Skocz do zawartości

[kierownica] Jaką kierownicę prostą kupić do roweru 26 cali?


FrRyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kierownicę kupić do roweru 26 cali mtb o szerokości co najmniej 620 mm i średnicy 25,4 mm. Chcę żeby kierownica nie była jakoś zbytnio wygięta a najlepiej gdyby była prosta. Chciałbym aby to nie była jakaś super droga kierownica. Mogę wydać tak do 100zł. Preferuję nowe kierownice najlepiej z jakichś stopów aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 25.4 nie ma aż takiego problemu z wyborem. Niedawno taką zamówiłem z CR : https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/kierownice-rowerowe/mtb/p,accent-kierownica-basic-prosta-640mm-25-4-mm-czarna-piaskowana-accent,557587.html?_pli=c7dfdc#75545591

Powinna na dniach dotrzeć. To chyba mniej więcej taka jaką chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta kierownica waży tyle co małe kowadło ( pisał nawet ktoś o tym w komentarzach w CR). Sporo ponad 300g dla tej szerokości to jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. Accent Fat & Flat ( 31,8) przy długości 600 ważył coś około 220g a jest dwa razy droższa. Może nie będzie ważyła 370 w wersji 25,4 ale 235 też raczej nie.

 

Niestety Accent ma tendencje do zaniżania wagi. Fat & Flat katalogowo waży 185g, u mnie po przycięciu do 560 waży coś około 190-200g.

 

Przy mostku 31,8 można kupić kierownicę Funn FlameON. Przy długości 710mm waży ~200g, więc po przycięciu byłoby piórko. Kosztuje chyba 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego autor wątku tej kierowcy potrzebuje. Jak bardziej wyczynowo, to faktycznie każdy gram się liczy i pewnie warto by było czegoś lżejszego poszukać.

Ja tego accenta zamówiłem do swojego roboczego trekkinga, którym jeżdżę do pracy i 50 gramów w jedną czy drugą stronę mnie nie wzrusza (więcej też nie za bardzo).

Jak ją już w końcu Centrum Rowerowe dostarczy (coś się faktycznie u nich popsuło z terminowością, może ten Black Friday pogorszył sprawę), to mogę zważyć, jak miałoby się to komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej waga kierownicy rowerowej może wynosić nawet kilogram. Na to akurat nie zwracam uwagi. A wyczynowo raczej nie jeżdżę. Mój typ jazdy to raczej jazda po schodach i skakanie z nich a także raczkuje w grawitacji rowerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój typ jazdy to raczej jazda po schodach i skakanie z nich a także raczkuje w grawitacji rowerowej.

 

Do tego potrzebujesz prostą kierownicą 640? To żeś popłynął... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda, zważyłem kierownicę Accent Basic 640 (ta o której pisałem kilka postów wyżej), waga wersji 25,4 wynosi 235 gramów, czyli dokładnie tak jak podaje producent na tej stronie: https://velo.pl/czesci/kierownice/accent/basic . Kierownica prezentuje się bardzo dobrze. Kolejny udany zakup produktu firmy Accent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś. Ciekawe skąd wynika aż tak duża różnica w wadze jeżeli chodzi o rozmiar 31,8. Coś mi się wydaje że została specjalnie "podtuczona" żeby mieć powód do wprowadzania modelu Fat&Flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...