Skocz do zawartości

[Serwis] Rock Shox Recon Silver TK Solo Air


inTro84

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też zrobię. Na palcach faktycznie 5wt spływał jakby trochę szybciej.
Kupiłem te oleje z polecanego (i ze sprawdzonego już) sklepu, więc nie sądzę, żeby mnie oszukano, ale wydały mi się dziwnie podobne.
Nie mam w tym temacie doświadczenia, więc wolałem zapytać. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W zeszłym roku kupiłem pierwszego MTB, sam złożyłem i od tamtego czasu serwisuje we własnym zakresie. Z przeglądem i serwisem dolnych goleni nie było problemu a górne zgodnie z zaleceniami zamierzałem zrobić po 200H. Nadszedł ten moment i w weekend się za to zabrałem. Niestety nie skończyłem, bo przez pośpiech zniszczyłem okrągłą uszczelkę, która jest na samym dnie lagi z tłumikiem. Dołączam screeny, żeby było wiadomo o co chodzi. Do zniszczenia doszło w momencie wpychania jej z powrotem na jej miejsce. Uszczelka mimo zaaplikowania smaru podwinęła się i została przycięta przez gwint. Zamówiłem zestaw naprawczy z kompletem uszczelek, więc będzie zrobione zgodnie ze sztuką, ale teraz mam lekkie obawy. Czy ktoś z Was miał podobny problem i może mi udzielić jakiejś wskazówki? Wiem, że jest tu wielu doświadczonych użytkowników i bardzo liczę na Waszą pomoc:)

Model widelca: FS-RCN-RL-A1 (solo air), Recon RL 29" B BOOST™ 15X110MM  z manetką ONELOC REMOTE.

uszczelka 1.jpg

uszczelka 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znajomy serwisował takiego Recona z 2017 roku i po serwisie amortyzator ugina się jedynie 2 cm. Podejrzewamy, że jest jakiś problem z tłumikiem, macie jakieś wskazówki co może być nie tak? - dodam że serwis był robiony krok po kroku według manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to Recon z blokada z manetki, to chyba zalozyliscie manetke? Bo tam, aby odblokowac, to trzeba naciagnac..., a to troche wyglada jakby MC bylo zablokowane i gate was nie puszczal. Chyba, ze jest to Recon bez MC z Turnkeyem, ale wtedy nie wiem jak to dziala.

Tak patrze duzo wyzej w posty, to masz identycznego co tam wyzej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Recon z Turnkeyem właśnie, też podejrzewam że jest to zablokowany przepłwy oleju i nie mam pojęcia jak stwierdzić po wyglądzie dampera, kiedy przepływ oleju jest otwarty, a kiedy zamknięty.

Edytowane przez mesqueun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

Zrobiłem dziś przegląd swojego RS 30 Gold TK Solo Air. Pracował już słabo, a nie zaglądałem do niego od nowości. Sama operacja obyła się bez problemów, nie mam tam nic bardzo skomplikowanego. Jedynie jedna rzecz dała mi do myślenia. Po wyjęciu sprężyny powietrznej wypadła mi podkładka stalowa, widać ją na poniższym zdjęciu. Oglądałem ją i wyglądała tak jakby pękła, ale drugiej części nie znalazłem. Zastanawiałem się czy ją wyrzucić czy włożyć. Ostatecznie włożyłem. Może ktoś kto ogarnia te tematy pomoże mi ustalić jak powinno być. Manuala do mojego rocznika nie mam,  ale oglądałem na YT film, gdzie gość robił serwis takiego samego amora i tam dało się zauważyć dwie takie same podkładki stalowe. 

 

IMG_20190526_120839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu miałem możliwość jazdy innym rowerem elektrycznym z jakimś amortyzatorem marki RS ( nie wiem jaki to był model, około 140mm skoku) ale to co przykuło moja uwagę to fantastyczna amortyzacja, tzn. rower był maksymalnie przyklejony do podłoża a puszczony bezwładnie w dół (na opony) nie odbił się nawet na 1cm.

Czy da się ustawić tak RS Recona?

Taki efekt jedynie udało mi się uzyskać jak spuściłem z amortyzatora powietrze - jak magnez do metalu.

Amorek po serwisie. 100% życia i sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerem nie rzucam. W ramach testu sprawdzam jak sprawuje się tłumienie i jak wpływa na to ciśnienie w amortyzatorze.

Tłumienie odbicia na pewno działa. Przy największym tłumieniu amortyzator wraca już widocznie wolniej do położenia wyjściowego ale za wiele się nie zmienia.

Dalej cały rower odbija się jak sprężynka.

Problem może być tez w oponie. Ja mam aktualnie Race Kingi 2.2 zwijane. W tamtym rowerze były potężne opony 2.4 lub cos koło tego z dużym agresywnym bieżnikiem i to był Full.

Tak jak napisałem wcześniej, taki efekt daje niskie ciśnienie w amortyzatorze ale pojawia się problem ze skokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie odbija się na oponie ew. wiotkiej ramie nie na amortyzatorze. A tam jest za ciężki  i za sztywny żeby się odbić. Poza tym co ci po takim "teście"? Kiedyś tłumienie się ustawiało tak, żeby się koło nie oderwalo od podłoża ale nie po upuszczeniu roweru na koło ale po szybkim puszczeniu kierownicy uprzednio wciśniętej w kierunku podłoża aby doprowadzić do max kompresji amortyzatora. Jeśli nie możesz znaleźć nastawy tłumienia takiej aby koło nie oderwalo się od ziemii to wtedy masz powody do zmartwień. No i pewnie masz zbyt duże ciśnienie powietrza w kole.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć ;)

Zrobiłem serwis amora RS Recon silver tk solo air z 2017 roku. Rower przejechał max 300 km. Wlałem do tlumika 150 ml i do dolnego golenia 6 ml. Uszczelki były w dobrym stanie, więc wyczyściłem i włożyłem na smar. Lecz zauważyłem, że spod regulacji tłumienia cieknie olej. Na początku po pokrętle od regulacji (imbus z rączka plastikową), a później po spodzie amorka:confused: Czy zalałem za dużo oleju? Czy może coś jest nieszczelne i trzeba jeszcze raz rozbierać? Amor działa prawidłowo, regulacja tłumienia działa, blokada też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeździć, obserwować" ;)

Ten tłok tłumika, który skręcasz śrubą by przykręcić dolne golenie ma otwór właśnie na tego imbusa. Jak zalewałeś goleń olejem (przez otwór na śrubę), to mogło tam się wlać odrobinę. Jeśli nie jest tego dużo, to pewnie wypłynął właśnie z tego otworu. Jeśli jednak pojawia się po każdym przetarciu, to warto byłoby popatrzeć na uszczelki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...