Skocz do zawartości

[1000zł] MTB czy Cross


Petru23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zdecydowałem się założyć temat gdyż stanąłem w martwym punkcie przy wyborze roweru. Ale od początku.

 

Muszę kupić sobie rower głównie do rehabilitacji (odbudowy masy mięśniowej w lewej nodze) ale też do dojazdów do pracy (przez całe Kielce) oraz wieczornych rundek po osiedlu. W przyszłym sezonie (o ile uda mi się wzmocnić wystarczająco nogę) chciałbym zjechać z asfaltu na utwardzone szutrowe drogi ale też drogi leśne (nie tylko ubite ściezki ale też jakieś korzenie, kamienie, nierówności itp).

Teraz to 95% asfalt/chodniki oraz jakieś ścieżki polne ale później tak jak wspomniałem. Chcę jeździć też zimą. Na razie samotne wycieczki ale za rok-dwa z żoną i dzieciaczkiem.

Kiedyś sporo jeździłem i po asfalcie i po terenie (na przełaj przez las, gdzie często nie dało się jechać) i było to na starych góralach 26" z najtańszymi przerzutkami i zwykłym widelcem i było naprawdę ok. Wiem, ze jak zacznę znów jeździć to się rozkręcę :)

 

Mam 183cm, w lekkim rozkroku do krocza mam jakieś 83 ale do luźnych worków jakieś 81cm. Ważę jedynie 95kg :)

Zdecydowałem się na koła 26" i razmę 19" gdyż w większości przypadków krocze styka się z ramą. także 21" odpada zdecydowanie, natomiast koła 28" tylko przy ramie z górną poprzeczką pochyloną w dół (ale nie damka).

 

Byłem już zdecydowany na Crossowy rowerek jednak sprzedaca w sklepie stwierdził, ze jeżeli chcę wjechać do lasu itp to jednak MTB, gdyż crossowy mogę uszkodzić (pokrzywić fele o korzenie czy też kamienie). No i nie wiem w co celować. MTB czy Cross? A moze są takie MTB/Cross czyli crossowe do cięższego terenu?

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć to 1000zł max. Wstępnie miałem 400zł na używkę ale jak sprawdziłem co mam lokalnie oraz po przeczytaniu postów na tym forum zdecydowałem się na coś Kands/lazaro i ska, jednak to są głownie Crossy na cieńskich oponkach i felgach.

 

 

Od roweru oczekuję:

koniecznie kaseta

osprzęt co najmniej altus/acera

niska masa, rower będę wnosił na 4 piętro. Czyli max te 14kg ale to chyba już wszystkie się w tym mieszczą.

 

Aktualnie praktycznie jestem zdecydowany na

Kands Energy 1100

 

Miałem już kupować Spartacus cross 3.0 lub Lazaro Integral V2 ale boję się, że są zbyt delikatne do moich założeń użytkowania, aczkolwiek ten Integral V2 wydaje się być właśnie takim mocniejszych crossem i myślę, że to byłby optymalny wybór.

 

Co radzicie? Rower chciałbym zamówić max jutro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

dzięki za odpowiedź ale chyba nic z niej nie wynika. 29" koła nie dostanę w tych pieniądzach, co najwyzej jeden model cross 28".

Pod linkiem, który podałeś jest kilka postówz  których też nic nie wynika i jest podany tylko jeden tescowy model roweru.

 

A teren wciąż wydaje mi się, że w moim przypadku będzie jednak cieższy. A jak miałbym nad jezioro jechać to nie scieżką udeptaną a bokiem ze strony lasu bym chciał :) Po prostu nie chcę sobie zamykać drogi na jakieś nieduże szaleństwa przy czym nie będzie to jazda extremalna ale też nie po ubitej dróżce z kilkoma kępkami trawy.

 

edit:

ok, już namierzyłem ten tescowy 29". Odpada.

Obawiam się, że koła 28/29" będą zbyt duże do latania między blokami. Jazdy po asfalcie wbrew pozorom wiele nie bedzie. Nie chcę roweru stricte na asfalt i trawnik przy chodniku. Chcę coś, co oprócz tego pozwoli mi wjechać w lesną, mało uczęstrzaną dróżkę i nie zaskoczą mnie większe błotniste kałuże, korzenie czy jakieś kamienie lub skamieniała (ubita i wysuszona) ziemia.

 

 

Z tych wszystkich wybrałem 3 powyzsze i chyba wsród nich muszę wybrać. No, chyba że mnie czymś zaskoczycie o czym nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xatrix

Wiem właśnie nad czym wielce ubolewam. Tak samo jak nad tym, że nie mogę nigdzie znaleźć Lazaro Evolution V3 :(

 

@GTZZaskar1991

Byłem w tesco zobaczyć ten 29" ale nie mają. A przyznam, że trochę o nim poczytałem i jednak mnie zainteresował i to bardzo.

 

 

@Tatanka

A no właśnie. Powoli dochodzę do wniosku, że skoro MTB w tej cenie to nie jest MTB więc wytrzymałość tej konstrukcji jest zbliżona do Crossa.

 

Chyba jednak zdecyduję się na Kads Energy 1100 ale... kolorystyka w jakiej jest dostępny zmusza mnie do ciągłego poszukiwania czegoś innego. Mam zamair spróbować potargować się o Kands Crossline 1100.

 

edit:

a co powiecie o Saveno Targus GTS 2.0? Ma chyba najlepszy osprzęt ze wszystkich dostępnych do 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...