Skocz do zawartości

[2017] Nowa grupa Shimano Deore M6000


Rafu

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nowe Deore zaczyna pojawiać się w normalnych cenach, które są w zasadzie takie same jak generacji M6XX:

 

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-hamulce-hamulce-tarczowe-zacisk-shimano-deore-br-m6000-hamulca-tarczowego-o_l_158_9437.html

https://www.sbike.pl/shimano-korba-shimano-deore-fc-m6000-2x10-3626t-175mm-o_l_9438.html

 

Zacisk hamulca wizualnie sporo się różni od poprzedniej generacji, ciekawe, czy coś przy nim grzebali. Klamki wyglądają tak samo. Korba ma fajną cenę, jednak ja czekam na kasetę i przerzutkę, wtedy przemyślę czy nie zrobić sobie fajnego 1x10 z manetką XT.

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak dla mnie, powinno bezproblemowo. Nie sprawdzałem organoleptycznie, ale:

 

- Slx m675 gs - zalecana największa koronka 36t, pracowała na 42t bez problemów  (miałem to u siebie).

- M6000 - zalecana największa koronka 42t, także na 46t powinno to zabanglać bardzo przyjemnie. Tym bardziej, że Deore ma teraz górne kółko zamontowane poza osiowo, a'la Sram, działa to lepiej przy dużych rozpiętościach kaset.

 

Pamiętać należy jednak, że rd6000 występuje w dwóch różnych wersjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- Slx m675 gs - zalecana największa koronka 36t, pracowała na 42t bez problemów  (miałem to u siebie). - M6000 - zalecana największa koronka 42t, także na 46t powinno to zabanglać bardzo przyjemnie. Tym bardziej, że Deore ma teraz górne kółko zamontowane poza osiowo, a'la Sram, działa to lepiej przy dużych rozpiętościach kaset.
ja bym poczekał czy ktoś to sprawdzi. Co do slx pracującego na 42 to też naciągana teoria. Wejść może wejdzie ale praca na małych koronkach na poziomie źle wyregulowanego turneya. Większość to przerabiała i ma przerzutki z seri 7/8 tys. ;-) 
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał czy ktoś to sprawdzi. Co do slx pracującego na 42 to też naciągana teoria. Wejść może wejdzie ale praca na małych koronkach na poziomie źle wyregulowanego turneya. Większość to przerabiała i ma przerzutki z seri 7/8 tys. ;-) 

Wiadomo, kultura pracy na niższych przełożeniach spada.. Ale można na tym jeździć efektywnie, nawet po górach. Najważniejsza jest dobra regulacja zestawu. Porównanie do Tourneya przesadzone, nie doceniasz Tourneya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Deore m6000 GS czyli średni wózek działa z kasetą 11-46 10.s firmy Sunrace :)

sprawdzone na stojaku i przy jeździe "wkoło domu", w terenie będę testował z początkiem kwietnia jak kość po wyjęciu 8 śrub sie zaleje :D

bardzo podoba mi się odczuwalna zmiana przełożenia pod względem przełożenia

GX eagle w rowerze ęduro to dla mnie była lipa, po 2 biegi musiałem klikać żeby zauważyć jakąś różnicę w przełożeniu

taki jestem mało wyczulony na zmiany kadencji :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...