie personalizując dyskusję, oceniając ludzi i sugerując im postawy nazywając ich często w sposób obraźliwy. Poczytaj własne posty i zastanów się, czy chciałbyś, żebyśmy do Ciebie się tak zwracali.

Trudno rozmawiać w ten sposób rozmawiać skoro poddajesz u innych w wątpliwość cechę której sam nie posiadasz. Sformułowanie "jeżeli potrafisz być obiektywny" byłoby obelżywe gdyby nie to, że po prostu masz takiego "stajla" - wciąż mam taką nadzieję. Ale coraz trudniej traktować twoje opinie w tym wątku poważnie :( Ale - o ile inni umieją widzieć błędy, poważne błędy PO i zalety PIS Ty nawet nie próbujesz spojrzeć z troszkę szerszej perspektywy i postawić się na miejscu obu stron. Chyba jako jedyny tutaj. Więc może nie ucz ojców dziec robić :D

Brniesz w coraz większe absurdy w swoich pełnych sprzeczności, emocjonalnych elaboratach. Jeżeli badania nie pasują do koncepcji - tym gorzej dla badań. Jasne - koń i człowiek statystycznie mają po 3 nogi - tyle pożytku z tej całej statystyki. Udowadniasz od dawien dawna, że człowiek im bardziej wykształcony tym głupszy bo przecież po studiach nie umie wkręcić śrubki. Jeżeli demokracja się wali - uważasz, że właściwie demokracja to kiepski pomysł bo demokratycznie można zaprowadzić władzę absolutną - absolutnie nie rozumiejąc idei demokracji. Pedofili w Kościele prawie nie ma bo przecież prawie nikogo nie skazano a dodatkowo potwierdzają to statystyki (teraz już statystyki są cacy). Ot, margines niewielki. A instytucjonalne wspieranie gwałcicieli nie przeszkadza - to taki po prostu zwyczaj, tradycja. Nazwanie nazka nazkiem to brak tolerancji itd itp ...

Może warto wyjść czasem poza utarty kanał myślowy ukształtowany przekazem TVP i niedzielnymi kazaniami i pomyśleć krytycznie. Stanąć jakby obok siebie i popatrzeć. Także na mapę Europy. I wiesz - uczelnie naprawde nie są od tego, żeby uczyć wkręcania śrubek czy też używania poziomicy. Są między innymi od tego, żeby uczyć myśleć krytycznie, zastanawiać się "a może się mylę, może gdzieś jest tu luka", stawiać tezy i je krytycznie weryfikować. Spróbuj tak zrobić i kierować się krytycznym umysłem raczej niż emocjami jak dotychczas - będzie się łatwiej rozmawiało.

Na początek spróbuj może napisać co dobrego zrobiły UW i PO i dlaczego robiły tak jak robiły, dlaczego trudno było inaczej. W kilku punktach - bez ocen, emocji, chłodno i logicznie. Takie ćwiczenie. Dla ułatwienia: "trójkąt bermudzki", "Spółdzielnia Mleczarska Wola".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Sformułowanie "jeżeli potrafisz być obiektywny" byłoby obelżywe gdyby nie to, że po prostu masz takiego "stajla" - wciąż mam taką nadzieję

Ok może rzeczywiście niefortunnie użyte. Nie miałem w intencji absolutnie Cię obrazić.  Chodziło mi o zimne spojrzenie. Bez patrzenia, że tu jest pis a tam po i dla tego odesłałem do Komisji Wiedeńskiej. Organu niezależnego. 
Jeśli poczułeś się tym urażonyu to przepraszam. 

Cytat

Po co do jasnej PIS-owi te całe szopki z łamaniem konstytucji, niszczeniem państwa, systemu sądowniczego, trójpodziału władzy,

Na to  była to odpowiedź i niestety tu odpowiedzią jest "dlaczego"  Dlatego że mieli furtkę.
Po co?  Żeby ich nie zblokowali przejmując TK. 
Jeszcze raz to napiszę. Do momentu kiedy TK nie będzie wybierany w wyborach powszechnych będzie to instytucja upolityczniona o pozornej niezależności.
Tak samo SN. 

10 minut temu, wkg napisał:

uważasz, że właściwie demokracja to kiepski pomysł bo demokratycznie można zaprowadzić władzę absolutną

Nie tylko ja tak uważam. Demokracja wprost w piśmiennictwie jest określana jako system totalitarny.
Przypomnę delikatnie, że w demokratycznej Francji przed zamieszaniem z wirusem władza dość niedelikatnie pacyfikowała swoich obywateli a w komentarzach w zachodnich mediach pojawiały się jakies takie dziwne hasła jak rewolucja...   
Ja nie napisałem, że demokracja to kiepski pomysł, ale że ma swoje wady. To SPORA różnica.  A że demokracja może zapewnić władzę absolutną jest wpisane w jej podstawy.
Demokracja liberalna próbowała to zmieniać, ale bez ograniczenia demokracji nie da się tego osiągnąć. 

 

41 minut temu, wkg napisał:

Pedofili w Kościele prawie nie ma bo przecież prawie nikogo nie skazano a dodatkowo potwierdzają to statystyki (teraz już statystyki są cacy)

No to pojechałeś mocno. Sorry, ale tu to już mocno wciskasz mi w usta rzeczy, których nigdzie nie napisałem.  Nigdzie nie napisałem, że jej nie ma w kościele. Kompletne nie zrozumiałeś co napisałem, ale... Obraziło Cię jak poprosiłem o próbę obiektywnego spojżenia.
Ten temat to choć co mnie szczególnie boli. To jak rozgrywa się "pedofile w kościele" jest krzywdzące dla większości ofiar pedofilii. Jak jest ofiara ksiedza to nagle się robi wielkie chalo wkoło sprawy. A miliony ofiar pedofilii nieksięży a często ludzi ze świecznika są pozostawione w tym momencie same sobie.
 

Exit poll to plebiscyt czy może lepiej ankieta.  Ma swoje wady i jej autorzy o tym jasno mówią. Nie wiem czemu to tak strasznie trudno zrozumieć.
Trzeba to mieć na uwadze. Ale co tam już można mi przykleić łatkę tego co

52 minuty temu, wkg napisał:

Jeżeli badania nie pasują do koncepcji - tym gorzej dla badań

super...   Jeszcze zrób ze mnie obrońcę pedofilii.  Szkoda, że nie zauważasz ze wałkowanie pedofilii "w kościele" ślicznie ściąga uwagę z całości problemu.

Dla twojej wiadomości TVP nie oglądam od ładnych kilku lat. Zresztą w ogóle TV mało oglądam, bo jej nie mam. Kazania żadnego tez ładne kilka lat nie słyszałem wiec wiesz....  Nie szufladkuj.  Co mam  teraz napisać? Że słuchasz  kazania z TVNu?    Że wszedłeś w jakiś utarty kanał?  Dość łatwo wyszedłeś z założenia błędnego, że słucham księży i TVP.  Na TVP reaguje alergicznie od zawsze. Zawsze to była tuba rządu. ZAWSZE.
Jak ktoś tego nie widział to ślepcem był i jest.  TVN juz od dawna nie próbuje nawet pozorów  zachować.

A studia mają przede wszystkim kształcić fachowców w swoich dziedzinach. I jak tego nie zrozumiemy to będziemy technologicznym zaściankiem. Sorry.
Zatrzymaliśmy się gdzieś na etapie studiowania dla studiowania.  Ślepy zaułek.  Co gorsza, uczelnie techniczne u nas też w dużej mierze są zacofane. 

Jak bym nie myślał krytycznie to bym na pis głosował... 

 

15 minut temu, arturooo3 napisał:

Ale sięgnąć tak daleko, by zainteresować się tematem, skonsultować go z osobami, które się znają, skontrować ich opinie z innymi, którzy też na prawie się dobrze znają itd., no to to już przekracza możliwości

Ale to takie oczywiste nie jest. 5G to nie żadne kielo cud takie wifi na sterydach. Ale nie w tym rzecz.  Jak sobie zaczniesz konsultowac to się okazuje ze ogólnie szum radiowy jest problemem dostrzeganym. Czy dla zdrowia? Tu ciężko, bo są różne badania, które pokazują związki między szumem radiowym a zdrowiem czy samopoczuciem.  Ale już brak wpływu fal radiowych na owady nie jest taki oczywisty.
Tak naprawdę nie do końca wiemy a badania... Cóż trwają, ale też ciężko, bo coraz trudniej o badania niezależne.  Tak naprawdę to jeden z bardziej palących problemów naszego świata, ale wciąż mało zauważany i niewygodny. Poza tym kasa się musi zgadzać.

A 5g nie należy z polityką mieszać. Najbardziej zajadłego zwolennika Trzaskowskiego, jakiego znam ogarnął paniczny strach przed 5G :D  A jak była pandemia i zamkniecie to montowali po kryjomu maszty to to wina pisu jest ;)
Zresztą wielu 5gfobów  płacze, że 5g to ich zabija i się źle czują przez to i SŁYSZA go... (o ile wiem nie ma nawet nadajników w okolicy ale co tam)
Kuriozum polega na tym że mają w domu po kilka AP wifi nieraz dwuzakresowych i nie widza problemu. Ja osobiście bym sobie AP nie postawił na zagłowiu łóżka a 5gfob nie ma problemu :D  Co słyszy... Pewnie jakąś cewkę w tym chińskim badziewiu...   Ale to 5g :D
(dla jasności wiem, że szum radiowy czasem słychać, ale to nie te częstotliwości  )

No ale... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ... ja się absolutnie nie obrażam, pokazałem tylko w jaki sposób dyskutujesz. Daleko mi do obrażania się.

No nieważne, odniosę się tylko do tego:

Teraz, KrisK napisał:

A studia mają przede wszystkim kształcić fachowców w swoich dziedzinach.

Nie. Od tego są szkoły zawodowe. Studia mają uczyć myślenia, krytycyzmu, wyrabiać pewne intelektualne odruchy i mają uczyć się uczyć. Także prezentacji własnych racji. Po to, by po kilku latach taki nieopierzony absolwent był świetnym fachowcem - często w dziedzinie bardzo odległej od tego co studiował.

PS: Wykonaj to ćwiczenie o które prosiłem - bo tak to tylko słowa, słowa, słowa ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Tak naprawdę nie do końca wiemy a badania... Cóż trwają, ale też ciężko, bo coraz trudniej o badania niezależne.

Trwają od ponad 100 lat, bo i radio w 5G mało się różni od radia z radioodbiornika, ot, tyle, że przeszliśmy w cyfrę a DAB+ i analogiczne nadal mało popularny.

Zresztą w szczepionki pan prezydent się sam wpakował, a od szczepionek do 5G już bardzo blisko ostatnimi czasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...