Skocz do zawartości

[Szprychy] mocne, niedrogie do MTB


niebieskiczerwony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

piszę tu pierwszy raz. Jeżdżę od bardzo dawna, średnio ostro MTB. Kompletuję nowe koła. Będą na piastach SRAM 9.0 / Mars 9000, obręczach Mavic X517, 26 cali, 36 otworów, V-brake. Rower hardtail. Opony zwykle daję jakieś semi-slick. Jeżdżę z plecakiem i w tym zestawieniu ważę ponad 100 kg.

Jakie szprychy i nyple do tego? Interesują mnie niecieniowane, raczej 2 mm, mocne, trwałe. Nie mam ścisłego limitu cenowego, ale nie chcę kosmicznych cudów, radykalne zbijanie masy mnie nie interesuje. Ze 2 zł/szt. to realna cena za solidny zestaw? Zaplot na 3 krzyże?

Dotychczas miałem szprychy, których zdjęcie załączam. Jestem zadowolony, nie pękały, koła się nie krzywiły, ale nie potrafię ich zidentyfikować. Wie ktoś - co to?

Pozdrawiam :)

szprychy, nyple.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje szprychy to DT Swiss Champion najpewniej, możesz pójść w te same, ja polecam CnSpokes bo są trochę tańsze, a także nie miałem z nimi problemów. Dla oszczędności warto kupić zwykłe nierdzewki, niemalowane, o ile aż tak ci na wyglądzie nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...