Skocz do zawartości

[rower]santa cruz ?


kidot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Od jakiegoś czasu napotykam się coraz częściej na firmę rowerową Santa cruz . Moje pytanie brzmi - czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tą firmą , jeżdził na rowerze tej firmy itp.

Przejżałem forum i nic o tej firmie nie znalazłem ( może żle szukałem ) więc proszę o info.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na http://www.team29er.pl/ gdzie znajdziesz tekst nt. nowego Highballa, a trochę niżej artykuł kolegi Sola nt. modelu Tallboy.

Na temat Santy wylano morze cyfrowego atramentu i śliny łaknących go/jej bikerów z całej planety. Jeśli więc będzie Ci mało lektury,

to woojek google pomoże. Chętni na Santę w Polsce mają wyjątkowe szczęście, bo Crazycrank z Zakopca sprzedaje je najtaniej po tej

stronie Atlantyku. http://www.santacruz-pl.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu napotykam się coraz częściej na firmę rowerową Santa cruz . Moje pytanie brzmi - czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tą firmą , jeżdził na rowerze tej firmy itp.

 

Serio? AFAIR w zeszłym roku to była najlepiej sprzedająca się marka w USA (a w każdym razie na pewno była w Top 3). W dodatku jedna z najstarszych, jeśli chodzi o fulle. Generalnie czego byś od nich nie kupił, będziesz na 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzę na Tallboyu2 santy nieco ponad rok. Pierwszy i jedyny do tej pory full, żałuje ze wczesniej nie odkryłem tej konstrukcji ramy. Wczesniej moim ulubionym rowerem była szosa, w szczycie formy robiłem 1000km miesięcznie.

 

Sante polecił kumpel jako najlepiej wyposażony rower w tym przedziale cenowym. Kupiłem u Chileckiego - w dodatku "na odległość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jako najlepiej wyposażony rower w tym przedziale cenowym

 

To jest akurat false.

Co nie zmienia faktu,że Tallboy to doskonała rama.Niestety,pomimo znakomitej jak na Europę polityki cenowej Crazy Crank,Santa nie jest dla wszystkich.W dobie firm wysyłkowych to butik.I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność w Polsce zaczęła sie od rowerów do cięższych zastosowań, do, fr, enduro. Bardzo wiele SC mieli użytkownicy forum emtb.pl i forum zawodów enduro trophy.

Bardzo dużo znajdziesz na ten temat na anglojezycznym mtbr.com, w dziale marki rowerowe na tamtejszym forum, a na główniej stronie w dziale reviews setki opinii o rowerach SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Od jakiegoś czasu napotykam się coraz częściej na firmę rowerową Santa cruz . Moje pytanie brzmi - czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tą firmą , jeżdził na rowerze tej firmy itp.

Przejżałem forum i nic o tej firmie nie znalazłem ( może żle szukałem ) więc proszę o info.

 

 

lekki-rower.blogspot.com

To tak jak byś nie słyszał o Mercedesie.

Doskonałe rowery, szkoda że tak drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat false.

Co nie zmienia faktu,że Tallboy to doskonała rama.Niestety,pomimo znakomitej jak na Europę polityki cenowej Crazy Crank,Santa nie jest dla wszystkich.W dobie firm wysyłkowych to butik.I dobrze.

Trudno mi polemizować, bo sie za bardzo na sprzęcie nie znam. Jako referencyjne patrzyliśmy na Scotta i Speca i nie dość, ze były droższe tak ze 20-30%, to i cięższe (Talboy wazy 11.5kg o ile pamietam specyfikacje). W każdym razie jazda w terenie (głownie las ale i byłem w Beskidzie Śląskim) jest o niebo ciekawsza niz na twardym. Zwłaszcza gdy lecimy w dol po nierównym; ale i po korzeniach to tez inny komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polemizować.Księgowy Tallboya nie kupi,bo znajdzie pełno "ciekawszych" ofert.Po za tym to rama,która była projektowana dobrych parę lat temu.

Tylko rower to całość,a nie suma części.To "jakość jazdy",wykonanie,gwarancja, itd,wreszcie feel, brand,renoma.....

Patrząc w ten sposób Tallboy to doskonały wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko rower to całość,a nie suma części.To "jakość jazdy",wykonanie,gwarancja, itd,wreszcie feel, brand,renoma..... Patrząc w ten sposób Tallboy to doskonały wybór.
 

A co sądzisz o Kross Hexagon V2?

 

 

 

 

 

 

(po dłuższej przerwie zaczynam się wczuwać w klimat tego forum ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...