Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej komponentów jest dostępnych.

Chociażby przerzutka:

https://www.cyklomania.pl/shimano-przerzutka-xtr-rd-m9100-gs-11-12rz,id11389.html

kaseta:

https://www.cyklomania.pl/shimano-kaseta-xtr-cs-m9100-10-45-12rz,id11381.html

Cenowo wychodzi zdecydowanie taniej od Srama, która choćby w przypadku przerzutki dla grupy XX1 jest droższa o ponad 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sabarolus napisał:

Cenowo wychodzi zdecydowanie taniej od Srama

Faktycznie wygląda to bardzo obiecująco, biorąc pod uwagę że to najdroższa grupa Shimano, a zaraz zapewne pojawi się bliźniacze XT. Podoba mi się też bardzo stopniowanie tej kasety 10-45, chociaż mogli by w niższych grupach wypuścić wersję 11-46 pod 1x12 i obyłoby się bez kombinacji z bębenkiem. Jednym słowem zostaje czekać na nowe XT i wersję nowego bębenka Shimano do piast DT, Novatec itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasety o takim zakresie z 12 biegami najprędzej zaproponuje SunRace i Chińczycy z Aliexpress. Shimano nie zrobi czegoś takiego, bo nie po tworzyli nowy standard bębenka, aby teraz w wysokich grupach proponować coś co umożliwiłoby jakieś kombinacje. Nie zdziwi mnie, jak MicroSpline zagości w 2021 w Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie pod postem - co prawda nie bezpośrdnio o XTR, ale blisko związany z nim temat. Shimano udzieliło licencji IndustryNine na bębenek MicroSpline. Ma być dostępny do piast Torch o końca roku. Co ciekawe, zgodnie z informacją z facebooka - Chris King nie będzie mógł zaaplikować tego rozwiązania w swoich piastach - totalnie niezrozumiałe w mojej opinii. Shimano powinno umożliwić korzystanie z patentu każdemu chętnemu. Ciekawe co będzie z Maviciem i popularnym Novateciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o XTR 12s i w ogóle Shimano, to śmiem podejrzewać, że wkrótce jutubowy rowerowy guru - Szaj(s)Bajk/$zajBajk(opisarz) - będzie miał sporo na ten temat do powiedzenia... ;)
Nie wiem dokładnie od kiedy, ale Shimano będzie go sponsorować, wszystko już chyba dogadane. ;)

OT: Da się w ogóle ten jego kanał gdzieś zgłosić? Takich bzdur, jak on czasami plecie, nie powinno się rozpowszechniać. Kiedyś ktoś sobie przez niego krzywdę zrobi...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko, nie pasuje, nie oglądać. Po tym co zaczął gadać o jajowatym kręceniu na grubszych pedałach w porównaniu do płaskich pedałów XTR, zwątpiłem. 

Co tam będzie mówił o XTR 12, to będzie mówił, jego kanał, ma prawo mówić różne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to i tak jest pod względem merytorycznym o niebo lepszy kanał niż np. rowerowe porady. Widocznie w większości takich rozgarniętych mamy rowerzystów w Polsce, ale co się dziwić jak hitem popularności jest poradnik "jak zmienić dętkę" ;) A Panowie dobrze się znaleźli w tym środowisku i robią niezły biznes za co im się szacunek należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2018 o 10:08, Alsew napisał:

Faktycznie wygląda to bardzo obiecująco, biorąc pod uwagę że to najdroższa grupa Shimano, a zaraz zapewne pojawi się bliźniacze XT. Podoba mi się też bardzo stopniowanie tej kasety 10-45, chociaż mogli by w niższych grupach wypuścić wersję 11-46 pod 1x12 i obyłoby się bez kombinacji z bębenkiem. Jednym słowem zostaje czekać na nowe XT i wersję nowego bębenka Shimano do piast DT, Novatec itd

https://bikerumor.com/2018/06/01/closeup-what-dt-swiss-xtr-ready-micro-spline-looks-like-and-why-itll-be-hard-to-get/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TheJW napisał:

Mi nie udało się nic znaleźć.

Nie potrzeba być wróżbitą żeby stwierdzić że XT 1x12 to tylko kwestia czasu. Myślę że Shimano widzi już dobrze, po tym ile rowerów ze średniej półki ma teraz NX Eagle, że nie ma już odwrotu. Pewnie 2020....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

Masz jakieś informacje na ten temat? Jakieś linki, zdjęcia, cokolwiek? Mi nie udało się nic znaleźć.

Bo i tak nic nie znajdziesz. Pierwsze ploty będą pewnie w okolicach kwietnia/maja, dostępność to pewnie druga połowa 2019 roku. Ja widziałem tylko jakiś czas temu na japońskiej stronie szkic korby, ciekawe na ile pokrywa się z rzeczywistością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...