Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Korba wygląda na to, że jest ok. Na bębenku nie widać podkładek więc o ile kaseta sobie nie lata na lewo i prawo to bębenek do wymiany. Od tego zacznij.
Ale przemyśl czy warto bo 1x9 to szału nie robi. lepiej wymień co się psuje i zbieraj kasę na rower taki jaki Ci odpowiada, ale to tylko takie moje zdanie. A jeśli już chcesz w tym kombinować to nie idź w 1x9 tylko 1x11 bo koszta podobne a jakość dużo lepsza.

Manetek 11x z obejmą nie ma na rynku lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Rower szosowy z napędem 11rz. Przyszedł czas na wymianę korby. Korba Shimano RS500 (50/34) pozagrupowa kompatybilna z korbą 105 11rz.  Korba 105 kosztuje majątek czy można korbę 11 rz wymienić na korbę 10 rz.  np. Tiagrę która można kupić w sensownej cenie. Zatrybi z 11 rz. napędem i łańcuchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić tarczę mechanizmu korbowego FC-T521. Na Aliexpress znalazłem dużo takich tarcz np: https://pl.aliexpress.com/item/1005001683493749.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.36063c641q7mNM&algo_pvid=ba2ba6a1-a9f2-45e4-bdda-e07b76e412ef&algo_expid=ba2ba6a1-a9f2-45e4-bdda-e07b76e412ef-9&btsid=2100bdca16208124668805386e0ec3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ tylko że mają zęby Narrow Wide, które są dla napędów 1X) będzie to działać w napędzie 3 rzędowym czy szukać z zębami nie Narrow Wide?

Edytowane przez klausPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem na allegro zestaw do konwersji na ebike i nie doczytałem, że w kole typ mocowania to wolnobieg a nie kaseta jak w moim.

Co mogę zrobić? Czy można kupić i zamontować wolnobieg bez problemów z przerzutkami?

Rower to Kross trans 5.0 przerzutki to Shimano Deore M592 i Tourney TY710 przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Kasetę mam CS-HG200, (11-34), przerzutka przód Alivio FD-T4000, tył Deore RD-M592, do łańcucha myślę żeby dodać 3-4 ogniwa.


 

9 minut temu, wkg napisał:

Przerzutkom to pownno być obojetne, nodze - niekoniecznie ; ) Wszystkie biegi o działkę cięższe.

Własnie dla tego chciałbym wymienić bo pozwoliło by mi to na prostą linię łańcucha na środkowym blacie przy najczęściej używanym przełożeniu.

Edytowane przez Wlodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taki zestaw kaseta SHIMANO Alivio CS-HG51  oraz Łańcuch Connex 808 (ze spinką)

Najpierw założyłem sam łańcuch na starą kasetę (ten sam model co nowa) i większość biegów przepuszczała więc stwierdziłem że kaseta także do wymiany i założyłem nową.

Po wymianie wszystko chodzi dobrze poza 8-ką która po mocniejszym depnięciu potrafi zachrobotać i przeskoczyć.

Próbowałem to regulować na wszelkie sposoby ale ciągle to samo.

Czy to kwestia mojej nieudolnej regulacji czy może to niezbyt kompatybilny zestaw ?

 

Poprzednie komplety zawsze zakładałem SHIMANO CS-HG51 z łańcuchem SHIMANO CN-HG71 i po wymianie chodziły jak malina a teraz skusiłem się na ten ponoć znacznie lepszy łańcuch 😑.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem forumowicze,
piszę z zapytaniem o kompatybilność przerzutek MTB z klamkomanetkami szosowymi - powoli przymierzam się do zainstalowania baranka w swoim rowerze.
Na obecną chwilę mam założone następujące podzespoły:
- manetki Shimano Deore SL-M590 3x9
- przerzutka tylna Shimano Deore RD-M591
- przerzutka przednia Shimano Alivio FD-T4000 (mam na podmianę Deore FD-M590)

Napiszcie, proszę, jakie klamkomanetki będą kompatybilne i prawidłowo współgrać z moimi przerzutkami? jedyne, co znalazłem obsługującego 3x9 to Shimano Sora ST-R3000, ewentualnie klamkomanetki z ali firmy  microNEW model R9 (ponoć pracujące dobrze z grupą shimano, pewnie podróbka microshift R9).

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...