Skocz do zawartości

[2016] Napęd X01 12s


Ipla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

A to wogóle  można kupić? Szajsbuk martwy od kwietnia 2015, stronka www to jedna karta...

 

Pinion działa, ma wsparcie serwisowe a co najważniejsze garść producentów którzy takie rowery budują i sprzedają.

 

 

Nawet jeden tuż obok mnie ---> http://www.18bikes.co.uk/content/custom_pinion_frames.php

 

10034269356_22e54b0ce9_b.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film o rzekomym pogrzebaniu przedniej przerzutki tyczy się tylko tych co jeżdżą na zawodach,mniej lub bardziej profesjonalnie.

Tak w ogóle to ja już teraz bym zmniejszył zęby,aby mniejsze różnice były między zębatkami,poszerzył piastę z pięć centymetrów i biegów wejdzie ze trzydzieści...

Albo jeździsz,albo siejesz szpan gloryfikując wszystko co serwują korporacyjne bufony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wogóle  można kupić? Szajsbuk martwy od kwietnia 2015, stronka www to jedna karta...

 

Pinion działa, ma wsparcie serwisowe a co najważniejsze garść producentów którzy takie rowery budują i sprzedają.

 

 

Nawet jeden tuż obok mnie ---> http://www.18bikes.co.uk/content/custom_pinion_frames.php

 

 

 

Szacunek...

I.

Nie wiem czy można kupić, faktem jest, że taki projekt (konstrukcja) istnieje, może nawet jest lepsza od Piniona, jeśli projektant nie zebrał środków na uruchomienie produkcji, to zapewne nie można kupić, przekładni też pewnie nie sprzeda ponieważ korporacje wolą zniszczyć konkurencję ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, dnia 20 Marz 2016 - 12:56 AM, napisał: korporacje wolą zniszczyć konkurencję ...    Smutny, prawdziwy fakt

 

A'propo konkurencji. Oto co znalazłem dziś rano na skrzynce :) Kolejna antysystemowa zapchajdziura

 

Wyścig trwa! W efekcie kto na tym skorzysta? No klient (pod warunkiem, że nie będzie próbować nadążyć za każdą nowinką bo wtedy pójdzie z torbami).

 

http://int.oneupcomponents.com/collections/all-products/products/50t-shark-sprocket-18t-1x11

 

 

OneUp-Components-50T-Shark-Sprocket-Grey

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z przekosami łancucha w 1x11 1x12 ? tylko nie mowcie o jakimis tam hiper extra łancuchami dostosowanymi do przekosów......bo to markietyngowy bełkot:)

 

przekos był dramatem w 3x10 dlatego miedzy innymi był to powod do wprowadzenia 2x10  a teraz 1x11/12 juz nie ma problemu?

 

ja optuje za jakaś extra light piasta planetarna dla MTB np 10 czy 11 biegów. lub 14 jesli sie da. chociaz te 2,7 kg piasty to nie dramat

 

 

lub ten wynalazek Piniona 

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W komplecie sharka dostajesz zmodowane ramię wózka.

 

 

Aaaaa tego nie doczytałem :)

 

 

 

A co z przekosami łancucha
 

 

No jak to co? Są... Ale to raczej nic nowego w napedach 1x...

 

Zważ, iż blat w napedach 1x jest w pozycji mniej-więcej środkowego blatu z nepedu 3x. To nieco pomaga problemowi. Choć oczywiście nie rozwiazuje sprawy...

 

2.7kg piasty to kompromis. I pełna świadomość tego co ze sobą taki system niesie... 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem dlaczego odsłonięte elementy sa tak popularne.... to zniszczyc mozna byle patykiem..

sztuka jest schować elementy aby uchronić przed uszkodzeniem..

 

Są popularne bo są proste i w serwisie i w obsłudze. Wszystko jest fajnie dopóki działa a jak coś nawali to byle czym i byle jak się tego nie naprawi. I dla kogo to niby miało by być?? Dla zawodowców co liczą każdy gram?? Poza tym co zyskają bo ja tam żadnych korzyści nie widzę. Ile jest przypadków rozwalenia zmieniarki by gra była warta świeczki?? 

 

Co do przekosów to kto dzisiaj ze zwolenników 1x zajmuje się taką pierdołą?? Liczy się waga, cena,  brak jednej zmieniarki, manetki, wygląd czy napis na korbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty Ishi?  jaka masakra?

 

a poza fullami nie ma Mtb?

 

PS  nie 3 kg tylko 2.7 ,pozatym tylna piasta i kaseta 50 z plus przerzutka tez cos waża

 

zakladajac pancernosc to 

piasta 450 g

kaseta 300 g

przezutka 200 g

 

950 g

 

2700-950  to 1750 g

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszą masę łatwiej rozpędzić, ale też łatwiej zatrzymać. W związku z tym nierowności drogi są lepiej "wybierane" przez zawieszenie (szybsza reakcja amortyzatora itd. no więc w fullu to słaba koncepcja :whistling: .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid Również patrzy się na wage w sztywnych do hardkoru np ns bikes?

 

ten patent daje moim zdaniem duzo dobrego  miedzy innymi

 

 

brak mozliwości łamania przezutek=koniec jazdy

dociazenie tyłu obniza poślizg opony

lepsze stopniowanie biegów

bezobsługowosc

mocniejszy łańcuch 1 rzedowy

mozliwosc przełaczania begów pod obciazeniem

nie przejmować sie przekosami itp

@Rulez

 

nie, mi nie wystarcza takie wytłumaczenie

 

 

PS jeszcze jest wynalazek Pinion nie ważacy 2.7 kg tego tez bierzemy pod uwagę

Edytowane przez BulletTime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Argumenty Ishi?  jaka masakra?   a poza fullami nie ma Mtb?
 

 

O wpływie masy nieresorowanej na pracę zawieszenia napisano już całe elaboraty. Jak chcesz to poszukaj info w sieci. 

 

Ja nigdzie nie napisałem, że planetarka nie nadaje się w ogóle.

Napisałem tylko, że w fullach byłby to overkill. Nie wyobrażam sobie dodawać do tylnego koła drugie tyle co waży cały set dobrych kół MTB.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

A ja pamiętam, że niejaki Królik z EMTB miał w swoim Nomadzie Rolkę. I pisał nie raz i nie dwa razy, że nawet mocarny  CCDB potrafił się zgubić w niektórych sytuacjach...

 

Swoją drogą to miał on u siebie przednie koło 650B wtedy kiedy na 29ery patrzono jeszcze z politowaniem a Pierwszy Ewangielista Wielkiej Kichy III RP Czako potrafił rozgrzać internet do białości...

 

... kilka razy dziennie  :icon_mrgreen:  

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta planetarna pasuje bardziej do sakwiarstwa itp. Do MTB zdecydowanie skrzynia biegów typu pinion.

Plusy:

- odpada przednia przerzutka,

- odpada masa w okolicach tylnego koła (kaseta) i tylnej przerzutki,

- nie da się urwać tylnej przerzutki :)

- masa napędu umieszczona jest centralnie i nisko,

- uproszczone mycie roweru :)

 

Minusy - tak na szybko przychodzą do głowy dwa, ale duże:

- cena,

- potrzebna specjalna rama.

Może jeszcze troszkę więcej masy, ale ja bym spokojnie przebolał dodatkowy kilogram.

 

Na moje oko wkomponowanie skrzyni w ramę nie byłoby żadnym problemem dla żadnego porządnego producenta. Tylko chęci brak do tego. Wszyscy producenci kupują od Shimano/Srama kolosalne ilości szpeju o uznanej renomie. Po co mieliby przekonywać klientów do nowego wynalazku, robiąc przy tym przykrość swoim kooperantom (Shimano/Sram)? Dlatego jest jak jest i nie widać na razie impulsu, który miałby to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@marcinusz, dobrze to wypunktowałeś.

 

Wracając do tematu i tych fotek rzekomego orła na 12 rzędów. Zastanawiają mnie dwie rzeczy. 

 

Eagle wydaje się mieć bardzo podobny przeskok na 50T co wyżej wrzucony "partyzancki" patent OUC dla 11s (gdzie normalna kaseta kończy się na 42).

Trochę do wydaje się dziwne bo dlaczego nie mogli tam dać 44/46T skoro dochodzi jedna koronka ekstra.

 

Druga kwestia to przerzutka, która jakoś mizernie wygląda. Jakby bez sprzęgła!? <O_o>

 

PS.

Trzecia kwestia to data 23 marca na wyciękniętych zrzutach. Ciekawe czy się sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na moje oko wkomponowanie skrzyni w ramę nie byłoby żadnym problemem dla żadnego porządnego producenta. Tylko chęci brak do tego. Wszyscy producenci kupują od Shimano/Srama kolosalne ilości szpeju o uznanej renomie. Po co mieliby przekonywać klientów do nowego wynalazku, robiąc przy tym przykrość swoim kooperantom (Shimano/Sram)? Dlatego jest jak jest i nie widać na razie impulsu, który miałby to zmienić.

Te wszystkie firmy działają wspólnie, są zależni jeden od drugiego, dla tego jest jak jest, a małe manufaktury nie mają szans przebicia. Dopóki można rozwijać tradycyjny napęd przerzutkowy, dopóty będą go robili. Pojawi się 12rz, potem 13rz, a może i 14rz. Jak już nie da się tego bardziej rozwinąć, to może pomyślą o jakichś piastach planetarnych, ale to jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikerumor.com/2016/03/21/first-impressions-oneup-shark-jumps-shimano-11-speed-cassettes-to-10-50/

 

Review Sharka, ale najciekawsze jest to... :]

 

 

We haven’t had a chance to check out the mini cluster yet, but when available it will replace the lower three gears to get down to a 10t as the smallest cog. This is smaller than the standard free hub body will allow, so OneUp worked with Hope Tech to create a non proprietary free hub body that will work with the 10t. Essentially the last three cogs are housed on their own carrier which threads into a shortened free hub allowing for either a 10-12-14 or 10-12-15 progression depending on the use. OneUp says that free hubs will be available for Hope, DT, and Stan’s hubs with more coming soon.

 

OneUp-Components-10T-Cluster-50T-Shark-M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. 500% zasięgu jest, ale oczywiście "coś za coś" tutaj ofiarą jest stopniowanie:

 

Wersja 11-50 składa się z: 11,13,15,18,21,24,28,32,37,42,50

 

To jest stopniowanie kasety 8sp. 11-32: 11-13-15-18-21-24-28-32t

 

Wersja 10-50 to: 10-12-15-18-21-24-28-32-37-42-50

 

To co zaznaczyłem na czerwono, to są koszmarne przeskoki przełożeń. Reszta stopniowania rodem z kasety 8sp. też nie jest wymarzoną opcją. 

 

Oczywiście to moje prywatne marudzenie, z którym absolutnie nikt nie musi się zgadzać. Odkąd jednak szosuję, wolę ciaśniej zestopniowane biegi. 2x10 z kasetą 11-36 daje pełny zakres przełożeń i świetne stopniowanie (zdaniem niektórych wręcz za ciasne - z czym jako mtb'owiec szosujący się nie zgadzam).

 

W tym tygodniu wyjaśni się czy Eagle istnieje naprawdę czy tylko w internecie. Przy 12 rzędach jest szansa na mniej dziurawe stopniowanie (np. 10-12-14-16-18-21...), które byłoby wystarczająco "ciasne" dla mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem na czerwono, to są koszmarne przeskoki przełożeń. Reszta stopniowania rodem z kasety 8sp. też nie jest wymarzoną opcją. 

Bo fajne stopniowania już były, były w kasetach Shimano 9s 11/32 i 11/34. 12/36 jest tylko drobną modyfikacją, rozwinięciem 11/32 więc wystarczyło w 12/36 dodać koronkę 11z i mieli byśmy świetną kasetę 10rz. A potem kolejno 42 i 50 jako rozwinięcie 11/34. Gdzieś już to pisałem/ktoś pisał? :) Tylko po co robić raz a dobrze skoro można 2/3 razy?

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

12/36 jest tylko drobną modyfikacją, rozwinięciem 11/32 więc wystarczyło w 12/36 dodać koronkę 11z i mieli byśmy świetną kasetę 10rz.
 

 

To kosmetyka i kwestia indywidualnych preferencji. Ale jako że rzadko jeżdżę na górnym krańcu kasety 11-13-15... jest dla mnie bardziej optymalne niż 11-12-14... Kwestia gustu.

 

W 11sp największą rację bytu ma dodatkowo 42. Ale rozciągnięcie do 11-50 lub 10-50 dzieje się kosztem stopniowania. Do takiego zakresu potrzeba 12 rzędów. Może wkrótce okaże się, że coś takiego istnieje i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...