Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzy ktoś czy zębatke korby direct Mount (https://www.centrumrowerowe.pl/zebatka-rowerowa-shimano-deore-xt-fc-m8100-pd23361/?v_Id=145432) będę w stanie zainstalować na korbie standard Mount, na cztery sruby - stare shimano deore https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deore-m6000/FC-M6000-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korby z mocowaniem Direct Mount przez adapter do zębatek na cztery śruby można to zrobić, ale zębatkę z mocowaniem Direct Mount do korby na cztery śruby w standardzie bcd 96mm to nie słyszałem i nie widziałem.

Po co chcesz to zrobić?

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kurak napisał:

Miał ktoś doczynienia z przerzodka m5130

 

To jest 10 rzędowa przerzutka Deore LinkGlide, producent podaje że niekompatybilna z dotychczasowymi komponentami, wymaga kasety, manetki i łańcucha z tej grupy i w takim zestawie działa precyzyjnie - moja żona ma taki. Taki zestaw jest kilkaset gram cięższy niż dotychczasowe, ale ma być 3 x bardziej trwały - choć raczej nikt tego nie potwierdzi bo weszła w zeszłym roku.

Chociaż na forum ktoś pisał że założy ją w starym zestawie i działa - w końcu w przerzutce jest " zaszyta" tylko jej pojemność, reszta zależy od manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrWie napisał:

Nie, nadal jest dedykowany CN-LG 500 do wszystkich napędów Linkglide od 9 do 11 rzędów.

Który jest 1:1 "cywilnym" 11rz łańcuchem deore cn-hg601 wydłużonym do 126 ogniw ;) 

Używam ich zresztą zamiennie w rowerze syna (rd-m8130+cs-lg700 11-50T+sl-m8130).

Jeszcze wracając do ciągu linki w LG to czytałem kiedyś wywiad z człowiekiem, który był pomysłodawcą a potem odpowiedzialnym za rozwój LG/Cues. O ile ciąg we współczesnych manetkach shimano MTB jest regresywny (coraz mniej wyciąga z każdym kliknięciem) to LG jest liniowy. W dodatku jest taki sam dla wszystkich LG/Cues tzn. manetka LG 11s będzie działać natywnie z kasetą 9rz LG (jałowe 3 kliki trzeba będzie ograniczyć na wychyle wózka).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
ze względu na zbliżanie się do wymiany kasety oraz blatu w rowerze przychodzę z pytaniem. Obecnie rower to pełna shimano ultegra r8000, jednak koszty takiej wymiany będą całkiem spore. Czytałem, że grupa 105 pod względem wytrzymałości nie odstaje od ultegry (jest tylko nieco cięższa, co dużo dla mnie nie zmienia). Więc pytanie jest takie, czy teraz kaseta, a potem korba będzie pasować i czy może jednak dołożyć i kupować prawie dwukrotnie droższą ultegre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...