Skocz do zawartości

[2018] Romet


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mike78 napisał:

nono, ale hak do glupiego rometa ma byc za 20zeta, bo masz taką wizję?

Akurat porównanie nie trafione, 123 zł za hak to cena mocno przesadzona, nie zapominajmy że to tylko kawałek aluminium, i to jednak w interesie producenta leży zapewnienie haku przerzutki, jako elementu który z natury jest przeznaczony do rozwalenia. Średnia cena haku przerzutki to okolice 30-50 zł i to jest normalny koszt. Kwota o 1,5 raza więcej to robienie z klienta durnia. Zresztą brak zapasowych haków w sprzedaży jest dla mnie nie do pomyślenia.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak do NS Bikes kosztuje ok 60 zlotych a to jest marka z Polski ktora sie ceni. Haki do Peaka chodza po 30 zlotych. Koszt wykonania zwyklego haka bez obrobki to pewno ze 2 zlote. Z obrobka typu CNC i anoda moze 5-10. Reszta to fanaberia firmy. Skoro zebatka narrow wide z Banless kosztuje 110 zlotych (a jest to niszowy produkt zdecydowanie bardziej zlozony) to cena haka Romet w wysokosci 123 zlotych to kpina. 

Ale troche nie chce mi sie wierzyc w te wycene. Niemal identyczny konstrukcyjnie hak na stronie rometa jest w cenie 75 zl. 

https://sklep.romet.pl/produkt/hak-tylny-alum-do-ramy-mustang-r-line-29,34964.html

Edytowane przez gyrill
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lezia napisał:

A pan Romet.Wojciech przestał już tu zaglądać? A było tak pięknie :D

Witam,
Zaglądam regularnie jednak do mnie pytań niema a ja nie jestem od tego aby siać ferment tylko starać się odpowiadać na wasze pytania.

Pozdrawiam
Wojciech
Doradca online Romet
Nowyromet.pl

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferment to sieje firma Romet swoimi katalogami z asortymentem który nie istnieje i brakiem danych o rowerach, naprawdę to do was nie dociera? Myśleliście że pojawicie się na forum i będziecie mieć z tego tylko darmową reklamę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gocu napisał:

Ferment to sieje firma Romet swoimi katalogami z asortymentem który nie istnieje i brakiem danych o rowerach, naprawdę to do was nie dociera? Myśleliście że pojawicie się na forum i będziecie mieć z tego tylko darmową reklamę?

Każdy kto chciał już coś od nich faktycznie topowego kupić , albo coś trafił albo kupił gdzie indziej, wszyscy wiemy, że Romet zarabia najwiecej na rowerach najtanszych dlatego dajcie sobie spokój, będzie wam łatwiej żyć :P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 09:55, gyrill napisał:

 Jak chcesz coś realnie zmienić to napisz list otwarty do mediów branżowych i firmy Romet zamiast tutaj.

Muahaha, a skąd pomysł że ja chcę coś zmienić???

W d... mam Rometa i rowery jego, jeśli firma wysyła jednak swojego pracownika na forum i liczy że będzie miała przez to darmową reklamę i że nie usłyszy głosów krytyki to... chętnie ich oświecam że sie mylą. I jak widać - nie tylko ja.

A jeśli uważasz że tracę twój czas to po co czytasz moje posty? Ba, ty nawet na nie odpowiadasz :)))

Co za gość, nie dość że masochista to jeszcze chciałby decydować kto co może pisać na forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 09:31, Romet.Wojciech napisał:

Witam,
Zaglądam regularnie jednak do mnie pytań niema a ja nie jestem od tego aby siać ferment tylko starać się odpowiadać na wasze pytania.

Pozdrawiam
Wojciech
Doradca online Romet
Nowyromet.pl

Ja mam pytanie, które chętnie bym poprzedził długą opowieścią o krótkiej przygodzie z rometem, pytanie tylko, czy zrobić to tutaj, czy może porozmawiamy na priv? Czy W kwestii PR jesteś Romecie. Wojciechu możny coś zrobić, czy tylko przekierować dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hhmmm, że tak się wtrącę...
Panowie, spokojnie :bye2: - to taka ogólna uwaga.
Zastanawiałem się czy nie napisać tego wcześniej, ale jakoś się powstrzymałem, a że nie mam żadnej mocy sprawczej, to co najwyżej mógłbym prosić moda o posprzątanie, ale tego nie zrobię, więc prośba do Was o powstrzymanie się od jakichś przepychanek, a także od tych bardziej kąśliwych uwag pod adresem Rometa, bo jak wcześniej zaznaczałem - obawiałem się trochę, że w tym temacie może być nieco kontrowersji, ale z drugiej strony nie chciałbym, żeby zrobił się z tego wątek wyłącznie z wylewanymi pomyjami lub księga skarg i zażaleń ( jak kto woli ).
Zdaję sobie sprawę z "frustracji" jaką może wywołać sytuacja ograniczonej dostępności danych modeli lub wręcz ich brak, ale mimo tego proszę o powstrzymanie się od prześmiewczego tonu, bo jednak nie jest to klub satyryków.
Słuszna jest uwaga kolegi maciej83 kilka postów wyżej, a i motory robią swoje - wystarczy zerknąć na yt, gdzie chyba jest ich więcej niż rowerów, ale co zrobić...
A Ty gocu, skoro Romet lata Ci koło pióra, to może nie pisz w takim tonie, bo i tak nic to nie zmieni, a tematów masz mnóstwo...
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Poochaty napisał:

Ja mam pytanie, które chętnie bym poprzedził długą opowieścią o krótkiej przygodzie z rometem, pytanie tylko, czy zrobić to tutaj, czy może porozmawiamy na priv? Czy W kwestii PR jesteś Romecie. Wojciechu możny coś zrobić, czy tylko przekierować dalej?

Witaj, 

Jeśli będę miał odpowiednią wiedzę na pewno pomogę w innym przypadku przekieruję dalej.

Pozdrawiam
Wojciech
Doradca online Romet
Nowyromet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czekania było ale już mam nowego boreasa2 (a nawet 2!). Świetny gravel, powiedziałbym że o sportowym zacięciu, jakość wykonania ramy jak i dobór komponentów rewelacja! Romet wykonał świetną robotę pomimo problemów z dostępnością. Spawy pięknie zeszlifowane, podzespoły sygnowane logo Romet, genialne malowanie w stylu "Stealth", cudeńka!

Co do tego tematu: narzekania dużo bo nikt nie lubi czekać, ale tak jest wszędzie teraz, z każdej strony atakują nas nowości, konkurencja nie śpi i również wypuszcza swoje rowery, rynek jest teraz bardzo dynamiczny i trudno przebacza błędy... ALE! Przypomnijcie sobie jak było z Krossem jakieś 12+ lat temu, na forach wrzawa bo z jednej strony świetny osprzęt, dobra cena, z drugiej co to za ramy przecież to nie Giant, Scott, Kelly's a i tak sukcesywnie markę sobie wyrobili.

Oczywiście negatywne opinie znajdzie się zawsze bo nikt nie wchodzi między ludzi żeby pochwalić się jaki to świetny sprzęt zakupił, "polki i polacy" wolą narzekać że ramy pękają, kable źle poprowadzone, kąty nie takie, spawy brzydkie. Taki naród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarna pierwsza seria A2/A4/A6 stała w każdym sklepie nawet w miejscowościach poniżej 40 tys. mieszkańców. Wtedy za 2.000 - 2.500 zł był rower na RS Tora/SR Axon, z Racing Ralphami, korbą Firex i komponentami LX (klamkomanetki MTB!). Kross nie dawał ciała, rowery faktycznie były. Największa krytyka pojawiła się gdy wyszedł następca z tylnymi widełkami U i ceny poleciały do góry ;) 

BTW obecny Romet to marka kupiona przez zewnętrzną firmę czy ciągle oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kapitał jest jednak cały czas polski, a z tego co piszą - rowery to aż 80% sprzedaży.
Ciekawe ile idzie na eksport - może stąd te krajowe braki :unsure:, a może te lepsze sprzęty są po prostu w mocno limitowanej ilości i nie dla wszystkich starcza...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Romet
https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkus_%26_Romet_Group
http://wrower.pl/historia/historia-firmy-romet,5730.html
http://innpoland.pl/134425,wielkie-zmartwychwstanie-polskiej-legendy-romet-odbudowuje-swoje-rowerowe-imperium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

 rowery to aż 80% sprzedaży.
Ciekawe ile idzie na eksport - może stąd te krajowe braki :unsure:, a może te lepsze sprzęty są po prostu w mocno limitowanej ilości i nie dla wszystkich starcza...

Nigdzie nie pisze że 80% to rowery marki Romet :) Pozostałe to Arkus, Delta, Univega. Ot cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...