Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Eathan napisał:

w ramach aktywnej soboty rowerowej postanowiłem złamać głowę kości promieniowej. Oczywiście wieloodłamkowo.  😈

ps.

przednie koło wpadło w tory tramwajowe i poszło.

Nawiązując do tematu  wpadania w tory tramwajowe miabym pytanie o ew. powiązanie szerokości opon z takimi wypadkami. Sam do tej pory generalnie używałem mtb w różnych odmianach nie schodząc poniżej szerokości 1.95.. Czy przy cieńszych oponach jest jakaś różnica np. między 33 a 38mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wpadłem w takie tory skuterem, tylna opona zaczęła się ślizgać i jak złapała przyczepność zaliczyłem katapultę, to ładnie szlifowałem twarzą (kask otwarty) i łydką o kostkę brukową. Ciekawie wyglądałem, ale zdjęcia raczej nie będę wrzucał. 

Przejeżdżałem akurat z jednej strony szyny na drugą, bo mi samochód drogę zastawił i obrałem zły kąt najprawdopodobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie zdazylo. Przy zlym 'kacie natarcia', rower pojechal w prawo, wzdluz torow, a ja utrzymalem kierunek w locie na wprost :D. Na szczescie ladowanie bylo w kaluzy, wiec obylo sie bez szlifow. Od tej pory zawsze przejezdzam przez tory pod katem prostym. :D 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek nie wywróci....obu moim synom tłumaczyłem jak pokonywać torty rowerem....i ci z tego dopiero po zakończeniu gleby się nauczyli, dobrze, że było to w "bezpiecznych"  warunkach, w miejscu gdzie tory przecinały ścieżkę rowerową, a nie na ruchliwej drodze....od tamtego czasu nie mają już z tym problemów.

 

A ja dziś po pracy podniosłem trochę ciśnienie w oponach na bardziej wiosenne i ruszyłem na ponad 25 km przejażdżki w różnym terenie, cóż były miejsca gdzie mogłem trochę tego niższego ciśnienia zostawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie te korby grx600 i jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że do ram z mufą o długości 73 mm to one nie pasują gdyż ich oś jest krótsza o 10mm od korb MTB,  więc breezer nie może posiadać takiej korby, za to może stara rama z 68mm długością mufy. Czyli jak to się teraz ładnie mówi, Road, Gravel 🫠

20240212_231746.thumb.jpg.76e3675e490f91237b9eb96c41118195.jpg

Pozdrow'er 😘

Ps. Mam tylko zagwozdkę czy pójść na łatwiznę i zbudować z prostą kierownicą czy przygotować baraninę 😋

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w niedzielę zajechałem tylne klocki hamulcowe w Magura Julie. Jak chciałem wymienić to okazało się, że jeden tłoczek stoi w miejscu i nowe klocki nie wchodzą. I tak oglądam, czytam i walczę, ale pewnie skończy się w serwisie. A serwis dopiero w poniedziałek i jestem skazany na samo bieganie do końca tygodnia i nie wiadomo ile kolejnego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 13:26, Sobek82 napisał:

Kupiłem sobie te korby grx600 i jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że do ram z mufą o długości 73 mm to one nie pasują gdyż ich oś jest krótsza o 10mm od korb MTB,  więc breezer nie może posiadać takiej korby, za to może stara rama z 68mm długością mufy. Czyli jak to się teraz ładnie mówi, Road, Gravel

A kiedy ja wymieniałem korbę w Mari@nie na MTB to kolega @itr podpowiadał, że taka sytuacja to norma. Wnioski opisałem. Korba MTB do gravela? Tak ale z dystansami. Korba gravelowa/szosowa do MTB? Według mnie NIE 😉

Tak gadałem, gadałem, gadałem, że zmienię napęd i łańcuch... Napęd zmieniony, choć ulepiony z różnych kawałków o dziwo pasujących: korba GRX, zmieniarka Deore, klamki SORA, kaseta została Shimano 9rz. Wczoraj dotarł zamówiony łańcuch KMC 10S, więc oto i on 👍😏

BnYd4nU.jpg

P.S. Wymyty i odtłuszczony z fabrycznej mazi został zawoskowany podręcznikowo. Dziś przetestowany - łańcuch 10S z kasetą 9rz hulają aż miło. Co ciekawe nie słychać tego hulania wcale😁

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w życiu samodzielny serwis powietrznego RockShoxa. Co prawda przegląd zerowy i w wersji light ale zawsze. Wrażenia mieszane: chyba nic nie udało się popsuć ale z drugiej strony uszczelki fabrycznie miały na sobie smar, gąbeczki były nasączone i olej w dolnych goleniach był w ilościach zauważalnych - "po co było ruszać?" ;)

image.thumb.png.28dc806cc196390fdcb37c6f04a06ecb.png

 

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz olej jest a za drugim nie ma albo za mało. Warto zaglądnąć nawet bez rozbierania i zobaczyć ile się wyleje po zluzowaniu śrub. Ostatnimi czasy lałem silnikowy bo brakło mi  dedykowanego (niby) i absolutnie wszystko w porządeczku po 10000😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy przy następnym amorze :) Ten był w wersji box (dośc bogatej, ku mojemu zaskoczeniu kompletny zestaw części do dużego serwisu był w pudełku) - następny w kolejce jest w wersji OEM - jedyny załącznik to naklejka rock shox.

 

Edytowane przez wr81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (znowu...) sesja trenażerowa na Rouvy.
Najpierw pod górę, Alpe d'Huez. Potem po płaskim w Norwegii, bo było mało. ;)

obraz.thumb.png.5089db68dfd1b8258a565dd54b30d1aa.png

Później zmieniłem łańcuch w szosie. Trochę zaspałem i jestem ciekawy, czy nie będzie przeskakiwał na kasecie trenażera... :whistling:
Jeszcze blat na "stole warsztatowym" wymieniłem, bo go jakiś czas temu trochę wygiąłem. To tak naprawdę jakiś skręcany blaszany regał rozłożony na pół, więc nie było trudno. Muszę wymyślić jakieś wzmocnienie i mam już koncepcję - jutro będę dłubał.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...