Skocz do zawartości

[Amortyzator tylny] Sr suntour epicon - dobicie amortyzatora


zlotym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas ostatniej jazdy moj damper sr suntour epicon wbil sie do konca i nie odbil. Nie da sie go wyciagnac siłą. Dokładny problem widoczny na zdjęciu.

Co w takim przypadku zostalo mi zrobic? Jest jakaś szansa na naprawe bez rozbierania go(jesli jest to mozliwe)? Zalezy mi na jak najprostszego i najtanszego powrotu do poprzedniej "sprawnosci" tego uginacza. Z góry dzięki i przepraszam za mało specjalistyczne słownictwo.

rower.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sznib napisał:

Wykręć z ramy i na serwis z nim. Dampery są trudne do ogarnięcia samemu.

no to raczej nie ma sensu bo gdzie nie bylem to ze jest to nieoplacalne

3 godziny temu, michuuu napisał:

Amortyzator jakikolwiek może być tylny.

Poprawiłem w temacie tym razem.

Pewnie napisalem tylni zamiast tylny, ah te podlaskie korzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, zlotym napisał:

no to raczej nie ma sensu bo gdzie nie bylem to ze jest to nieoplacalne

Cena serwisu to 120-160pln. Kupno używanego dampera to od 300pln w górę. Także sam musisz zdecydować co się bardziej opłaca.

P.S. Na forum używamy polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienia można wymiarować i poszukać w sieci na tłoku to nic innego jak x-ring dostępny w sklepach tutaj można zobaczyć   

Natomiast co do tych plastikowych zawsze mona dopasować z innego lub poszukać gdzieś w serwisie na forach są osoby które serwisują amortyzatory oraz dampery może ktoś gdzieś ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zajonc napisał:

Zapewne masz tzw stuck down, spróbuj zrobić to co na filmie i obejrzeć uszczelki, jak są w miarę ok to poskładać to w całość i wlać do głównej komory 5ml gęstego oleju

 

A więc chyba tego spróbuje i jak się uda to zobaczę co robić dalej, jak stan w środku okaże się tragiczny to odpuszczę. 

- Na tym filmiku w co jest wsadzony ten damper przy odkręcaniu? Na youtube jedynie widziałem filmiki gdzie wkładają go w imadło, czy jest jakiś domowy bezpieczny zamiennik?

11 godzin temu, sznib napisał:

Cena serwisu to 120-160pln. Kupno używanego dampera to od 300pln w górę. Także sam musisz zdecydować co się bardziej opłaca.

P.S. Na forum używamy polskich znaków.

No właśnie.. Przy tych 300zł to ten damper będzie chodził podobnie jak ten wcześniej lub gorzej, a przy wyższych kwotach do wydania to bardziej się chyba zastanawiam nad zmianą ramy na sztywniaka bo ta sama pewnie warta jest około tych 300zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
33 minuty temu, zlotym napisał:

Przy tych 300zł to ten damper będzie chodził podobnie jak ten wcześniej lub gorzej

Niekoniecznie. Zbliża się sezon zimowy i można "upolować" na Allegro coś fajnego w dobrej cenie. Ja jakieś 3 lata temu kupiłem za 350pln nowego Monarcha RT3, zdjętego z nowego roweru. Służy mi do dziś i jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego w co jest wsadzony damper jest to stół do majsterkowania(inaczej też nazywany monterski) , skręca się w nim jak by dwa blaty dział jak imadło, miałem gdzieś to w zakładkach ale znikło 

Możesz dać w imadło ale tam gdzie masz tuleje to albo złapać przez gumę albo przez miękkie szczęki imadła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Jakiej długości montażowej masz ten damper

Szczerze to nie mam pojęcia a w tym momencie raczej nie zmierzę bo wygląda tak jak na zdjęciu, ale damper to sr suntour epicon lod a rama kross crime 2 

 

19 godzin temu, sznib napisał:

Niekoniecznie. Zbliża się sezon zimowy i można "upolować" na Allegro coś fajnego w dobrej cenie. Ja jakieś 3 lata temu kupiłem za 350pln nowego Monarcha RT3, zdjętego z nowego roweru. Służy mi do dziś i jestem z niego zadowolony.

Nie wiem czy dalej się pchać w ten rower serio. Skarbonka bez dna a niczym nie powala, jedynie traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...