Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kaseta Shimano Tiagra, CS-4600, 10 Speed wymiana na Shimano Ultegra, CS-6700, 10 speed - czy prowadzenie na kasetę będzie pasować?

- oraz czy będzie to się zgrywać z manetką oraz przerzutką tiagra 4600, 10 rzędów

 

Edytowane przez wentura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiele to pomogło ULTEGRA 6700 i 105 5700 są kompatybilne z TIAGRA 4600.

 

Z tą wymianą osprzętu napędowego na lżejszy to się muszę jeszcze poważnie zastanowić  ponieważ sam rower jest z 2012 ale przejechane  ma jakieś  1000 km. Komponenty co prawda Tigra ale praktycznie jak nowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cofam się kilka lat i z 1x przechodzę na 2x. Moja wiedza z napędach z więcej niż jedną tarczą z przodu zatrzymała się dawno temu. W związku z tym mam następującą zagadkę do rozwiązania.
Większy blat (38z), to FC-M615, który z założenia inżynieruff Siemano ma współpracować z mniejszą tarczą o 26 zębach. Chciałem zamontować tarczę 28. Czy Mogę napotkać jakiś problem z wrzucaniem biegów?

Ten blat jest też w konfiguracji 38/24, więc pewnie jakieś różnice są. Gdybam sobie, że chodzi o układ pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korby fc-m615 masz pasujące takie blaty jak poniżej. Pasują w parach tzn. AK z AK, AJ z AJ i AMA z AMA. Właśnie ze względu na rampy, piny, podcięcia i kształt zębów. Mix będzie działał ale nie idealnie.

Y1NA24000 Chainring 24T-AMA

Y1NA26000 Chainring 26T-AK

Y1NA28000 Chainring 28T-AJ

Y1P098010 Chainring 38T-AMA

Y1P098020 Chainring 38T-AK

Y1P098030 Chainring 40T-AJ

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko musisz włożyć podkładkę np z kawałka plastiku między śrubę mocującą linkę a ramię (linka na podkładce)żeby w całym zakresie działało to poprawnie w całym zakresie (tj. na skrajnych bez podkładki wychodzą minimalne różnice w indeksacji)

Nie musi być taka gruba jak na tym zdjęciu (tak 2mm powinno działać)

image.jpeg.eae61797ebc2f5059d85404427302130.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa:) Nie wiem czy sam na to wpadłeś, czy gdzieś znalazłeś informację (chociaż ja też szukałem po zagranicznych forach, jedyne co to znalazłem informację że działa bez żadnych przeróbek czy kombinacji... no u mnie nie działało) ale dziękuję że podzieliłeś się w jasny i klarowny sposób informacją o zastosowaniu podkładki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja 1 - stoczyć z pająka kasety 1,85mm materiału, o tyle 11s jest szersza niż 10s

opcja 2 - stoczyć 1,85mm materiału z bębenka i już wtedy nie będziesz się musiał bawić z każdą kolejną kasetą

opcja 3 - zastosować kasetę 105 r7000 o rozpiętości 11-34 bo akurat ta ma taką samą szerokość jak kasety 10s

opcja 4 - wymienić bębenek/koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież już to napisałeś wcześniej.

Sęk w tym, że poprzednią kasetę miałeś z grupy slx czyli mtb a kasety mtb 10 i 11 mają taką samą szerokość (i nawet 12 też byś niektóre założył).

W przypadku napędów szosowych kasety 10 i 11 mają już różną szerokość, 11 jest szersza o 1.85mm.

W skrócie - 10 i 11 mtb mają taką samą szerokość jak szosowe 10. Szosowe 11 jest szersze o 1.85mm. Jest od tego wyjątek, o którym napisałem wcześniej - kaseta 105 r7000 o stopniowaniu 11-34 (i tylko o tym stopniowaniu) ma szerokość taką jak szosowe 10 i 10/11 mtb

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...