Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazało, czasami najprostsze metody są najlepsze. Napryskałem Muc Off Silicon Shine i napompowałem do 4 Barów. Zostawiłem na jakieś 4h i opona ułożyła się w 90%. Jakieś tam minimalne bicie widać, ale zdarzało się większe nawet w drogich oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 Wczoraj widziałem identyczny obrazek jakoś za Wiązowną, w drodze do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Ale staram się nie wkurzać na rowerze, a robić zdjęć mi się nie chce. Jednak jestem przekonany, że da się znaleźć rozsądne uzasadnienie takiej jazdy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mihau_ napisał:

@skom25 bo jadę w sposób zgodny z obowiązującym prawem? 

Właśnie o pokazanie twojej nieznajomości przepisów mi w tym przypadku chodziło, nie pomyliłem się

Przyznaje rację.

Nawet tutaj na Forum, bardzo długo było forsowane to, że ze ścieżki nie trzeba korzystać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy oddziela nas od niej pas zieleni bądź inne barierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

@skom25 bo jadę w sposób zgodny z obowiązującym prawem? 

Właśnie o pokazanie twojej nieznajomości przepisów mi w tym przypadku chodziło, nie pomyliłem się

Bo @skom25 naczytał się przepisów, ale nie do końca je zrozumiał 😉

Mnie, w przeciwieństwie do Filipa, nic nie zdenerwowało, zrobiłem w weekend 300km na szosie, z uporem maniaka omijałem ściezki rowerowe wyłożone kostka brukową, pogoda była zacna i towarzystwo przednie. A na frustratów to ja mam wylane 😉

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skom25 napisał:

Wracając nieco do dyskusji która miała miejsce jakiś miesiąc temu, czyli korzystanie z DDR.

Zdjęcie z dzisiaj:

IMG-20220717-160022879-HDR.jpg

I nie zgłosiłeś tego do WRD Policji? Przypominam ze kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego oknie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Przy tak wielkim natężeniu ruchu spełniał przesłanki sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym,wodnym lub powietrznym. A za to można otrzymać kare pozbawienia wolności do lat 10 lat.Może chociaz wrzucić to na Stop Chama.Trzeba uczyć ludzi kultury.

🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś dowalił. Potem się ludzie dziwią, że mamy taką a nie inną kulturę na drogach.

Jeżeli ktoś nie jest w stanie pojąć, że przesuwając się 40 cm w prawo pojedzie takim samym asfaltem, a zaoszczędzi sobie i innym nerwów, to może nie powinien wsiadać na rower.

Ciekawe jest także to, jak wywnioskowałeś jaki tam jest ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Ty wchodzisz na Forum żeby się tylko do kogoś przyczepić?

Przepisów jako takich nie czytałem, bazowałem na tym, co przeczytałem na Forum. Mój błąd, przyznałem rację @Mihau_.

Przepisy w tej materii są na tyle niejednoznaczne, że nadgorliwy policjant i tak może wlepić mandat, a nawet jeśli sprawa zakończy się w sądzie, wcale nie ma pewności że zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwują rowerzyści, którzy nie odmachują. Nie wymagam entuzjastycznej odpowiedzi całym ramieniem ale przynajmniej palec na klamkomanetce można unieść. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

DDR mają tą przypadłość, że w równej mierze zaskakują mnie swoim pojawieniem się jak i nagłym końcem. Człowiek jedzie a tu nagle chodnik albo pobocze przeistacza się w DDR, zajmuje mi czasem dobrych kilkaset metrów zanim zdołam się dostać na ścieżkę dostając przez ten czas kilka nerwowych klaksonów. To samo z końcem, albo ścieżka przeskakuje sobie radośnie z jednaj na drugą stronę jezdni po kilka razy albo kończy się na przejściu dla pieszych lub co gorsza 15cm spadkiem w piach. 

Edytowane przez ernorator
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczajać, zwyczaj pozdrawiania na rowerze zaniknie tak samo jak wśród kierowców saab'a czy AR. Jak machałem komuś (jeszcze kilka miesięcy temu saabem jeździłem) kto na oko miał mniej niż 40 lat to na mnie patrzył jak na debila. Na rowerze też już prostuję dłoń tylko kiedy ktoś już z daleka wygląda na sportowca no i sakwiarzom. A żeby ktoś w moim kierunku całe ramię podnosił to chyba ostatnim takim przypadkiem był "król rowerów" podczas moich gościnnych występów na Gassach, jakiś rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest to raczej mało praktykowane. Odmacha może 1 na 10 osób, a macham tylko tym, którzy wyglądają na uprawiających sport.

W Otwocku pod Warszawą, odmachiwało więcej ludzi. No ale i specyfika miejsca nieco inna.

Z samochodami to bywa różnie. Miałem Forda Cougara. Tych samochodów było na tyle mało, że nawet na Forum był temat gdzie ludzie pisali gdzie i kogo widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chciałem o tym pisać ale jak jeżdżę najczęściej w obszarze z grubsza Baranów-Brwinów, Błonie-Tarczyn to 19 na 20 kolarzy odmachuje (najczęściej nie odmachują kobiety?! 😒). Jeszcze Gassy-Góra Kalwaria też większość macha. Wczoraj miałem dłuższą jazdę w okolicy Izabelina, Łomianek, północ puszczy Kampinoskiej to mniejszość mi machała. Nie mam wpływu na innych ale ja będę machał każdemu 😁

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wiek tylko "stopień wtajemniczenia". Narobiło się z uwagi na pandemię gravelowco-tribanowców z długą brodą, którzy nie wiedzą o co chodzi. Wystarczy, że pojedziesz na mniej uczęszczaną trasę albo kawałek dalej od miasta to już prawie wszyscy będą odmachiwać. W okolicy Krakowa takim "punktem zwrotnym" jest most w Niepołomicach. Z centrum miasta jest do niego jakieś 25km, wystarczy go minąć i jesteś w innym świecie, świecie rowerowych twardzieli, ilość ludzi na wtr za mostem to może 10-20% tego co przed - czyli po 18 w tygodniu tyle co na zdjęciu

IMG_20220718_122136.jpg

* to DDR czy tam CPR i widać, że korzystam z takiej infrastruktury jeśli jest to efektywne

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Offtop.

@Mihau_ Ciekawie poprowadzone pancerze. Manetki Shimano czy SRAM? Jak lecą po kierownicy?

Teraz, Cross90 napisał:

@Mihau_ serio jest takie zjawisko? Nie rozumiem co ma pandemia do takich rowerowych "twardzieli" 😂

W obawie o utratę zdrowia, w pandemię wybuchła moda na jazdę na rowerze. Rowery znikały ze sklepów w każdych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 Rowery znikaly bo brakowalo nowych dostaw.. Strach przed pandemia raczej nie był przyczyna. Zwiększyła się jakoś znacząco liczba jeżdżących rowerem w RP? Ja nie byłem w RP od wybuchu pandemii, wiec nie wiem jak jest na ulicy, ale na forum jakoś nie przybyło znacząco forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...