Skocz do zawartości

[kupowanie przez internet] Jakie części lub akcesoria najczęściej kupujęcie przez internet i dlaczego?


bazyl1987

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.

 

Ja osobiście złożyłem caly rower dzięki allegro i jestem ciekawy co Wy kupujecie przez internet i dlaczego akurat tak? Nie lepiej kupować w sklepach, gdzie towar można "dotknąć"?

 

Nie będę ukrywał celu tego topicu. Po prostu chce zacząć sprzedaż części rowerowych, jak i calych rowerów na aukcjach allegro i musze się najpierw dowiedzieć czym kierują się "potencjalni" klienci, a wydaje mi się, że nasze forum jest miejscem do tego najlepszym :)

 

Ponadto interesuje mnie co cenicie sobie najbardziej w wirtualnych sklepach.

 

(Mam nadzieje, że podobnego tematu nie było i nie dostanie mi się po uszach od moderatorów :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie niewiele kupiłem (kiera, mostek, podkładki dystansowe, rękawiczki :P ). Chyba też dlatego na razie troszkę obawiam się kupować części ruchomych (napęd, amor), a to dlatego, że njie jestem pewien, jak będą się sprawować. Co innego ze sztywnymi. Ale myślę, że z czasem i takie części będę nabywał.

 

Natomiast w najbliższej przyszłości zamierzam kupić siodło i sztycę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko cena zwlaszcza przy drozszych rzeczach nie do pobicia jest roznica.

jak do tej pory kupilem(w nawiasie cena najnizsza jaka aktualnie byla u mnie w miescie w zwyklym sklepie)

amorek 950(1150)

hamulce 790(1000)

koła1100(1600)

i pare innych klamotow ale jak latwo zaobaczyc na 3 transakcjach oszczedzilem ponad 800zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym biznesem jest sklep połączony z Allegro. Co rozumiem przez allegro połączone ze sklepem ? Sklep wystawiający swoje rzeczy na allegro. Mogę wtedy iść, popatrzeć, dotknąć a cena z Allegro. Jakieś dyskusje : a na allegro macie po tyle :-)Jeżeli nie mogę czegoś dostać u siebie lub też jest good price :-) to allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej ceny to moim zdaniem jest ona w niektorych momentach mocno rażąca. Nie raz słyszałem już o kradzieży drogich części rowerowych w transporcie lub prosto z lini produkcyjnej. Wiadomo, że takie części najwygodniej upłynnić własnie na allegro. Zawsze z zakupionymi częściami dostajecie paragonik fiskalny czy zdarzyło się Wam otrzymać gołą część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rachunkiem bywa różnie. Np do nowego mostka Deda Elementi kupionego za 1/3 ceny dostałem paragon, a do hamulca kupionego równie okazyjnie nie dostałem niczego.

Czemu allegro? To oczywiste. Zdarzało mi się kupować nowe części za 50% ceny katalogowej, a rekord to około 70% - wtedy zaoszczędziłem na jednej tylko transakcji ~600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to wiadomo :P

Jednak najczęściej jestem zmuszony kupować przez internet, bo na miejscu po prostu jest bardzo mały wybór :)

Przykład: chciałem kupić manetki Srama (1:1). Jedyne jakie były w Toruniu to X-7 za 200 zł i 7.0 sprzed paru sezonów za 120... i żadnych widoków żeby coś mogli sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ważna, pewnie, ale nie tylko, bo na allegro można często znaleźć rzeczy które już nie są produkowane lub są rzadko spotykane. Oznacza to znów niską cenę, ale czesto niezłą jakość kultowych komponentów. Nie trzeba przy tym dzwonić kilkanaście/dziesiąt razy lub biegać po mieście.

Na allegro można też zasięgnąć informacji od wielu osób na temat jednej części w tym samym czasie.

Allegro jest takim modelem idealnej ekonomicznej konkurencji - łatwo dostępna informacja nt. dużej liczby produktów, co często przekłada się na coraz niższe ceny - czesto aukcje dotyczące tych samych części rozpoczęte później mają niższe ceny.

 

Wogóle życzę powodzenia. Może zdecydowałbyś się zostać drugim w Polsce dealerem produktów shimano? Potrzebuję przewód do hydraulika a będą dopiero w przyszłym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro złożyłem prawie cały mój rower -na pytanie właściwie to odpowiem to co wszyscy: CENA !! a po drugie WYBÓR, po trzecie że nie muszę znosić fochów sprzedawców w sklepach- z reguły całą korespondencję prowadze przez maila. No i jest jeszcze jeden aspekt dla niektórych bardzo istotny- nie trzeba ruszać dupy sprzed kompa żeby coś kupić- transakcje można przeprowdzić sobie wieczorkiem w domciu przy piwku :P nie tracąc czasu i pieniędzy na dojazdy do sklepów stacjonarnych :P

 

na allegro/przez internet nie kupuję tylko niedrogich dupereli typu linki, bidony itp bo z reguły cena z przesyłką nie jest znów taka atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z zakupionymi częściami dostajecie paragonik fiskalny czy zdarzyło się Wam otrzymać gołą część?
Parę dni temu kupiłem przerzutkę sram x-7 i nie dostałem paragonu u gościa, który co prawda nie ma tytułu "Super Sprzedawcy", ale jest na forumowej liście "sprawdzonych" :) Niektórych o paragon chyba trzeba prosić tak jak o fakturę vat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, nie będę oryginalny - cena. Ale nie patrzycie na komentarze? Ja zazwyczaj patrze i jeszcze nie zdarzyło mi się nie dostać przesyłki. Puki co, wszystko mam z allegro do roweru (poza sterami i przerzutką na tył) czyli: rama, koło, mostek, korby, hamulce, suport, amorek, opony... 2 koło już zamówione, tak jak kierownica, przednia przerzutka i łancuch, a niedługo zamawiam kasetę. Więc puki co wszystko OK ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net =] Ale zanim złożę zamówienie robię rundkę po okolicznych sklepach rowerowych celem rozeznania czy przypadkiem nie znajdę taniej. Natomiast jeśli, po doliczeniu przesyłki, mam zyskać raptem 5-10zł to wolę zaoszczędzić 2 dni czekania ;]

 

Jak dotąd kupiłem na Allegro ramę i sztycę (to drugie dlatego, że w żadnym rowerowym nie mieli rozmiaru ;P).

Miałem kupować wszystkie części na koło i tarczę, ale wypadło na ramę.

No i jeśli już kupuję na aukcjach to raczej zwracam uwagę jedynie na oferty sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Według mnie na allegro albo opłaca się kupowanie drogich części, albo kupowanie od jednego sprzedawcy kilku części, które są tanie na allegro i jednocześnie płaci się za jedną przesyłkę. Chociaż przed kupnem też dokładnie analizuje ceny w okolicznych sklepach wypytując się o jakieś zniżki itp. Np. Ostatnio kupiłem napęd cąły na allegro i zaoszczędziłem na tej transakcji ok. 100zł Także jestem zadowolony, że istnieje takie coś jak allegro i są tam sprzedawcy (niektórzy) wystawiający tanio różne przedmioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w internecie już trochę rzeczy kupiłem, natomiast niektóre części rowerowe taniej znalazłem u siebie w jeleniej, np kasete sram 9.0 kupiłem za 180zł gdzie na allegro kosztowała 219zł + wysyłka.

 

Dlatego warto się rozglądnąć dokoła zanim daną część zamówimy

 

aha, i nowe części mogę kupić przez neta nie widząc ich, jednak używki odbieram tylko osobiście (oczywiście o części do roweru chodzi).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzięki temu, że mieszkam w ogromnym 10-tysięcznym mieście, muszę 99 % części rowerowych zamawiać przez Internet (mówię tu o allegro). Na swoim koncie mam około 110 transakcji z czego tylko wystawionych około 80 komentarzy, jak do tej pory nie miałem przykrych niespodzianek, a niektóre produkty kupiłem o wiele wiele taniej niż w "stacjonarnych" sklepach.

 

A powracając do tematu mojego miasta, to ostatnio byłem w 2 (tyle tylko ich jest) z chęcią zakupu klucza do suportu. Kiedy wszedłem do jednego z nich i zapytałem o takowy klucz (kwadrat, miski z tymi wieloma ząbkami) to sprzedawca wywalił oczy i powiedział, że takiego czegoś to nawet nie produkują :P :angry:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawiają tak niskie ceny na allegro...

 

Byłem ostatnio w znajomym sklepie (dostaje w nim rabat na wszystko i zwracają sie do mnie na TY).

Podpytalem sprzedawce po ile miałby przerzutke tylna RD M-760 (deorke xt) - 200zł. Jak mu powiedzialem ze RD-M760 na allegro idzie po 130zł to był bardzo zdziwiony - mówił że on drożej kupuje czesci...

 

 

Wracając do tematu to na moim allegrowym koncie kupilem:

 

- licznik sigma BC906

- opone IRC Serac XC Kevlar 2.10

- przerzutke tylna Deore XT "low normal"

 

 

w każdym przypadku zakup + przesyłka kosztowały mnie mniej niż kupno w sklepie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...