Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, aż takiej różnicy to u mnie nie ma. Ale u Ciebie wygląda to masakrycznie. :D   To tak jak z rękami kierowców zawodowych - ta od okna opalona, ta od środka blada. 😜
Niestety nie tylko o wygląd tu chodzi - różny kolor oznacza, że golenie pochodzą z różnych partii i mają różną grubość i prawdopodobnie teksturę powłoki Kashima, a to może mieć wpływ na ich nierównomierne zużywanie.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jak gdzieś w lesie zobaczę dziewczynę z takim Foxem (a z ciekawości obserwuję chyba wszystkie 😆 i robię w głowie statystykę), to przekażę pozdrowienia.
Potem Twoja wróci do domu i powie:
"Ty, Stary, jakiś po*** mnie w lesie zatrzymał, popatrzył na widelec, potem kazał Cię pozdrowić i sobie pojechał".

Co do widelca, to kupując w cenie RCZ jest to do przełknięcia. Jednak kupując rower stojący katalogowo 32k trochę mi nie w smak taki kolorowy widelec, stąd też moja reklamacja.

Edytowane przez TheJW
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co gorsza jesteśmy z tych samych rejonów :D więc tak może być :D

Uprzedzę ją się będzie na nią patrzył jakiś człek na lawendowej orbea full to nie jest zbok (chyba?)

Edytowane przez martingg
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście się nie zna, powiem że goleń z oznaczeniem 3 (ciemniejszy) jest przystosowany dla praworęcznych z racji tego iż większy nacisk idzie na prawą rękę, bo tak działa nasz mózg, a jaśniejszy ma na goleniu numer 2 bo jest minimalnie lżejszy aby wyrównać obciążenie. Może przejdzie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze garść faktów co do felta. Męski 19.5 z pedałami waży 12.3kg.  Niestety (albo stety) nie ma dużej rezerwy w oponach - nie są to wersje kendy khan z wkładką antyprzebiciową ważące 800-900g a najprostsza wersja, wyszło mi 510g (ważony przy okazji double fighter 700x35c wyszedł 550g). Wspomniany double fighter mieści się z tyłu, czy coś większego wejdzie, może o oczko większą jeszcze spróbuję. Co do kend to ciekawa sprawa  - te opony są chyba najłatwiej zdejmowalne/zakładalne w całej moje karierze.  

79301fd2-caf7-4f2d-b0cd-b579ff744631.thumb.JPG.a464bcbc92004cd2b7d082a14f030d58.JPG

Double fighter III 37-622 700x35c załozony na próbę z tyłu:

3d44d260-1199-47ce-8048-aef786b35ede.thumb.JPG.ecbbfe2810fba96a90a08e0cb353f606.JPG

60a09065-86ba-4473-a299-19a36ea013b9.thumb.JPG.ee5e7a46fb1f0744683e8d856751ced9.JPG

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sobek82 napisał:

Pączek za 5 zł a kupiłem cztery.

Ja kupowalem za 4.30 ale nie miały tych finezyjnych zawijasów. Wziąlem hurtem 35 szt. dla dwóch klas moich synów, po czym stojaca za mną kobita stwierdzila, ze ona weźmie skromne cztery, ale ja powiniemem te 35 sztuk zmieścić. Nawet się zaśmialem, ale jak wsiadalem do auta to coś mi pstrykło, że to było jednak trochę niemile z jej strony.

A wieczorem odwiedzilem Biedrę. Paczki po złotówce...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam firma też kupiła pączki z Biedry...ale te po 24 grosze. 108 pączków za niecałe 26 złotych... 🤦‍♂️ Jak powiedziałem koleżance - nawet ich nie ruszyłem, bo od samego dotknięcia dostałbym zgagi. 

Co do zakupów, to dzisiaj przyszła wypłata, także niedługo i ja coś wrzucę. 😎 A chwilę potem dopiszę, że znów się spłukałem na graty rowerowe. 

...i chyba jednak będę musiał się pogodzić z tymi pączkami za 24 grosze...😆

  • +1 pomógł 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, martingg napisał:

Na szczęście się nie zna, powiem że goleń z oznaczeniem 3 (ciemniejszy) jest przystosowany dla praworęcznych z racji tego iż większy nacisk idzie na prawą rękę, bo tak działa nasz mózg, a jaśniejszy ma na goleniu numer 2 bo jest minimalnie lżejszy aby wyrównać obciążenie. Może przejdzie.

Wystarczy wytłumaczyć, że to działa na podobnej zasadzie. Grubiej bezpieczniej, a cienko wyczuwalnie. ;)

received-4226570107370433.jpg

 

A co do procesu produkcji, to w większości takich firm, trafiają się partie wycofane i rozebrane na poszczególne części, tak aby odzyskać część kosztów przy ponownym ich wykorzystaniu. Stąd pewnie różnica w odcieniu.

16 godzin temu, Dokumosa napisał:

Trochę im proces anodowania się widać rozjechał. 

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że kashima z przed 10 lat była lepsza od tej dzisiejszej. ;) Różnice widać nawet "na oko".

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kłopotów z sercem aktywność rowerowa jest nie tylko możliwa ale bardzo pożądana. Tylko że najczęściej już nie z pełną intensywnością. Osobom po zawale zaleca się wysiłek na poziomie 70% tętna maksymalnego przez minimum godzinę dziennie. Więc gdyby kardiolog zalecił Ci siedzenie na kanapie to zmień lekarza. Chyba że rzeczywiście problem jest poważny - cóż, nie jestem lekarzem i pewnie takie sytuacje się zdarzają. Ale generalizując - ruch i to codziennie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bezpośrednio zakupione ale wynikające z zakupu: "gratisy" od Centrum Rowerowego jako przeprosiny za dostawę promocyjnego Felta powyżej deklarowanego 1 dnia  (tak o tym trąbią wszędzie na stronie że aż uwierzyłem i kilka rzeczy w tygodniu ustawiłem pod kątem obecności w ten dzień w domu). Same "gratisy" rzeczywiśćie przybyły poniżej 24h..

Bidon Eyen Shiva Bio by Tacx  - niby biodegradowalny (czy się nie będzie rozpuszczał od wody?)

lampka świeci, reszta jak widać :)

IMG-20240209-WA0001.thumb.jpg.78be6a287dc760527a44be150b51a6b4.jpg

Edytowane przez wr81
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marinbiker gdybyś poczuł się źle a Twój wewnętrzny głos podpowiadałby że to nieuchronny koniec, wyślę Ci mój adres na priv. Przygarnę Mariana jak swojego.🫠😘

BTW, 20k elektryków. 

https://gazetalubuska.pl/20-tys-nielegalnych-rowerow-elektrycznych-w-magazynach-w-lubuskiem-byly-sprzedawane-na-platformach-zakupowych/gh/c3-18294383

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sobek82 napisał:

@Marinbiker gdybyś poczuł się źle a Twój wewnętrzny głos podpowiadałby że to nieuchronny koniec, wyślę Ci mój adres na priv. Przygarnę Mariana jak swojego.🫠😘

Jak sobie pomyślę jakie straszydło byś z niego ulepił i jakie katusze przechodziłby Mari@n w tej stodole tortur, to mogę powiedzieć tylko jedno: PO MOIM TRUPIE!!!  🤣🤣🤣

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...