Skocz do zawartości

[2017] Merida


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To pewne info? Pisałeś do dystrybutora?

 

Jeśli rzeczywiście tak jest to przynajmniej mamy jeden model w cenie dla trzeciego świata ;): BIG.NINE 800 w Niemczech kosztuje 2014 EUR = 8.900 PLN, a w Polsce 6.790 PLN. Jeśli będą na niego działać standardowe zniżki posezonowe rzędu 20-25%, to jest to moim zdaniem hit sezonu, chociaż zależy też na co kto zwraca uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest poprawna, potwierdziłem u źródła. Jak się Niemcy dowiedzą, to będą u nas kupować. :) Może po prostu uwzględnili już część rabatów i po sezonie nie będzie takich przecen, jak w tym roku.

 

Ciekawostka: w Malezji wersja z Rebą i osprzętem GX 2x11, czyli trochę tańsza, kosztuje ok. 4.200 PLN. Różnica to pewnie cło i podatki. Mogliby nad tym pomyśleć w rządzie oraz w UE, w końcu chcemy promować zdrowy tryb życia, zmniejszać emisję itd. ;) Jak ktoś kupuje rower na firmę, to i tak płaci 18% lub 32% mniej.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Galeria zdjęć modelu BIG.NINE 800 w rozmiarze 19": Merida BIG.NINE 800.

 

img7a583a3a13cb56e0ef7e4424dec0c9b9.jpg

 

Moim zdaniem prezentuje się znakomicie. :) Piękny jest ten czarny, matowy lakier i wygładzone spawy. Uwagę zwracają asymetryczne widełki. Na zdjęciach linka blokady amortyzatora została jednak poprowadzona z przodu, więc nie powinna ocierać o ramę.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem w którym miejscu widzisz te asymetryczne widełki, ja nie widzę.Pewnie chodziło Ci o ich gięcie / formowanie ( dolne rury wyglądają jak w mojej 8 letniej TFS 100 ).

Za to widzę, że np. przy korbie zostawili niegładzone spawy, pewnie żeby ich nie osłabiać w tym miejscu.

Uroda rzecz względna - mi np. rzuca się w oczy spaw wzmacniający przy rurze podsiodłowej i dziwny wygląd podkowy amora.

Ciekawe jest wypuszczenie linek pod korbą - wygląda jak wlot powietrza w samochodzie WRC, ale w sumie lepsze to niż nacięta / otwarta dolna rura.

Obręcze nie są oczkowane.

Poza tym widzę boczne, a nie tylne nacięcie rury podsiodłowej - tak jak w Specu Epicu HT 2017.

Profil podsiodłówki przy korbie też rzuca się w oczy - jest grubsza i szersza.

Górna rura przy podsiodłówce jest szersza i łączy się płynnie z tylnym trójkątem - trochę jak w karbonowych ramach.

Jak widać uroda jest dyskusyjna, choć pewnie nie do końca o nią tu chodziło, a bardziej o ulepszenie / wzmocnienie konstrukcji.

PS

Nie lubię czerwonego, co nie zmienia faktu, że jako całokształt Merida 800 prezentuje się zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym miejscu widzisz te asymetryczne widełki, ja nie widzę.

Miałem na myśli tą wstawkę na rurce łańcuchowej od strony napędu, przy czym to chyba normalne w rowerach z boostem. Szkoda, że na zdjęciach nie widać, czy tam wejdą zębatki 38x28.

 

Ciekawe jest wypuszczenie linek pod korbą - wygląda jak wlot powietrza w samochodzie WRC, ale w sumie lepsze to niż nacięta / otwarta dolna rura.

Merida nazywa to Smart Entry. Wygląda na przemyślane i proste w obsłudze, a przewody są wyprowadzone pod takim kątem, że nie powinny ocierać o ramę:

 

Uroda rzecz względna - mi np. rzuca się w oczy spaw wzmacniający przy rurze podsiodłowej i dziwny wygląd podkowy amora.

Zgadza się - kwestia gustu. Mnie się ten spaw akurat podoba. Podkowa też może być, chociaż Reba ma ładniejszą, ale to już nie wina Meridy. Step-cast też dyskusyjny.

 

Obręcze nie są oczkowane.

To chyba dobrze, tak? Teoretycznie mogą pękać, ale dzięki temu są lekkie. Np. ZTR Rapid to oczkowana wersja ZTR Crest, która jest tańsza w produkcji.

 

Poza tym widzę boczne, a nie tylne nacięcie rury podsiodłowej - tak jak w Specu Epicu HT 2017.

Ciekawe, nie zwróciłem na to uwagi. Grand Canyon też tak ma.

 

Znalazłem trochę zdjęć Specialized Epic HT (2017).

Czarno-czerwony: http://www.kolokram.cz/pevna-horska-kola/63903-horske-kolo-specialized-epic-ht-base-29-gloss-black-white-red-2017.html.

Zielony: http://www.mountainbike.nl/forum/viewtopic.php?f=14&t=130983.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Meridy zrobiły na mnie wrażenie, ale teraz to już nie wiem, który ładniejszy. Czarny Epic wygląda epicko i klasycznie. :) Ładny lakier, a spawy jeszcze bardziej wygładzone niż w Meridzie (chyba nawet przy supporcie oszlifowali), chociaż nie wiem, czy to dobrze. Prowadzenie linek i osprzęt na plus dla Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Faktycznie ma tę wstawkę przy korbie - jakoś mi umknął ten szczegół.

Jest to dla mnie kolejny minus pod względem wizualnym, podobnie jak drobiazg w postaci wystającej blokady amora.

Spec też ma linki wpuszczone w ramę, tyle że przednia przerzutka jest z dolnym naciągiem, ale ciekawe jak wygląda miejsce wypuszczenia linek pod korbą :whistling:

Właściwie poza hamulcami i ośkami boost nie widzę większych plusów w Meridzie, która dodatkowo ma może jeszcze lżejsze :icon_question: koła.

Można napisać, że wygląd to nie wszystko lub osprzęt to nie wszystko i obie rzeczy będą zgodne z prawdą, której są zresztą trzy rodzaje, ale może w to nie brnijmy :icon_wink:

Wiem, że to temat o Meridzie, ale dla mnie liczą się też detale i dlatego Spec jest ładniejszy :icon_cool:

Przyciąga mnie najbardziej w kolorze zielonym ( od kilku lat mam lekkiego fisia na punkcie takich kolorów ).

Fajnie wygląda też w kolorze który podchodzi nieco pod " stealth " z racji ledwo widocznego " zakamuflowanego " napisu, ale raczej tylko do sprowadzenia zza oceanu : https://www.specialized.com/us/en/men/bikes/mountain/cross-country/epic-hardtail/115227

Przypadkowo znaleziony single speed jako bonus : http://www.bicycling.com/sites/default/files/fck_content/2011%20Specialized%20Stumpjumper%2029%20HT%20SS.jpg

Jako osoba posiadająca dwie Meridy ( Matts Viper 1999 i Matts TFS 100 2009, które niestety właśnie wylądowały w piwnicy ) stwierdzam, że jestem chyba ofiarą wirusa o nazwie Spec - męczy mnie już ze dwa lata i nie chce odpuścić :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie poza hamulcami i ośkami boost nie widzę większych plusów w Meridzie, która dodatkowo ma może jeszcze lżejsze koła.

 

Ja bym tu dodał przede wszystkim amortyzator. Nie wiem jak działają w praktyce, ale FOX ma bardziej zaawansowany tłumik i jest droższy.

 

Jest to dla mnie kolejny minus pod względem wizualnym, podobnie jak drobiazg w postaci wystającej blokady amora.

 

Braku blokady na kierownicy w Specu wcześniej nie zauważyłem, ale to jest minus jak by nie patrzeć. Blokada też trochę kosztuje i daje większe możliwości, a Spec na niej zwyczajnie zaoszczędził. Jest jeszcze kwestia wyjątkowo miękkiej korby w Specu: 34x24. Można wymienić tarcze, ale sprawa się trochę komplikuje, bo to Raceface. W praktyce pewnie taniej i prościej wymienić całą korbę na Shimano, chyba, że komuś pasują fabryczne zębatki (ja to bym najchętniej 38x28 założył).

 

Spec też ma linki wpuszczone w ramę, tyle że przednia przerzutka jest z dolnym naciągiem, ale ciekawe jak wygląda miejsce wypuszczenia linek pod korbą

 

No nie wiemy jak to wygląda od spodu, ale u góry to w Specu są chyba zwykłe otwory w ramie:

166zkt5.jpg

Wygląda na to, że kable trzeba przepychać od góry, a w trakcie jazdy mogą latać i obcierać ramę (trzeba stosować naklejki). Poza tym wypadałoby zakleić nieużywany otwór, żeby brud nie dostał się do środka. Merida ma dużo lepsze rozwiązanie z prowadzeniem przewodów.

 

Co do przedniej przerzutki, to podobno Side Swing jest lepszy, bo lżej chodzi i jest bardziej trwały, co zresztą jest intuicyjne, bo linka jest mniej wygięta i się tak nie brudzi. Dodatkowo Spec ma mocowanie na obejmę (wbrew opisowi), a Merida ma elegancko otwory pod Direct Mount na rurze podsiodłowej.

 

Jeszcze taki szczegół, że w Specu nie ma żadnego I-Spec'a ;) - manetki są oddzielnie mocowane do kierownicy.

 

Tak, jak pisałem, wizualnie obydwa rowery mi się podobają, jednak jak patrzę na różne szczegóły to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że pod względem technicznym to Merida jednak niszczy tego Speca. Praktycznie wszędzie ma nowsze i droższe części lub rozwiązania, a jest trochę tańsza. Specialized wsadził jedynie tylną przerzutkę XT jako wabik, a tak poza tym to cięli koszty na czym się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wyjątkowo miękka korba ?

Ludzie z tego forum startują na porównywalnych i dojeżdżają na wysokich miejscach, więc tragedii nie ma.

Jeśli już, to jak dla mnie lepsza byłaby korba 36/22.

W sumie to dobrze, że Spec nie ma manetek I spec, bo w razie wymiany hamulców będzie łatwiej.

Mam podobne otwory w ramie i jakoś nie słyszę latających linek.

Posiadam blokadę z manetką, ale praktycznie nie używam, a jej brak w Specu widzę dopiero teraz.

Przyznaję, że Merida w kilku aspektach wypada lepiej, ale nawet to nie przekonuje mnie do modelu 800.

Nie przesadzaj z tym niszczeniem, bo musiałaby być co najmniej na pełnym XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...