Skocz do zawartości

[zakupy rowerowe] Zamawianie przez Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiałem już trochę rzeczy z tej strony dwa razy zdarzyło się że zamówienie zostało zgubione/niewysłane pieniądze po 60 dniach do mnie wróciły..

Musisz sprawdzić jakie oponie i jak długo sprzedaje dany chińczyk. Jeśli już dość długo sprzedaje i ma dobre opinie to raczej problemów nie będzie no chyba że z celnikami...

Do rzeczy które ja zamawiałem się nie przyczepili(bo nie zamawiam podrób :whistling: ).

Musisz mieć świadomość że chęć zaoszczędzeniu paru złotych może się źle skończyć... Jeśli dobrze pamiętam to do 2,5k kary :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję wszystko na Ali. I bardzo sobie chwalę. Sprawdzam tylko czy jak długo sprzedaje i i ile ma zamówień na ten produkt. Zamawiałem i letnie stroje i zimowe, kask, części rowerowe, oświetlenie. Z wszystkiego jestem zadowolony. Zakupy są bezpieczniejsze niż na allegro ponieważ płatność do sprzedawcy jest dopiero realizowana gdy Ty potwierdzisz że otrzymałeś towar. Jedyny minus to czas oczekiwania, średnio 3 tygodnie. Chociaż miałem przypadek że otrzymałem przesyłkę po 10 dniach od zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy tam kupiłem, parę razy elektronika wpadła na cło, zdarzyło się że nie trafiłem w rozmiar, albo w ogóle nie przyszło. To taki trochę hazard, ale ogólnie jestem na tak.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem już kilkadziesiąt zakupów na Aliexpress przeróżnych rzeczy (ciuchy, drobna elektronika, gadżety do telefonów, drobne pierdółki do roweru, itd.). Czas oczekiwania na paczkę jest różny. Tu reguły nie ma. Czasem się zdarzy, że w dwa tygodnie, czasem czekasz prawie dwa miesiące. Kilka razy nie otrzymałem tego co zamówiłem, ale bez problemów otrzymałem zwrot pieniędzy.

Jedyny minus jeśli chodzi o odzież to można nie trafić z rozmiarem.

Śmiało bierz ten strój. Sam w takim jeżdżę, choć swój kupiłem sporo drożej na Allegro, gdyż nie wiedziałem jeszcze o istnieniu Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak piszą przedmówcy: sprawdź sprzedawce, upewnij sie w rozmiarze. Transakcja jest chroniona i nie stracisz kasy, jeśli będzie coś źle z towarem lub przesyłką.

Zakupy detaliczne i o niskiej wartości powinny być zwolnione z cła.

Warto jeszcze przeliczyć kursy walut, czy to się kalkuluje. Pojedyńcze sztuki ubrań dochodzą w worku jako list - na ogół jest to najszybsza forma, do 14 dni od wysłania. Ale jak już ktoś by chciał sprowadzić karton ciuchów, to prawie bankowo zatrzymają na cle, bedą się domagać faktury, okeślą kwotę cła i zwolnią jak odbiorca zgodzi się zapłacić.

Alternatywą jest zamawianie z ali (lub Z ebay), produktow, ktore bede wyslane z magazynow w Europie.

pzdr!

 

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy na ali mają jako metode wysyłki zaznaczone np. Swedish Post. Wtedy dany towar jest wysyłany ze Szwecji. Trzeba przeglądać oferty.

Przed chwilą sprawdzałem i znalazłem opcje szukania:

 

a675a03f80fa1d8d914a81cb0809588f.jpg

 

Nad listą ofert jest opcja do wyboru "ship from".

pzdr!

 

Wysłane z mojego Quadra 7 UltraSlim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, zawsze myślałem że na tym ali kupujesz tylko najgorszy szit... Da radę kupić tam też rzeczy oryginalne? Jakościowo takie same jak te sprzedawane u nas plus o jednak niższej cenie??

Nie chcę promować, ani odradzać. Różne artykuły, różna jakość. Dużo jest opinii w necie. Moim zdaniem sporo rzeczy jest identyczna materiałowo i wykonaniowo w porownaniu do tych oferowanych w sklepach stacjonarnych.

pzdr!

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dodać:

Chcesz stracić żeby? Aliexpress! Największy dostawca "markowych" części rowerowych które pozwolą szybko pozbyć się zbędnych zębów :bye2:

Gdyby ktoś się nie domyślił to chodzi o podróby kierownic/mostków Ritchey i FSA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcin9 nigdy nie pokusił bym się o zakup jakiś części rowerowych na aliexpress... W żadnym wypadku.
Ty może nie ale spójrz na alledrogo ile tego szrotu jest... Ktoś to musi kupować... :wallbash:

 

 

Po prostu potrzebuje koszulki na rower, a nie dysponuje aktualnie wysokim funduszem na zakup oryginalnej firmowej odzieży
 http://www.decathlon.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostka,ramy czy kierownicy bym raczej nie wziął bo , ale z ciekawości jakiś czas temu za chyba 55zł kupiłem karbonowe siodełko 98gramów, ważę 100kg, nic nie trzeszczy, nic nie pęka, jestem pozytywnie zaskoczony. Lakier nie jest najlepszy i łatwo się rysuje, ale za 55zł? Za dwa lata kupię kolejne i tyle:) Znajomy wziął karbonową sztycę i też nic się nie dzieje (ale waży ok 70kg więc ma lekko, dla siebie bym nie wziął). Najlepsze lampki w stosunku jakość/cena, nigdy się nie zawiodłem, brałem dla wielu znajomych i wszyscy w szoku że za 80zł można mieć lampkę która daje więcej światła niż cinkłeczento. Polecam zakupy na ali w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy jak sztyce, siodła czy kierownice to bym się nie odważył kupić. Jednak pedały czy rogi już bardzo chętnie. Światła,kosze na bidon, urządzenia do czyszczenia, klucze warto kupować na Ali, gdzie to samo co u nas jest kilkukrotnie tańsze. W granicach rozsądku również polecam robienie tam zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zakup nawet tych rogów czy siodełka to chyba jednak krok w niebezpieczne :D koszyk na bidon? Może jeszcze, na pewno nie sam bilon bo byłbym się pić z niego wodę... Te samą wątpliwość mam co do koszulek. Kiedyś oglądałem program na temat farbowania chińskich koszulek farbami od których można oslepnac, a od kontaktu z nimi skóra może znacząco ucierpiec. Widząc zestaw za 25 dolców który u nas kosztuje 6 razy więcej, moje obawy troszkę dają się we znaki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...