Skocz do zawartości

[2018] BTWIN


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego wyboru napędów, wszędzie 1X11, nawet w szosie zamontowali 1X11, ktoś tam powinien się leczyć ... w fullu o skoku 120 mm wideł z goleniami 30 mm, a w fullu 140 mm z goleniami 32 mm, to chyba powrót do czasów słusznie minionych. Przesadzają z cięciem kosztów. 

PS.

Niestety Decathlon zrezygnował z zawieszenia virtual, nowe konstrukcje to jednozawiasy ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem to już wiele razy, ale napisze jeszcze raz. decathlon powinien dostać ( chyba , ze już dostał , ale o tym nie wiem ) nagrode od polskich władz za rozwój i propagowanie sportu.  gdyby teraz zniknęły wszystkie przedmioty z deca to 75% Rodaków biegałaby, pływałaby, jeździłaby i uprawiałaby inne dyscypliny sportu nago i bez sprzętu. tak ,wiem, ze chińszczyzna ale to jest dla mas i jak widać "robi robote".

ps

nie pracuje dla deca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni Jan Kowalski nie potrzebuje super pro sprzętu żeby wstać z kanapy i trochę schudnąć. I taki właśnie sprzęt do ruszenia dupy dostarcza decathlon. Najdroższe modele rowerów są bardziej na pokaz, niż na sprzedaż, sprzedaje się kilka sztuk. A tanie rowery z deca są 3x lepsze niż wyrób roweropodobny z tesco. Tak samo stroje. Deca>>>bawełna a cena niewiele wyższa. Nie potrzeba koszukli za 300 zł żeby sobie pobiegać po pracy czy pojechać rowerem nad jeziorko w sobotę. Jak ktoś podchodzi poważnie, ambitnie do sportu to sobie kupi poważny sprzęt i mu decathlon do tego niepotrzebny, ale gdyby nie powszechna dostępność taniego sprzętu sportowego z deca i podobnych, to wiele osób stwierdziłoby, że na sport ich nie stać i nadal by się paśli przed tv na fotelu.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy rowery z deca , niczego im nie brakuje , a nawet porównując do konkurencji dostajemy sporo więcej za przyzwoite pieniądze , do tego jeszcze gwarancja która mnie nigdy nie zawiodła .

Nie wspomnę o Ultra 740AF DI2 którego posiadam , za taką kasę nie kupimy szosy na takim osprzęcie , nawet bez przeceny .

Dostałem info od właściciela sklepu rowerowego który jest też w dużej sieci że decatlon robi słabe produkty dla zwykłego Kowalskiego i bardzo dobre dla profesjonalistów , a że są bezpośrednią konkurencją to się na nim psy wiesza .  Gdyby zamalować logo deca wielu by się skusiło na zakup , niestety większość ludzi nie patrzy na osprzęt jaki dostaje , ważna jest marka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ultra 740AF DI2 i podobne produkty konkurencji w tej cenie to normalne, że kupuje się markę. Za te same pieniądze dostaniesz podstawowego Mercedesa i wypasioną Skodę. Kowalski kupi gołego merca, Kwiatkowski fajną Skodę. Kto ma rację? Można dyskutować długo, IMO obaj, bo to ich pieniądze i ich zakup. Wiadomo że za Ultra 740AF DI2 kupisz rower bardziej znanej, "renomowanej" marki na gorszym osprzęcie. Jeden woli Di2 z deca, drugi zwykłą ultegrę z cannondale.

Ale tak, czy inaczej najwyższe modele stanowią ułamek sprzedaży decathlonu i na pewno nie są podstawą ich strategii sprzedażowej, służą bardziej do budowania marki i jako jeżdżący marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam osobiście nie odpowiada kręcenie w łatwym terenie korbą o max 32 zębach ... lubię po prostu niższe kadencje. Niestety napęd 1X11 nie jest szczęśliwym rozwiązaniem w tego typu rowerze. Mogli wspawać chociaż do podsiodłówki montaż do przerzutki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2018 o 08:51, kipcior napisał:

Wybieranie roweru po marce nie jest normalne i ma się nijak do samochodu. Cała marka sprowadza się do napisu, malowania i ewentualnie gwarancji. Cała reszta to sprzęt kilku innych firm, który działa, psuje się i zużywa wszędzie tak samo.

Nie zgodzę się z takim twierdzeniem.

Przykładowo:

BMC SLR i jego aluminiowa rama od szosówki(taki podstawowy model dla zapewne niezamożnego młodzika). Geometria roweru jest taka sama jak ta z topowego modelu.  

-hydroformowana rama jest charakterystyczna wyróżnia się i jest nie do pomylenia z inną marką

-dolna rura podsiodłowa rozszerza się w miejscu suportu usztywniając ten element

-klasyczna geometria pozwala na montowanie krótszej sztycy( lżejszej, nie tracąc na wytrzymałości)

-zamontowany hak do przerzutki przedniej. 

-montaż haka tylniej przerzutki jest w dwóch płaszczyznach do ramy, trudniej zgiąć. 

-Montaż dolnej bieżni sterów zintegrowanych jest tak głeboko schowany w głowce ramy, że raczej trudno aby dostał się tam jakiś syf.

-konstrukcja przedniego widelca full carbon jest tak ciekawa, że nie wymaga montowania bieżni.

-top cap wykonany w aluminium wraz z śrubą( nic nie rdzewieje i jest szczelne.)

Czasami drobne niuanse sprawiają że dana rama jest bardzo fajna, te właśnie drobne niuanse przytrafiają się częściej wielkim markom.

To rama jest sercem roweru, sprzęt się wymienia po zużyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz weź B'Twina 900 AF, który katalogowo kosztuje nieco mniej niż BMC ALR01 i sprawdź, co z tej listy jest nieobecne. Oraz co ten model posiada, a czego nie ma rama BMC. Z jednej strony jasne, rama jest podstawowym elementem roweru i spłycanie tematu do naklejki oraz gwarancji to zbyt mocne uproszczenie. Z drugiej, to nie jest wcale tak, że  tylko "wielcy" producenci są w stanie wykonać dobrą ramę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fenthin napisał:

A teraz weź B'Twina 900 AF, który katalogowo kosztuje nieco mniej niż BMC ALR01 i sprawdź, co z tej listy jest nieobecne. Oraz co ten model posiada, a czego nie ma rama BMC. Z jednej strony jasne, rama jest podstawowym elementem roweru i spłycanie tematu do naklejki oraz gwarancji to zbyt mocne uproszczenie. Z drugiej, to nie jest wcale tak, że  tylko "wielcy" producenci są w stanie wykonać dobrą ramę.

Należało by porównać co ma aluminiowa rama BMC a czego nie ma aluminiowa rama od btwin-a, co ma karbonowy BMC a co ma karbonowy btwin. 

Tak własnie chciałem zaznaczyć, że rama to nie tylko naklejki producenta i odpowiednie pomalowanie, jak chciał nam przedstawić kolega kipcior. 

Btwin nadal nie ma ciekawej szosy na tarczach, gravela, aero, ultralekkiej szosy, karbonowego XC. Potrzebne jest jednak doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2018 o 00:53, Fenthin napisał:

A teraz weź B'Twina 900 AF, który katalogowo kosztuje nieco mniej niż BMC ALR01 i sprawdź, co z tej listy jest nieobecne. Oraz co ten model posiada, a czego nie ma rama BMC. Z jednej strony jasne, rama jest podstawowym elementem roweru i spłycanie tematu do naklejki oraz gwarancji to zbyt mocne uproszczenie. Z drugiej, to nie jest wcale tak, że  tylko "wielcy" producenci są w stanie wykonać dobrą ramę.

Zwłaszcza kiedy porównujemy ramy aluminiowe, tu w praktyce nie da się zauważyć różnicy (nie licząc geometrii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakość spawów, ich wyszlifowanie oraz geometrię już tak. Rama to w tej kwestii podstawa, bo to dusza roweru. Reszta osprzętu podlega zużyciu i wymianie (na pewno szybszej, niż rama). Już lepszym wyborem był Btwin 940 af, ale on już nie jest dostępny..

I jeszcze jedna ważna rzecz. Nietypowe mocowanie hamulca tylnego poprzez specjalny uchwyt na dole ramy.

Edytowane przez Malinowy
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 18:38, waskij napisał:

Nie wspomnę o Ultra 740AF DI2 którego posiadam

Przepraszam za wprowadzenie w błąd , ja właśnie posiadam 940AF DI2  i jestem z niego bardzo zadowolony , za 8 tys. ( bez przeceny ) nie kupię szosy z takim osprzętem z renomowanej marki . Rama jest ok , spawy ładne , jazda nie męczy , zrobienie 100 km nie stanowi większego problemu , a jest to mój pierwszy sezon szosowy .

Mam 172 cm wzrostu rozmiar S ( może się komuś przyda ) . Co do nietypowego mocowania hamulca to nie jest to wymysł bitwina , spotkałem się z takim bodajże w szosach scotta .

Panowie uważam że nie ma o co bić piany , Decathlon to nie jest typowa sieciówka , potrafią zrobić dobry sprzęt i ceną namieszać na rynku i tyle , cenione marki są wk...ne na nich i sieją propagandę .

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Malinowy napisał:

Ale jakość spawów, ich wyszlifowanie oraz geometrię już tak. Rama to w tej kwestii podstawa, bo to dusza roweru. Reszta osprzętu podlega zużyciu i wymianie (na pewno szybszej, niż rama). Już lepszym wyborem był Btwin 940 af, ale on już nie jest dostępny..

I jeszcze jedna ważna rzecz. Nietypowe mocowanie hamulca tylnego poprzez specjalny uchwyt na dole ramy.

Owszem, dusza roweru, ale na samej duszy nie pojedziesz. Dobrei lekkie koła, napęd, hamulce... Wszystko to zebrane do kupy czyni rower. Jeżeli przykręcisz byle co do najlepszej nawet ramy to rakietą się on nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...