Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Hę???

 

Tymbardziej, że:

 

 

 

"Bought to convert my Mtb to 1x10 with a range extender rear sprocket and it works exceedingly well. Good price, quality and not too heavy."

 

Napisane przez użyszkodnika-nabywcę...

 

Skąd pomysł, że nie zadziała?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Skąd pomysł, że nie zadziała?

 

 

Ano dlatego, że w zakładce Q&A (oczywiście mowa o stronie produktu na wiggle) znalazłem taką informację i mnie to zastanowiło...

 

 

Z ciekawości nawet zapytałem obsługę na czacie i na początku, nic poza tym, że ta przerzutka jest "specyficzna" nie otrzymałem, aczkolwiek po dłuższej wymianie zdań wyszło, że jednak powinno wszystko śmigać jak należy.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3 łatwo zrobić 1x... Montując po wewnętrznej zębatke do max 34.... Mi się mieści ... A potem na małym rozstawie dokrecasz młynek..korba gx brzmi najsensowniej.

 

Jakbyście byli ciekawy nowego GX to poniżej wrzucam foto wagi poszczególnych elementów GXa 1400 GXP (wersja Fatbike BSA100! 175mm).

 

Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę! Chyba nie ma w tej chwili bardziej uniwersalnej korby na rynku w rozsądnych pieniądzach (120-180eu).

 

Goła korba czekająca na ukraińską koronkę NW...

 

90rhr98g89rjtfre.JPG

 

...i klasyczny pająk 2x11 z koronkami 36/24T (można sprzedać lub trzymać jako "staromodny" setup górski)

 

430583tyrytufdkv0.JPG

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od braci Garbaruk?

 

Si. W dodatku będzie krzywa :) Stwierdziłem, że to dobra okazja aby liznąć coś z ich portfolio.

 

Miało być nadal patriotycznie ale Banless będzie miał takie pewnie za miesiąc, w HCC nadal kuleje kontakt/sprzedaż, a AbsoluteBlack = drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ishi

Jeżeli chodzi o HCC to ja swoje jajko ściągnąłem z pomocą tim-bike.pl zajęło to tydzień i jeżeli chodzi o kontakt, płatność i odbiór to nie było żadnych problemów. Może warto spróbować.

Edytowane przez Nugosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jedyni robią seryjnie zębatki NW na pięć śrub, we wszystkich możliwych rozstawach i kolorach.

 

No i właśnie przyszła par avion :) i wygląda jak na renderingu. Śliczności :thumbsup:

Teraz podstawowe pytanie: Will it fit?

 

9rhe0fipokmbinibg.jpg

 

...a gdyby ktoś się zastanawiał jak wygląda HCC po kilku ładnych tysiącach (z nowym łańcuchem C10) to wygląda tak...

 

hcc32t.JPG

 

Jak dla mnie baaardzo przyzwoicie :)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poskładałem napęd na nowo. Całość wyszła całkiem schludnie i zwiewnie. Ciekawe tylko jak będzie z jego trwałością.

 

Ceny jajek dm, no cóż... Banless ~180?, HCC ~200, Garbaruk ~240, AB ~260, WT ~300 :/

Boli ale to zakup raz na kilka ładnych sezonów.

 

Ja wybrałem GX1400 bo to chyba obecnie najtańsza korba spiderless, którą i tak kupujesz z klasycznym pająkiem BCD104.

Zawsze można zostawić  pająk 1x i wystartować  z tańszymi koronkami , a z czasem przejść na dm :)

 

 

1x10_17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...