Skocz do zawartości

[rower] Wymiary na granicy - wybrać większą czy mniejszą ramę?


Orzech88

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, wychodzi że kolega jest na granicy rozmiarów też bym szukał innego roweru. Tak jak wyżej Radon i Silverback ma inaczej stopniowe ramy. Nie wiem ile czasu jeździłeś na tym rowerze tak ustawionym, czy to była jedna jazda czy kilka dłuższych wypraw, większość niedogodności pojawia się po pewnym czasie. Moim błędem było kupienie roweru z małą ramą na końcu granicy rozmiaru i teraz mam problem z dostosowaniem kokpitu i kombinacje z mostkiem,sztycy też mi wystarczyło bo 3 cm mi do ogranicznika zostało. Więc się zastanów i trochę na rowerze żony musisz pojeździć i zobaczysz czy coś Ci zacznie przeszkadzać skoro masz taką możliwość.

Edytowane przez Qugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent horyzontalnie ma około 61cm. Tabelki z wymiarami są zrąbane - te 591 to może po górnej rurze.

 

W takim razie musiałbyś dać mostek co najmniej 11 cm do L-ki. Zapomnij o L-ce !

 

Na zdjęciu widać, że siodełko jest odsunięte do tyłu na max lub prawie na max. przy zerowym offsecie sztycy, czyli mamy kolejne potwierdzenie, że L-ka jest ZA MAŁA.

 

XL będzie dobry z oryginalnym mostkiem 100 mm lub mniejszym 90 mm, któraś wersja powinna dać idealną dł. horyzontalną, czyli 730 mm lub 720 mm, ale oby dwie będą poprawne. Pisze to na podstawie horyzontalnej dł. Accenta 610 mm oraz 2-3 cm dłuższego tułowia ode mnie.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie Treka może. 

Turystyczne wersje X-Caliber wyglądają jak na filmie. Rama jest naprawdę duża i długa

 

Chociaż przy Twojej wadze dołożyłbym do wersji z taper główką i sztywną tylną osią i poszukał np. najtańszego SuperFly 5 z wyprzedaży. Na amerykańskiej stronie nie ma nawet rozmiaru 23 cale, nie wiem może nie robią większych wyczynowych ? ;-)

, w Europie widziałem, że się zdarzają ... np. tutaj http://kola-visek.cz/index.php?page=detailsort&id=108804 - wysyłają do Polski lub przejedź się do Pragi to Ci nawet ustawią rower pod Ciebie ;-) wychodzi 4400 ale to całkiem inna bajka.

 

http://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/cross-country-mountain-bikes/superfly/superfly-5/p/2050600-2016

W USA na stronie, największy rozmiar masz tylko 21,5 cala (20.5 nominalnie) ale jest szansa, że się zmieścisz nawet w mniejszym rozmiarze skoro lubisz mniejsze rowery ponieważ 52cm ma rura podsiodłowa i 65,9 cm górna.

Z resztą Twoje wymiary wpisują się w te 21.5

http://www.trekbikes.com/sizing/#sizing_table_bikes_performance_mountain

Albo wypróbuj Canyona XL z 2016 bo też są dłuższe niż w 2015.

 

ps. wiem kolory mogą się nie podobać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na amerykańskiej stronie nie ma nawet rozmiaru 23 cale, nie wiem może nie robią większych wyczynowych ? ;-) , w Europie widziałem, że się zdarzają ... np. tutaj Kola Víšek - kola Trek a Gary Fisher - wysyłają do Polski lub przejedź się do Pragi to Ci nawet ustawią rower pod Ciebie ;-) wychodzi 4400 ale to całkiem inna bajka.

 

Jestem posiadaczem takowego ;) Dla kolegi lepszy byłby 21,5". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same wymiary 191cm i noga 90-91cm. Mam Scotta w roz. L i w sumie u mnie sztyca 400mm ma zapas 1 cm do ogranicznika, wiec nie jest za fajnie. Przy naszych parametrach rama powinna być 20" co daje wystarczający przekrok i bezpiecznie wysunięta sztyce. Co do Canyona to myślałem nad nim, ale XL-ka jest z tego co widzę na stronie spora. Lepiej jak koledzy radzą poszukaj innego producenta, a przynajmniej ja tak zrobiłem i oczekuje teraz na Rose mr. Big w XL. Sam zastanawiałem się czy XL będzie dobra, ale po wymiarach widzę, ze powinno być dobrze.

Powiem tak przy wadze +100kg i sztycy na prawie maksa wysuniętej ciągle siedzi w głowie, ze kiedyś nie wytrzyma :)  

post-170897-0-80081800-1456476858_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naszych parametrach rama powinna być 20" co daje wystarczający przekrok i bezpiecznie wysunięta sztyce

 

@pat81 Ten Twój Scott to taki "ścigant" na krótkie maratony ?

Offset pod siodłem i długi mostek (120mm) ?

 

20 cali ma TREK i RADON.

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jakie mam alternatywy dla Canyona Grand Canyon Al 5.9 do 4k PLN (ewentualnie trochę więcej jak rower będzie tego warty) w rozmiarze 20-21"?

 

Radon ZR Team 7.0/8.0

Trek Superfly 5 (używany)

Silverback Sola 3

Rose The Uprising 1 z 2015

Edytowane przez Orzech88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Orzech88,

Coś widzę, że nie możesz uwolnić się od Canyona ;-) zamów najwyżej oddasz.

Kellysa odpuść, sprawdź tego SuperFlya - w Pradze jest nawet chłopak który mówi po polsku, zadzwoń lub napisz im maila bo ceny trochę inne niż u nas. Dołożysz 400 i będziesz miał wyścigówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie mogę się uwolnić od tego Canyona. Stosunek ceny do jakości/komponentów jest najlepszy spośród tego, co widziałem. Nie pomaga też fakt, że mam w domu już dwa Canyony, które uwielbiam :-)

 

Ale powoli zaczynam się godzić z faktem, że to nie jest rower dla mnie i szukam sensownej alternatywy. Superfly bardzo mi się podoba. Zakup planuję za miesiąc do dwóch i jeśli wtedy nadal znajdzie się zeszłoroczny egzemplarz w tak dobrej cenie, to poważnie rozważę ten pomysł.

 

Zaczął też chodzić mi po głowie pomysł złożenia roweru samemu. Nadal mam tego accenta, z którego mógłbym wziąć napęd...

 

Nadmiar opcji miesza w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie Treka może. 

Turystyczne wersje X-Caliber wyglądają jak na filmie. Rama jest naprawdę duża i długa

 

Chociaż przy Twojej wadze dołożyłbym do wersji z taper główką i sztywną tylną osią i poszukał np. najtańszego SuperFly 5 z wyprzedaży. Na amerykańskiej stronie nie ma nawet rozmiaru 23 cale, nie wiem może nie robią większych wyczynowych ? ;-)

, w Europie widziałem, że się zdarzają ... np. tutaj http://kola-visek.cz/index.php?page=detailsort&id=108804 - wysyłają do Polski lub przejedź się do Pragi to Ci nawet ustawią rower pod Ciebie ;-) wychodzi 4400 ale to całkiem inna bajka.

 

http://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/cross-country-mountain-bikes/superfly/superfly-5/p/2050600-2016

W USA na stronie, największy rozmiar masz tylko 21,5 cala (20.5 nominalnie) ale jest szansa, że się zmieścisz nawet w mniejszym rozmiarze skoro lubisz mniejsze rowery ponieważ 52cm ma rura podsiodłowa i 65,9 cm górna.

Z resztą Twoje wymiary wpisują się w te 21.5

http://www.trekbikes.com/sizing/#sizing_table_bikes_performance_mountain

Albo wypróbuj Canyona XL z 2016 bo też są dłuższe niż w 2015.

 

ps. wiem kolory mogą się nie podobać ;-)

 

jeśli Kolega potrzebuje pomocy, mogę wykonać kilka dodatkowych zdjęć.

Faktycznie, Trek jest długi, i jak na moje 105-110 kg, daje radę bez problemu!

(Fajnie, kiedy widzisz na forum swój filmik ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jakie mam alternatywy dla Canyona Grand Canyon Al 5.9 do 4k PLN (ewentualnie trochę więcej jak rower będzie tego warty) w rozmiarze 20-21"?

 

Radon ZR Team 7.0/8.0

Trek Superfly 5 (używany)

Silverback Sola 3

Rose The Uprising 1 z 2015

Do listy możesz dorzucić:

 - Cube LTD Pro 2016 (jak dobrze popytasz po sklepach to dostaniesz za niewiele więcej niż 4k, potwierdzone info) - ma Recona i prawdopodobnie lepsze hamulce

 - Meridę Big Nine 500 (też bym się spodziewał zniżki względem katalogowej 3999).

Oba mają dość standardową geometrię - nie są tak krótkie jak Canyon Al.

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...