Skocz do zawartości

[nowy wygląd FR] Nowa szata graficzna


rowerzysta01

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GrzegorzPachetko napisał:

Wszystko to kwestia nawyku i przyzwyczajeń, a te można zmienić.

a ja sobie nie życzę by mi ktoś zmieniał nawyki na siłę. Jak odczuję taka potrzebę to je sam sobie zmienię. Taką zmianę na siłę odczytuję jako szykanę i nie podoba mi się to. To jak wymiana pieniądza za Bieruta - z zaskoczenia i wymierzonaprzeciw ludziom. Prawdę mówiąc, taki model postępowania nie zachęca mnie do dalszego korzystania z forum.

Najbardziej co mnie wkurza, to że w nieprzeczytanej zawartości na całym ekranie mam 3 do 4 nowych postów, co zmusza do upierdliwego przewijania w dół, zanim się trafi na coś interesującego. Przedtem nowych postów na ekranie mieściło się zauważalnie więcej, więc tego przewijania siłą rzeczy było mniej.

Podsumowując - panowie, nie tędy droga. Zamordyzm i traktowanie ludzi z zaskoczenia to droga donikąd i zalatuje mi nadmiarem pychy. Postuluję przywrócić możliwość fakultatywnego korzystania z dotychczasowego interfejsu forum, bo w takiej formie to nie wyobrażam sobie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
18 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Brakuje przycisku "Pokaż moją zawartość" albo ja nie potrafię tego znaleźć.

Teraz masz możliwość wejścia w obserwowaną zawartość, która zastępuje dawne : moją zawartość i zawartość obserwowaną - jednak na razie nadal nie ma możliwości wyświetlenia ostatniego nieczytanego posta w obserwowanej zawartości ( także czasy/ godziny są nieaktywne w przeciwieństwie do strony głównej ).

13 minut temu, rowerzysta01 napisał:

widzę że podpisy wracają

Właśnie kilka minut temu też mi to wpadło w oko.

Poza tym widzę, że te strzałki z lewej zniknęły ( jeszcze dzisiaj wyświetlały się w niektórych obserwowanych tematach ) - mam nadzieję, że na dobre.

@ de_Villars - spokojnie, przyzwyczaisz się, więc nie ma co się denerwować, bo jak wprowadzą kilka poprawek, to będzie miód- malina :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, de_Villars napisał:

 

Najbardziej co mnie wkurza, to że w nieprzeczytanej zawartości na całym ekranie mam 3 do 4 nowych postów, co zmusza do upierdliwego przewijania w dół, zanim się trafi na coś interesującego. Przedtem nowych postów na ekranie mieściło się zauważalnie więcej, więc tego przewijania siłą rzeczy było mniej.

 

Proszę kliknąć na górze ekranu "widok kompaktowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin
3 godziny temu, GrzegorzPachetko napisał:

Na marginesie. Tak, czytałem Regulamin 5.E. "Nie zmieniamy użytkownikom nicków." I tutaj warto się nad tym zastanowić. Niektórym użytkowników (również mi, albo mnie) Matrix zmienił sam ;)Domyślam się, że wiąże się to z założeniem konta na FR poprzez funkcjonalność "zaloguj/zarejestruj poprzez FB", która była dostępna na starym FR. Obecnie tego nie ma, ani nie ma możliwości zmiany nicka poprzez edycję konta na FR (poprzednio była). I jeszcze obecne: FR nie rozpoznaje polskich znaków diakrytycznych w loginach/ nickach z FB.

Nom, tutaj priv i zrobi się wyjątek od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mieciu napisał:

... i liczy całą jedną osobę.

Zawsze można zmienić coś w tym temacie:D,

tak na serio, podpisy już wróciły ale  linki które miałem w profilu zostały całkowicie usunięte? 

 czy jeszcze jest dużo roboty przy poprawkach,

 dlaczego zmiana skórki

i te  odstępy miedzy zdaniami jak w WORD 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, de_Villars napisał:

a ja sobie nie życzę by mi ktoś zmieniał nawyki na siłę. Jak odczuję taka potrzebę to je sam sobie zmienię.

Jedynym wyjściem jest zmiana forum.

Jesteś użytkownikiem, gościem tak jak ja i wielu innych więc możesz mieć uwagi, propozycje a jak sobie nie życzysz to jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pany, uprasza się o spokój i powściągliwość. Forum jest obecnie w trakcie zmian. Także wszystkie krytyczne uwagi typu "było lepiej, nie chcę nowego" na razie mają tyle sensu co opieprzanie majstra że mu robota nie wyszła kiedy on jest jeszcze w trakcie malowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michuuu napisał:

Jesteś użytkownikiem, gościem tak jak ja i wielu innych więc możesz mieć uwagi, propozycje a jak sobie nie życzysz to jak wyżej.

nie musisz mnie uświadamiać w kwestii mojego statusu. mam pełną jego świadomość, jak również wiem, że mogę w kwestii tu poruszanej wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trochę inaczej, może tym razem moja krytyczna wypowiedź nie zostanie usunięta:

Nie podoba mi się sposób wprowadzenia ostatniej zmiany, bez uprzedzenia, bez liczenia się ze zdaniem użytkowników.

Nie podoba mi się brak jakiegokolwiek wyjaśnienia, po co te zmiany, kiedy zostaną zakończone, co się jeszcze i kiedy zmieni.

Jest to mało przyjazne podejście ze strony właściciela tego forum, nie lubię być w ten sposób traktowany.

Na razie przenoszę się na forum roweroweporady, bo jakoś przestało mi się tu podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Panowie, spokojnie. Są zmiany, bo musiały być. Staram się prostować i normować wszystko, żeby 'szok' był jak najmniejszy, a korzystało się równie przyjemnie.
Oczywiście, jak to przy zmianach, zawsze są głosy protestu, niezadowolenia. Tak było 10 lat temu, tak było 7 lat temu, 5 lat temu i tak jest teraz. Stare wypiera nowsze, przyzwyczajenia trzeba będzie trochę dopasować do nowych realiów, a po dłuższym obyciu myślę, że każdy się odnajdzie. Mi i ekipie moderującej też nie wszystko się podoba, ale to kwestia przestawienia i doskonale rozumiem te głosy sprzeciwu. Każdy taki przeskok przynosił jednak zmiany na +, co na pierwszy rzut oka nie jest zawsze takie oczywiste.

Będziemy wdzięczni, jeżeli dalej będziecie zgłaszać jakieś niedociągnięcia, problemy itp. Póki co, wszystkie są naprawiane na bieżąco.
Szczególne podziękowania dla GrzesPL, dzięki za naświetlenie problemu, który całe szczęście udało się naprawić wszystkim.

@pp516 - aktualizacja jest konieczna i ci bardziej zorientowani powinni wiedzieć, dlaczego się je przeprowadza..
Życzę powodzenia. Pamiętaj, że ich forum też będzie musiało przejść update.. prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
17 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Brakuje przycisku "Pokaż moją zawartość" albo ja nie potrafię tego znaleźć. 

MikyBaloon i inni którym (podobnie jak mnie) zabrakło "Mojej zawartości", jest i jest już uproszczone:
Wejdźcie w panelu na AKTYWNOŚĆ a poniżej na pasku rozwijalnym Zawartość w której brałem udział.
e voila!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pp516 napisał:

Nie podoba mi się brak jakiegokolwiek wyjaśnienia, po co te zmiany, kiedy zostaną zakończone, co się jeszcze i kiedy zmieni.

 

Jest jeden główny, niepodważalny podwód takich zmian - bezpieczeństwo. Chyba nie siedzisz częściowo w webmasterce bo taki CMS Joomla czy WP co jakiś czas mają dość konkretne update-y. O ile w WP jakoś to idzie, tak przy przeskokach J! potrafi się nadziać. Nikt nie pyta czy my, "webmasterzy", to chcemy. Przecież nikt nas nie zmusza. Ale jak chcemy mieć platformę bezpieczną, i korzystać z dobrodziejstwa technologicznego, to musimy dotrzymać im kroku. Na forum o którym wspominasz też zaglądam, i uwierz mi, kiedyś tam też będzie aktualizacja (jak wspomniał @Mieciu). I będzie ona dobrowolna, lub "wymuszona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mieciu napisał:

Panowie, spokojnie. Są zmiany, bo musiały być. Staram się prostować i normować wszystko, żeby 'szok' był jak najmniejszy

Jakby zmiana była zapowiedziana, to szok byłby mniejszy, byłoby wiadomo, że trochę czasu zajmie dostosowanie wyglądu itp. rzeczy. A tak pełne zaskoczenie i brak informacji czy nowy wygląd jest ostateczny, czy to dopiero pierwsza faza zmian.

Z uwag, to trochę irytujące jest pytanie czy faktycznie chcę oznaczyć forum jako przeczytane. Przycisk chyba nie jest w miejscu, gdzie można go przypadkiem aktywować, a jeśli nawet, to nie jest to duża strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...