Skocz do zawartości

[Łańcuch Shimano] problem z pinem


KingaPyta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupilam ostatnio oryginalny łańcuch Shimanowski. Nie miałam skuwacza więc starałam sie skuć to młotkiem.. jak już się domyślacie-nie udało się. Obie strony pinu są oklepane tak, że nie da się go wyciągnąc z tego ogniwa. Próbowałam dziś zakupionym skuwaczem... nic, podgrzewałam palnikiem i potem kleszczykami wyciągnać, nic. Ktoś ma jakiś pomysł jak się tego pozbyć? Myślałam nad spiłowaniem tego.. :blink:

Dzięki za każdą odpowiedź.

28584284_1758303060895556_1812717605_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łańcuch był dobrej długości to od biedy można skrócić go o 2 ogniwa . Zamiast spinki można założyć wtedy oryginalny shimanowski pin . https://rowerowy.com/sklep/czesci/lancuchy/spinki-pologniwa/prod/shimano-Y04598010   akurat w tym linku ceny są z kosmosu . Do montażu potrzeba skuwacza i kombinerek ( żeby odłamać końcówkę ) . Oczywiście pin trzeba dobrać do łańcucha , inny do 7/8 inny do 9 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 minuty temu, KingaPyta napisał:

ale tak średnio jest jak wypiąć to ogniwo blisko tego końca.

tutaj :

53 minuty temu, Pablo59 napisał:

Skuwaczem wypchnij sąsiedni pin (za który prawie trzymasz na fotce) i zainstaluj spinkę...

Kolegę, sąsiada, przechodnia weź w niewolę, obiecaj dozgonną wdzięczność.

Albo na YT jakiś poradnik wyszperaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WaGiant Łancuch kupiłam w sklepie rowerowym za prawie 8 dych.. w zestawie był pin. Podczas zakładania w połowie łożycka ułamała się ta część "prowadząca" i pin został.. Jak robić wszystko wiem, teraz mam problem tylko, żeby to jakoś wyciągnąc stamtąd. :unsure:

@Tatanka Po co miałabym to robić? mam kasete 9, to i łańcuch 9s..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz ogniwa w starym i nowym . 2x :)  Nowe łańcuchy mają przeważnie spory zapas . Jeśli tak będzie w twoim przypadku to będziesz miała na czym potrenować rozkuwanie .

Z tym starym , ułamanym pinem daj sobie spokój . Trzeba założyć nowy albo spinkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ach te kobiety - jak się uprze jedna z drugą, to nie ma rady :icon_wink:
Najlepszą odpowiedź dostałaś w pierwszym poście i dalej kombinujesz jak koń pod górę :icon_lol:
Jestem tego samego zdania - tzn. lepiej spisz na straty to ogniwo z którym tak zaciekle walczyłaś o ten uszkodzony pin.
Oczywiście długość łańcucha ma również znaczenie - jak pisali koledzy.
PS
Zadatki na kowala/kowalkę ( analogia do psycholożki :D ), czy innego młotkowego już masz :thumbsup:

inforobert

Cytat

Skuwaczem wyprasuj

Lepiej wyprasuj kalesony :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak  piszą, skrócić o te ogniwo - zrobić 2 końcówki takie same z dziurkami i założyć odpowiednią do łańcucha spinkę. Najpierw oczywiście sprawdzić czy nie za długi - jeśli tak to skrócić od razu tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinke miałam, długość 114 ogniw jaką podał producent na opakowaniu też była. :D Udało mi się rozkuć łańcuch przed wadliwym pinem i spiąć spinką. ;) Wszystko gra jak należy. Dziękuję każdemu za udzielenie się! B) Szerokiej drogi życzę.

PS: Nie chciałam ratować pinu, tylko go wyciągnąc i założyć spinke. :D 

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KingaPyta napisał:

Kupilam ostatnio oryginalny łańcuch Shimanowski.

 

3 minuty temu, dorota57 napisał:

Nie widzicie że łańcuch zaniedbany, jedna rdza. Normalnie to można wybić pin, używając gwoździa.

"Zaniedbany"  - myślę, że autorka tematu walczyła z nowym łańcuchem, a widoczna rdza na pinie to efekt walki (np. wspomnianym palnikiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 20:16, KingaPyta napisał:

młotkiem

 

W dniu 1.03.2018 o 20:16, KingaPyta napisał:

skuwaczem

 

W dniu 1.03.2018 o 20:16, KingaPyta napisał:

palnikiem

 

W dniu 1.03.2018 o 20:16, KingaPyta napisał:

kleszczykami

 

W dniu 1.03.2018 o 21:12, KingaPyta napisał:

nikt nie będzie mi przy rowerze grzebać!

 

 

:D  @KingaPyta już Cię lubię !

 

A co Ty tam jeździsz i na czym - bo nie ma w profilu... szybciej, bardziej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...