Skocz do zawartości

[hamulce] shimano pomożcie w wyborze


Rimuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem w wyborze hamulców. Moja jazda wygląda tak czasami jadę '' po bułki do sklepu'' a czasami lubię sobie pojeździć trochę ostrzej i jakieś lepsze hamulce są mi potrzebne budżet to 300-350 około z tarczami. Mogę zamawiać z Aliexpres bo to wsumie to samo a jest taniej. Liczę na was :) Mocowanie pm i chciałbym żeby tarcza z przodu miała 180mm

Edytowane przez Rimuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janu_sz napisał:

A propo Ali: M6000 w Biostern chyba 430 zł. Na ali coś koło 370 zł. Warto nie mieć gwarancji za 60 zł ?

Z tymi zakupami na ali trzeba czasami rozważyć za i przeciw.

 

Dobre to to? Widzę czasami za cztery stówki z groszami. Porównując do M8000 - przepaść? Wygląda ma podobną konstrukcję tylko bez gejzerów i wodotrysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliony porównań w sieci, na tym forum też już pewnie w dziesiątki opisywane, a Ty zadajesz pytanie ponownie.

Wg. mnie tak, dla mnie wystarczające do jazdy po bułki i zjazdy na różnicach 700-400 m n.p.m. na krótkim odcinku po szutrach i leśno-zrywkowych drogach ( waże z rowerem ok. 110 kg , tarcze RT81 180 i 160 mm )

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TjakTomek napisał:

Wygląda ma podobną konstrukcję tylko bez gejzerów i wodotrysków.

Wszystkie zaciski Shimano wyglądają podobnie. Akurat między M6000 a M7000 jest już dość znaczna różnica. M7000 i wyższe modele mają większe ceramiczne tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już w drugim nowym M6000, zastanawiałem się czy wymienić w innym z 2011 roku na M6000 czy iść wyżej, ale, że nie zawiodły mnie przez 2500 km ani razu M6000, a naczytałem się o wyciekach w M7 i M8 to pozostałem przy tym co mnie w zupełności zadowala. Myślę, że jak ktoś sporadycznie przyszaleje przy zjeździe, a reszta typowa spokojna jazda to M6000 wystarczą. Może jak te zaczną się starzeć wymienie, póki co nie mam powodu do narzekań ( ciekawostka, że w porówaniu z tym co było w rowerze w którym zaszła wymiana były Elixir 5 i mam wrażenie, że miały ciut lepszą siłę hamowania niż M6000, ale za to M6000 mają świetne / jak dla mnie / klamki )

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuję M6000 do M615 które bardzo chwalę - i mam wrażenie że nowszy model jest nieco słabszy.

Jeśli chodzi o wycieki - to w tym roku już dwa albo trzy zeszczane hamulce MT500 (czyli w sumie też Deorki) wysyłaliśmy, tańszych sprzedaje się więcej i póki co bez awarii, SLX mniej ale żaden nie wrócił. 

@TjakTomek dobre tarcze czyli minimum RT66, od tego roku założyłem je do jednego roweru i w niczym nie ustępują wersji na pająku. 

Teraz, Janu_sz napisał:

Myślę, że jak ktoś sporadycznie przyszaleje przy zjeździe, a reszta typowa spokojna jazda to M6000 wystarczą.

Wystarczą i MT400. Jestem zaskoczony tym jak fajne są to hamulce a zwłaszcza tym że można kupić je za relatywnie niewielką kasę - bo są tylko parę dych droższe od podstawowego modelu MT200.

Jeżdżę na nich w fitnessie, jeździłem na testowym Procalibrze w terenie (tam troszkę brakowało ale to z racji tego że na co dzień mam wspomniane i chwalone M615) i myślę że i autorowi tematu spokojnie starczą. Zostanie w zakładanym budżecie na komplet RT66. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz M6000 za 405 zł ? 

418 zł bez wysyłki to najtaniej co znalazłem:

image.png.e4df87b40f31d18cf80579e7f7b7ad31.png

@MikeSkywalker  teraz już za późno, bo miesiąc temu założyłem M6000 z tarczami RT8x, ale nurtuje mnie czy aż taka różnica między nimi a RT6 ? Chwilę miałem starą 180mm RT6x i teraz mam RT8x a jakoś mimo ceny x2 nie czuje różnicy.

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Ja potwierdzę - Deorki jak dla mnie nie wybijają się jakoś znacząco na tle np. wspomnianych MT400, ale już SLX to zupełnie inna liga, są znacznie skuteczniejsze. Tylko co ważne - w połączeniu z dobrymi tarczami. 

SLX nie rozpatruję. Widzę dwie opcje: "po taniości" Deore + RT-66 lub "raz się żyje" Deore XT + RT-76. 327zł dopłaty do opcji drugiej.

 

9 godzin temu, Janu_sz napisał:

Gdzie masz M6000 za 405 zł ? 

418 zł bez wysyłki to najtaniej co znalazłem:

image.png.e4df87b40f31d18cf80579e7f7b7ad31.png

@MikeSkywalker  teraz już za późno, bo miesiąc temu założyłem M6000 z tarczami RT8x, ale nurtuje mnie czy aż taka różnica między nimi a RT6 ? Chwilę miałem starą 180mm RT6x i teraz mam RT8x a jakoś mimo ceny x2 nie czuje różnicy.

W sklepie rowerplus. Wysyłka od 399zł gratis.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...