Skocz do zawartości

(rower) Karbon spike b40 lub alternatywa do 2000 zł


Dzuju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić rower MTB 29/27.5 cali . Rozważam kupno Karbona spike b40. Mam okazję kupić go za cenę 1900zł . Ostatnio znalazłem też rower Medano Phonton 04 , którego mogę kupić w podobnej cenie . Medano pod względem osprzetu wypada o wiele lepiej .  Wiem że marki nie są zbyt znane , miał ktoś z nimi styczność ? Mój budżet to do 2000zł , używki też mnie interesują . 

 

Karbon:

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/karbon/44982/spike_b40

 

Medano: 

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/medano/36673/photon_04_27_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj, również miałem kupować Karbona B40 na 29 ale w końcu zdecydowałem się na model Spike R50 27,5 Dodam że z marką Karbon nie miałem żadnej styczności a informacji w necie praktycznie zero. Powiem tak, w cenie jakiej można kupić obecnie ten model otrzymuję się kawał dobrego roweru. Szukając sprzętu w tej kwocie nie ma szans kupić nowego roweru złożonego w dużej większości osprzęcie Shimano Deore i SLX, amortyzator XC30 Rock shox z blokadą na kierownicy to już dla mnie rewelacja, rama wygląda na porządnie zrobioną, z główką tapered, szlifowanymi spawami i ładnie położonym lakierem z naklejkami pod lakierem. Co do minusów to nie wiem do czego można by się przyczepić, może felgi które w tej klasie powinny być od jakiegoś renomowanego producenta a są Polskie, czy to źle? trudno powiedzieć okaże się po kilku tyś km. Takie rzeczy jak mostek, kierownica, sztyca są firmy UNO to raczej też budżetówka, pedały również nic szczególnego ale przynajmniej są w miarę lekkie i aluminiowe. Waga R50 to dokładnie 13,75 kg, czy to dużo chyba raczej nie, mój np stary Trek 4300 jest aż o 2 kg. cięższy. Tak, że mam nadzieje, że ciut niezdecydowanym trochę pomogłem i na pewno wg. mnie marka Karbon warta jest zainteresowania. 

Edytowane przez marek1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...