Skocz do zawartości
  • 0

Rower górski za 1500 (kilka konkretnych do wyboru)


Gość Shogun

Pytanie

Gość Shogun

Chciałbym kupić rower górski za ok. 1500 zł, ale chciałbym by znalazło się jakieś wyposażenie (oświetlenie, błotniki itp. itd.), więc przeszedłem się po kilku sklepach szukając jakiś wyprzedaży, promocji i to co mi zaproponowali:

Trek model 2014 (nie wiem jaki dokładnie) 1400
Kross Hexagon X6 1530 + graty
Kross Hexagaon R3 1260
Jamis Exile 29" 1500
Raleigh Talus 3.0 26" 1600 + graty
Kellys Madman 27,5" 1500 + graty
Kellys TNT 05 29" 1450 + graty
Romet Rambler 5.0 1550 + graty

Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Raleigh, Kross X6 oraz Romet. Teraz który z zaproponowanych mi rowerów byłby najlepszy (stosunek cena do jakość). Dodam, że jestem dość mały (170cm, poniżej 60kg i więcej nie będzie), a jeździłbym gównie po ostrzej po mieście i co jakiś zcas robił jakiś wypad w teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niedzielny rowerzysta

Ja również stawiałem sobie za cel wydanie nie więcej niż 1500zł.

 

Wybór padł na Limber Tiesso MTB 26" za 1459zł (rowerowa marka firmy ZIPP). Kupiłem go mniej więcej w połowie zeszłego roku i zrobiłem ok. 550-600km (model 2013). Pełna, pisemna 2 letnia gwarancja z serwisem w punkcie sprzedaży. Dlaczego ten model? Po prostu najlepszy stosunek cena/sprzęt jaką znalałem...

 

Specyfikacja:

- ciekawe malowanie, aluminiowa rama 21"

- osprzęt shimano z grupy Alivio: korba (octalink), suport, manetki, przerzutka przednia

- osprzęt shimano z grupy Deore: przerzutka tylna, kaseta (9 speed), łańcuch

- hamulce tarczowe (160mm), hydrauliczne Tekkro Draco - przód i tył

- amortyzator Suntour XCM 100mm, goleń górna 30mm,  1 i 1/8" aluminium sprężyna+RSLO

- piasty QUANDO ALOY DISC QR

- sztyca siodła oraz kierownica ALU ZOOM

- obręcze kół, mostek, siodło - LIMBER

- opony 26" Kenda

 

Co do wrażeń z jazdy to powiem tylko tyle, że dla mnie ten rower jest świetny, zmiana przełożeń płynna nawet pod obciążeniem, hamulce ciche i bardzo pewne, poza przeglądem pierwszym (ok. 150-200km) nie robiłem w nim nic. Nic nie piszczy, nie hałasuje no ale powtarzam jazda raczej rekreacyjna

 

Reasumując wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Ale jedno jest pewne - z podobnym wyposażeniem rower marek KROSS, KELLY, MERIDA czy ROMET to wydatek spokojnie 2000+

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...