Skocz do zawartości

[koła] Komplet pod lekkie MTB


Archer227

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne..  a jak oceniasz pod względem wytrzymałości ?  u mnie chyba opona większa jak 2,3 juz będzie miała ciężko w tej ramie jaką mam ale to akurat nie problem raczej nie celuję w aż tak trudny teren.

Będę szukał coś sie w końcu trafi może DT moze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę a wynika to  z  faktu że po primo słabe mam pojęcie o tym co teraz warto kupić.

Drugie to wymagania - bardziej szedł bym w wytrzymałość i łatwość serwisu ( czy tez możliwie długi okres obycia się bez niego) niż mega lekkości - bo to największe koszty chyba powoduje.

Także wybaczcie chaos w tych postach ale po prostu patrze na to co jest na OLX, allego itp i coś wybieram  i zdaje sie na waszą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jeśli XM1501 sprawdzałeś i są niedostępne to polecam zamówić coś na XM421 i piastach w zależności od zasobności portfela 370, 350 albo 240. Szprychy polecałbym DT Champion ale możesz brak każde byle bezproblemowo dostępne detalicznie (na sztuki). Będzie bardzo mocny zestaw, najłatwiejszy pod względem serwisu, z pełną dostępnością absolutnie każdej części w PL. Wagowo kompromis bo dałoby się coś w podobnym budżecie i 100g lżejsze poskładać ale jak chcesz mieć kilka sezonów bez konieczności ingerencji w naciąg to 100g przeżyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wkg napisał:

Ja tak mam na 350 - kach i jest OK. Co prawda tylne koło po kilku tys musiałem wycentrować ale fortuny to nie kosztuje.

XM1501 pojawiają sie na OLX ale są w wersji 22,5 mm szerokości koszt ok 1000.  A ty masz jaką szerokość obręczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XM421 o szerokości 25mm i mi w sumie nie brakuje przy oponach 2,25. Brałbym te 22,5 bez większych werteryzmów. Mam tez koła Mavic 19mm i też dawały radę. 30mm to jak  w góry chciałbyś opony 2,4 i szerzej założyć.                                                               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zrozumiem. Staram się, ale nie wychodzi.

 

Fabryczne kółka a nie żadne składaki, topowe piasty 240s z 36t ratchetem i łożyskami nierdzewnymi, obręcze po 430g sztuka, kółka leciutkie ale jednocześnie mocne. Osobiście 10kkm pałowania pod moimi 85kg zrobiły i poza gdzieniegdzie pouszkadzanymi kalkomaniami nie przejawiają żadnych oznak zużycia.

 

W drugim narożniku jakieś koła. Jakieś obręcze, składane gdzieś. Oszczędności 200pln.

 

Jeszcze gdyby XM1501 rzeczywiście nie były dostępne - to ja rozumiem, po ptakach. Ale da się je za tysiaka (a może i taniej jak się pogada) kupić. Naprawdę nie pojmuję nad czym ta rozkmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh nie pojmujesz  bo to kwestia twojej wiedzy a mojej nie wiedzy na ten temat - bo jak nie miałeś styczności z  takimi kołami to tak jak ja .. nie wiem ile nich faktycznej jakości i wytrzymałości a ile poszło na cenę marki, reklamy itp. Jedyne mocniejsze obręczejakei miałem  to stare Alexrimx MTX39 które były szerokie i pancerne  ale przy tym ciężkie ,, a dość  tak naprawdę tanie a zrobiłem na nich z 10 tysi zanim mi nie rąbneli ich razem z rowerem do niego przymocowanym.

Stąd te rozkminy ale powyższe wasze posty juz mi sporo pokazały ze takie Xm1501 nawet na 22.5 to będzie coś co spokojnie przeżyje  i mocniejsze dołki  i lasy raczej bez skał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są ASTM 3, czyli do skoków do 61cm i przeznaczone do All Mountain. Ja je tyram srogo, co prawda nie w górach, bo tutaj gór tak jakby nie ma, ale lasy, teren, błoto czy woda po piasty (dosłownie przez rzeki w paru miejscach przejeżdżam), 10kkm i ani grama rdzy w środku, zero luzu, dźwieków itp. Proste jak drut.

 

Fakt, jak myję rowerek po mega topieniu to po szorowaniu ściągam bębenek żeby w razie czego wyschło jeśli się coś do środka dostało - ale jeszcze nie widziałem wilgoci w piaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że możesz bardzo łatwo te koła złożyć jako tubeless. Taśmy są założone, wentyle w zestawie, nic tylko kupować jakieś kozackie oponki i zapominasz o kapciach. Ja dwa sezony przelatałem i ani jednej dziury, zawsze rocznie łapałem z 10 czy 20 razy!!!

 

Jeśli nie masz jeszcze opon to popatrz na allegro, mezcale g+ z bikestacji są za 299 w zestawie z mlekiem. Topowa wersja, pancerna i bardzo szybka. Dziś je trzeci raz uszczelniłem na kołach (zimę jeździłem na xkingach). I będziesz miał bajka zestaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Archer227 napisał:

:D ale sobie wyliczyli skok do 61 cm ,.... a jak waze mniej to może i skoczą na 70 cm :)

 

Nic nie wyliczali - są zaprojektowane do kategorii ASTM 3, która jest określana jako dropy z wysokości do 61cm i zostały przetestowane na taką ewentualność przy nośności 120kg (zapewne ze sporym marginesem).

 

10 godzin temu, cervandes napisał:

Fabryczne kółka a nie żadne składaki, topowe piasty 240s z 36t ratchetem i łożyskami nierdzewnymi, obręcze po 430g sztuka, kółka leciutkie ale jednocześnie mocne. Osobiście 10kkm pałowania pod moimi 85kg zrobiły i poza gdzieniegdzie pouszkadzanymi kalkomaniami nie przejawiają żadnych oznak zużycia.

W drugim narożniku jakieś koła. Jakieś obręcze, składane gdzieś. Oszczędności 200pln.

XM1501 to iście świetne koła (sam mam takich sporo i chwalę zarówno "te" wąskie jak i normalnej szerokości). Jednak miałem w rękach wiele kół pochodzących od co najmniej trzech kołodziejów działających również na tym forum (w tym od "tej" niesławnej z innego powodu firmy) i nie byłbym sobą gdybym ich nie przemierzył na dokładnym (w porównaniu z "zabawką" ParkToola) tensometrze DT. Nierównomierność naciągu kół fabrycznych DT często nie mieści się w przedziale +/- 10% (raczej dla strony przeciwnapędowej w kołach tylnych) - koła mistrzowskie nie ustępują pod tym względem fabryce (oczywiście mówimy ciągle o polecanych manufakturach). Bez problemu da się złożyć koła identyczne pod względem komponentów z XM1501 w lepszej niż katalogowa cenie i jakości (chociażby na selekcjonowanych szprychach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...