Skocz do zawartości
Benok55

[Kupno roweru] Trail/Enduro do 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Benok55

Witam wszystkich, od dłuższego czasu szukam jakiegoś roweru trail lub enduro z pełnym zawieszeniem.Jakie modele polecacie? Czego unikać? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Zacznij od podania budżetu, bo tu zakres jest ogromny. Od jakichś 5-6k do kilkudziesięciu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piter233

Podał w temacie. Jak w tym budżecie i nowy to chyba najlepszy stosunek do ceny ma Marin. No i musisz się zdecydować czy chcesz traila czy enduro. Różnica przede wszystkim w geometrii i skoku, enduro zwykle zaczyna się od 150 mm i ma bardziej płaski kąt główki, w skrócie to wielka krowa i do jazdy po płaskim średnio się nadaje. Gdzie będziesz głównie jeździł? Masz kasę na wyjazdy na miejscówki i bike parki? Bo w naszych warunkach to są główne zastosowania enduraka, a jak masz jeździć również w koło komina to trail będzie lepszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Benok55

Ogółem rower ma służyć do jazdy po lesie na trasach które nie mają kamieni coś w stylu "flow trail" no i do małych hopek .Jak i do luźnej jazdy po górzystym lesie. Do bike parków mam daleko bo jestem z kuj-pom i z tego co się orientuję nie ma za bardzo tu żadnych 

pozdrawiam

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piter233

W takiej sytuacji enduro to będzie jak strzelanie z armaty do wróbla. Jak dla mnie to nawet full będzie lekką przesadą, zwłaszcza że nie masz możliwości/nie planujesz siedzieć regularnie w górach.
Proponowałbym klasycznego ht. Albo xc o skoku 100 mm, albo traila, dla przykładu Dartmoor Primal. Full za taką kwotę będzie mocno podstawowy. No i pamiętaj, że ani full, ani więcej skoku nie sprawi że będziesz z automatu lepiej jeździł. No chyba że rower ma być do lansu, to nie ważne co kupisz.

• +1 pomógł 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chleje24na7
W dniu 16.12.2018 o 20:36, Piter233 napisał:

W takiej sytuacji enduro to będzie jak strzelanie z armaty do wróbla. Jak dla mnie to nawet full będzie lekką przesadą, zwłaszcza że nie masz możliwości/nie planujesz siedzieć regularnie w górach.
Proponowałbym klasycznego ht. Albo xc o skoku 100 mm, albo traila, dla przykładu Dartmoor Primal. Full za taką kwotę będzie mocno podstawowy. No i pamiętaj, że ani full, ani więcej skoku nie sprawi że będziesz z automatu lepiej jeździł. No chyba że rower ma być do lansu, to nie ważne co kupisz.

Ale ty głupoty gadasz xc o skoku 100mm jak coś gościu szuka pod enduro? I dodatkowo na cholerę wciskasz HT jak zią się pyta o fulla?

Proponuję poszukać sensownego giant trance po wyprzedażach, najlepiej ze sztyca regulowana

Mój typ Trance 4 2018. Może gdzieś poszukać taniej lub gianta trance 3 2018

http://pbrowery.pl/giant-trance-4-2018-p-1886.html

Edytowane przez Chleje24na7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piter233

Wciskam ht... Widzę że poniektórzy to mają duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dlaczego proponuję ht to sobie przeczytaj w moim poście. I przeczytaj cały temat. Czy może jesteś z gatunku tych którzy do miasta to skok tylko 150 mm, żeby lans był? Autor tematu nie mieszka w górach, do gór ma daleko i chce enduro. Poczytaj o geometrii, pojeździj na takim rowerze i wtedy się wypowiadaj. Przesiadałem się ze standardowego xc na fulla 120 trailowego i różnica już jest duża. Rower dobieramy do tego jak jeździmy. Moim zdaniem na takie tereny enduro to przesada.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami z małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam

• _J_A_M_N_I_K_
      Przez _J_A_M_N_I_K_
      Jaki rower enduro do ok 8 tys?
      Wymagania
      -min 160mm skoku przód/tył
      -regulowana sztyca
      -napęd 1-10, 1-11
    • Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • Kulas32
      Przez Kulas32
      Cześć
      Ponieważ głowa mi już pęka, a ja dalej nie podjąłem decyzji to postanowiłem się zwrócić po pomoc na forum ;d
      Mam zamiar kupić swój pierwszy górski rower trailowy, na sztywnej ramie, chciałbym wydać do 5000zł.
      Jedną z opcji (która w sumie najmniej mnie jara) jest Kross Dust 2.0 2018r rozm. L (link do str producenta: https://www.kross.pl/pl/2018/trail/dust-2-0 ) mogę go dorwać za 4700zł.
      Druga opcja (dla mnie ciekawsza) to rower złożony na ramie Dartmoor Primal 27,5 2018r rozm. L. Po wstępnych ustaleniach ze sklepem do kompletu wpada amorek DVO Beryl, koła dartmoor Raider boost, hamulce Sram Level z tarczami 180mm, napęd SLX M7000 1x11, reszta gratów jakieś budżetowe produkcji Dartmoora/Authora i oponki podstawowe drutowane Continentala. Cena 5300zł.
      Trzecia opcja - Dartmoor Primal Pro 27,5 2018, rozm. L. (link: https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/trail-275/dartmoor/primal-pro-275). Cena katalogowa 5499zł, może udałoby się trochę zejść z ceny po rozmowie ze sprzedawcą.
      W teorii rower ma mi po prostu dawać frajdę z jazdy ogólnie rzecz ujmując offroadowej chętnie pośmigałbym i szlifował umiejętności w miejscach jak Lasek Wolski, Enduro Trails w Bielsku, czy Bike Park w Kasinie Wielkiej. Na początek nastawiam się raczej na niewielkie hopki i traski typu flow, a co będzie dalej zależy od mojego progresu. Do tego fajnie byłoby pośmigać czasem bez celu po mieście skacząc z każdego krawężnika i (prawie każdych ;d) schodów.
      Oczywiście opcja 2 i 3 są ponad mój założony budżet (już Kross Dust spowodował, że postanowiłem go nieco powiększyć). Rozum podpowiada, że Dust to już może być overkill jak na początki z enduro (trail? nie jestem pewien jakie są różnice, ale to nie o tym), a serce ciągnie do Primala. Problem jest taki, że jeśli Primal, to który?
      Custom Primal wypada drożej o 600zł od Krossa przy czym ma znacznie lepszy amorek, ale gorsze obręcze i opony, poza tym osprzętowo wypada podobnie.
      Natomiast Primal Pro jest jeszcze droższy o te 200zł (może finalnie mniej) od Customa, a ma szersze obręcze, niezłe zwijane oponki i regulowaną sztycę, ale amorek na poziomie tego w Krossie.
      Dodatkowa, poboczna kwestia tego, czy Primala jednak nie brać w rozmiarze M. Wg producenta łapię się na oba rozmiary - wzrost 180 cm. Przy tym mam nogę 85 cm i długie ramiona, ale tego producent już w swoich tabelkach nie uwzględnia.
      Jestem rozdarty, emocję już wzięły górę i nie potrafię trzeźwo spojrzeć na sprawę. Dlatego będę wdzięczny za każdą radę dziękuję z góry!
      PS. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć o amorku DVO Beryl to też będzie super, bo chyba jest to mniej popularna w Polsce marka i niewiele jest o nich opinii.