Skocz do zawartości

[Zdrowie] Drętwienie palców a wielkość ramy


Raczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku latach przerwy wróciłem do roweru. Od dwóch tygodni jeżdżę od poniedziałku do piątku po ok 30km dziennie. Dziś po 20-kilometrowej  przejażdżce zaczęły mi drętwieć palce u lewej dłoni. Czy to wina za małej ramy? Mam 188cm wzrostu, a jeżdżę na ramie 19 cali. Wiem, że powinienem mieć większą, ale studenckie fundusze na to nie pozwalają jak na razie :(. Jak widać na zdjęciu poniżej, siodełko jest dużo wyżej niż kierownica, może to być przyczyną? Czy rękawiczki rowerowe pomogą? Liczę na pomoc ;) .

post-196086-0-39005300-1462905650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rzuciłeś jak szczerbaty na suchary to teraz cierp :D

Człowiek nie jest stworzony do przyjmowania pozycji na rowerze, adaptacja wymaga trochę czasu.

Ja w kwietniu tego roku zacząłem przygodę z kolarką i do tej pory drętwieją mi czasami stopy, kark po przejażdżce jest sztywny. Odcisków na dłoniach nie mam bo zainwestowałem w konkretną owijkę ale było blisko. Już nawet nie będę mówił jak cierpiało moje krocze przez pierwszych kilka wypadów na szosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat jeśli mogę :)A nie chce zakładać nowego. Moje problemy polegają na tym że bolą mnie dłonie i nadgarstki po przejechani ok 15-20 km próbowałem już (chyba)wszystkich metod obracanie mostka mam obecnie giecie 7 stopni regulacja siedzenia itp, i ból nie ustępuje ,chce kupić kierownice z gięciem wstecznym tylko nie wiem czy to pomoże proszę o jakieś porady , z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej sportowa a bardziej rekreacyjna pozycja na rowerze powinna pomóc.  Przy bardziej wyprostowanej pozycji ciężar Twojego ciała spoczywa w większości na siodełku co powinno dać ulgę dłoniom.  Siodło natomiast ustaw idealnie poziomo aby się nie ssuwać i nie zapierać rękami o kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest szerokość kierownicy, jak zaczynałem jady na standardowej kierownicy 680mm, to też drętwiały mi palce i nadgarstki, skróciłem kierownicę do 640mm i jest ok, nawet przy dużych przebiegach +80km, aha kierownica gięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po 20 minutach drętwieją mi palce w prawej dłoni.To podobno wynika ze schorzeń kręgosłupa szyjnego.Jedno jest pewne, w następnym rowerze chce mieć inną geometrię.Mam za bardzo wyprostowane ręce podczas trzymania kierownicy.Wiem,że rowerzysta musi w bodajże 40% opierać się na kierownicy aby ją kontrolować ale liczy się również kąt ,że tak napiszę natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...