Skocz do zawartości

[2017] nowy smart sam


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

@karolg kupiłem najpierw jedną na próbę, a potem dopiero drugą. Zdjęcia mam tylko z jednej. Bagażnik to inna rzecz, normalnie jest błotnik.

Z boku nie widać różnicy, na zdjeciu wręcz Rocket Ron wydaje się być bardziej ;) Ale to może być wynik zakrzywienia obiektywu.

8febf892ed827217.jpg

 

Dopiero jak się przyłoży starą do nowej to widać, że coś spuchło.
Smart Sam 2.6 vs Ardent 2.25
54eea1c772debbe1.jpg

 

@Colonel
Opona powinna mieć 65mm szerokości i przód tyle ma natomiast z tyłu wychodziło mi 64. Wysokości nie mierzyłem, na oko jest tyle samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu się zebrałem i przetestowałem opony. Mam u siebie 27,5x2,25

Na asfalcie w porządku, toczą się dobrze, nie hałasują. Po śniegu jedzie się przyjemnie, nie ślizgają się, chociaż niewiele tego śniegu już zostało. Niestety na błoto się nie nadają - przy gęstym rower momentalnie staje w miejscu. I to nawet w błocie o głębokości bieżnika lub niewiele większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na rozmiar 2,60. Cóż mogę powiedzieć na wstępie - na obręczy 24mm osiągają realnie 2,40 więc nie wiem kipcior uzyskał na nich 2,60 na węższej obręczy....

Co do samych opon mam je w wersji DualDefense i muszę przyznać po pierwszym macaniu, że Hans Dampf przy nich wygląda jak cieniutka szmatka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg producenta dopuszczalny zakres to 1,5-3 więc po asfalcie tak jeźdżę, Są wyraźnie mniejsze opory toczenia niż przy 2.
W mojej części Beskidów są same kamienie i dopóki są trwale związane z gruntem to też jest dobrze. Niestety przeważnie nie są i na takim wysypanym grysie na drodze nie jest stabilnie. 
Powietrze w kołach zejdzie wraz ze śniegiem z wyższych partii gór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipcior wrzuć fotki pomiarów suwmiarką to posypie głowę popiołem, bo póki co to tylko przechwałki bez dowodów :)

Ja moje odesłałem bo nawet na obręczach 29mm wew. miały ledwo 60mm

 

 

 

Kipcior, ty pakujesz 3 bary w oponę 2.6 cala???? I to na obręczy 21mm.
 

 

 

Wg producenta dopuszczalny zakres to 1,5-3 więc po asfalcie tak jeźdżę

Zgadzam się z rambolem, że nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Przypominam tylko, że te gumy są zalecane przez producenta dla obręczy min. 30mm i to pod nie był obierany dopuszczalny zakres ciśnień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colonel może Ty wrzuć zdjęcia jak to mierzyłeś, bo mnie akurat wychodzi prawie tyle co powinno, a to u Ciebie coś jest nie tak. 5mm różnicy to już spore odchylenie od normy. Do tego zauważmy, że rzeczywista podziałka suwmiarki jest zależnie od modelu ok 3mm dalej niż krawędź pomiaru więc zdjęcie pozwoliłoby wyjaśnić co zmierzyłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colonel może Ty wrzuć zdjęcia jak to mierzyłeś, bo mnie akurat wychodzi prawie tyle co powinno, a to u Ciebie coś jest nie tak. 5mm różnicy to już spore odchylenie od normy. Do tego zauważmy, że rzeczywista podziałka suwmiarki jest zależnie od modelu ok 3mm dalej niż krawędź pomiaru więc zdjęcie pozwoliłoby wyjaśnić co zmierzyłeś ;)

 

Chłopie ile Ty masz lat ? Od jakiegoś czasu proszę Cię tylko o wrzucenie zdjęć tych Smart Samów zmierzonych suwmiarką i unikasz tego jak ognia (powodu możemy się wszyscy domyślać).

Ja tylko potwierdziłem to co większość osób czyli, że nowe Schwalbe w rozmiarze 2,6 w bólach osiągają 2,4. Tobie jedynemu trafił się model osiągający deklarowany rozmiar i to do tego jeszcze na wąskiej obręczy.

Jak pisałem w poście powyżej jak wrzucisz fotki to odszczekam wszystko i przeproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego zauważmy, że rzeczywista podziałka suwmiarki jest zależnie od modelu ok 3mm dalej niż krawędź pomiaru więc zdjęcie pozwoliłoby wyjaśnić co zmierzyłeś ;)

Możesz mi pokazać o co chodzi z tymi 3 mm bo kompletnie nie rozumiem o co chodzi. Suwmiarka, którą posiadam jak i kilka innych, które miałem w ręku mierzą z dokładnością do dziesiątych części milimetra. Naprawdę nie rozumiem jak mierząc suwmiarką można mówić o błędzie pomiarowym 3 mm.

 

 

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni220 - producent nie podaje takich danych, a przynajmniej nie wprost. Ale jak pisał Colonel Schwalbe ma na stronie tabelkę wg której do opon 2,6 cala czyli 65mm zalecają obręcze co najmniej 30mm, ale jednocześnie wg nich do takiej obręczy nie można założyć węższych opon w co jakoś mi się nie chce wierzyć.

pszemoo - co do suwmiarki - pierwsze zdjęcie z googla:
Mierzenie-suwmiark%C4%85.jpg

masz wynik 25mm ale krawędź pomiaru jest w tym przypadku 2mm mniej na 23, co mogłoby wprowadzić w błąd. Więc skoro mnie wyszło 63-64, a Colonelowi 60 to się pytam co mierzył ;)

 

Colonel - nie wiem skąd masz dane o zaniżonych wymiarach opony u większości, nie spotkałem się z takimi opiniami. I pisałem Ci już, że zwyczajnie nie mam suwmiarki. Zmierzyłem to sobie w pracy gdzie akurat byłem na rowerze. Więc jak znowu dorwę suwmiarkę do ręki będąc na rowerze to zrobię jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki rambolbambol, to se kupię do mojego accordo gt :)

W Accordo GT wchodzi z tyłu na styk 700x35c, ale włoskami muska widełki. Jak nazbierasz błota, to nie ma wcale prześwitu. Ja "spłyciłem" boczne klocki za pomocą cążków i mam 2-3mm z każdej strony. Jak wrócę do domu to zrobię fotkę, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...