Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tadam :icon_exclaim:

Panie i Panowie, a oto kilka świeżutkich jak ciepłe bułeczki Rometów :icon_cool:

Są gravele ( w tym zdaje się absolutna nowość ), szosy, elektryk, MTB, a nawet smaczek na A.D. 2019 :icon_exclaim:

Staropolskiem " prosiemy " zapraszam do komentowania i zaczynamy gorący jak sądzę temat :icon_redface:

Więcej informacji na temat nowych modeli : https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/16834/romet_2018_gravel_szosa_i_mtb

Edytowane przez KrissDeValnor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe czy wraz z nową kolekcja rowerów będą mieli haki przerzutki do Jiga bo nie mogę kupić od roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gravel Aspre

Biegów 18 ale

Manetki tył Claris R2000 8 speed

a Kaseta Shimano HG31 9 speed
To coś tu się nie gra. Do tego to jedyny gravel z napędem 2x. Zawiodłem się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety jedyny gravel na sztywnych osiach to topowy model, czyli Nyk, ale skoro ma nastąpić popularyzacja graveli, to niższe modele nie mogą mieć wszystkiego.

Czasem można się zawieść, ale są też pozytywy jak np. karbonowy Huragan CRD Team na Ultegrze, który ma podobno kosztować 8,5 k.

Czy mnie wzrok nie myli, że ma piasty 12 mm :icon_question:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem ma szybkozamykacze. Zresztą jest przy nim ikonka QR-RW.

W NYK-u drażni mnie kształt rury podsiodłowej (wolę proste kształty), ale poza tym całkiem fajny rower. Ma chyba otwory na bagażnik, podobnie jak Accent Feral.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli masz? :)))

Mam w zapasie i wożę. Koszt niebagatelny już nie pamiętam ale ponad stówę. Ale na przykład już nietypowej śruby do linka koledzy ze Srebrnej nigdzie nie mogą dostać.

Prawdę mówiąc nie daję wiekszych szans na normalną sprzedaż Rometa, to co pokazali w zeszłym roku sprzedając Toola - teraz mają jeszcze więcej nietypowych/drogich rowerów. Jak oni to ogarną skoro przy małych seriach całkiem się gubią i nie dotrzymują terminów to nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam w zapasie i wożę. Koszt niebagatelny już nie pamiętam ale ponad stówę. Ale na przykład już nietypowej śruby do linka koledzy ze Srebrnej nigdzie nie mogą dostać.

Prawdę mówiąc nie daję wiekszych szans na normalną sprzedaż Rometa, to co pokazali w zeszłym roku sprzedając Toola - teraz mają jeszcze więcej nietypowych/drogich rowerów. Jak oni to ogarną skoro przy małych seriach całkiem się gubią i nie dotrzymują terminów to nie wiem.

No ja musiałam dorabiać u tokarza śrubki :))))))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

te ich gravele to takie bardziej przełajówki, ten tańszy model nie ma otworów pod błotniki (?)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aspre ma clarisa 8b, kaseta też oczywiście 8b, jest po prostu pomyłka. W ogóle nie wiem, co to za nowości, jak już miesiąc temu to wszystko było znane chociażby z relacji z targów. A aspre był testowany przez Bike chyba 2 miesiące temu. Za Nyka dostali nagrodę na targach i jest naprawdę fajny. W ogóle przyzwoite te rowery. Aspre rokuje ceną i estetyką, nowy claris ma schowane pancerze, fajnie to wygląda i spójnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeden z kolegów wrzucał katalog w PDF ponad 2 miesiące temu ( Romet 2017 ), ale pewnie nie wszyscy widzieli relacje z targów, a że tematu takiego nie było, to jest.

Niedobrze :icon_question:

Rowery, których nie ma jeszcze w sklepach są dla mnie ( i chyba dla wielu ) nowościami, a że garstka osób widziała je kilka miesięcy temu ( część tylko na papierze ), no cóż...

Poza tym ciekawe jak się sytuacja rozwinie i czy dotrzymają obietnicy, że tym razem będzie lepiej niż w roku bieżącym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta