Skocz do zawartości

nowości rowerowe - temat zbiorczy


Synergy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że gust to sprawa osobista ale jak dla mnie nowe XTR jest po prostu paskudne. Może i świetnie się będzie na tym śmigało ale z wyglądu odstrasza. Spieprzyli tą grupę bo poprzednie roczniki są pikne a to jakieś takie przekombinowane :( Ale i tak jestem ciekawy co tam Shiemano jeszcze zaprezentuje :P

 

Też mi sie nie podoba. Jest niespójnie. Skoro już poszli w takie dziwne kształty, to powinni też odświezyć wygląd manetek i klamek. Poza tym dla mnie to jst chore, aby w topowej grupie ładować opcje 3x11. Czyli, że co... jestesmy najlepsi bo mamy nawięcej biegów? :P

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

3x11. Czyli, że co... jestesmy najlepsi bo mamy nawięcej biegów?

czyli, że jak nie jesteś megaścigaczem ale zwykłym (a majętnym) wyprawowcem to zakładasz 3x11 i Góry Każde Twoje. Z 35l plecakiem kilka-kilkanaście dni pod rząd jazda na 2x10/1x10 to już nawet nie kozactwo, to głupota (a dla niektórych wręcz niewykonalność). Dla mnie absurdem jest 11z tyłu a nie 3 z przodu. Ewentualnie podział na 3x9 i 1x11-dwie odrębne grupy
A stylistyka (powtórzę się) jest obleśna.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, ale skoro uparli się na 11-tki, to prawdę mowiąc 2x11 jest wg Ciebie niewystarczające na wyprawy? Pomijam kwestię tego ile to wytrzyma (po sramie 1x11 mozna już coś wywnioskować o sensowności 11-stek w mtb). Odnosze nieodparte wrażenie, że ludziom w Shimano zaczyna brakować pomysłów zarówno na rozwój techniczny i wizualny tej grupy. Zgodzę się z Tobą, że stare 3x9 daje dużo mozliwości, ale te czasy już nie wrócą. Tylkopatrzeć jak Alivio załadują na 10-tkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne przy kolejnej generacji, bo utrzymywanie kolekcji x11 i x10 w wyższych grupach może nie nakłaniać do bycia innowacyjnym. :)

Ja mimo mody na napędy 2x10 i przygniatającej argumentacji zwolenników tak czy inaczej (gdybym musiał się przesiąść) to wolałbym 3x10 z korbą 44/32/22 bo z korbą posiadającą koronkę 24 albo 26 producent nie sprzeda mi dopalacza do nóg w komplecie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj Lumperator, ja nadal używam w góry 3x8 i stare dobre 12-32 xtra kasety wytrzymywały (wytrzymują) cholernie dużo. Ja jestem starej daty i nawet do 9 podchodzę jak pies do jerza (jeżdżę te same trasy z kolegą co ma 3x9 no i porównujemy sobie komu wcześniej się rozreguluje, zapcha, itd itd...)
Szkoda gadać. 
2x9 przy 38/28 na 11x34 i tak nie da tego co moje 22 na stare 32z z tyłu (a np żona na te same trasy ma 20z z przodu). Przy 10 - 38/28x11/36 zbliża się do tych wartości. Ale nie ma co porównywać 8s z 10s. 

Shimano zawsze jak by "bało się na zapas" (jak ostatnio tekst, że na razie nie widzą żadnych przesłanek by iść w suportu alu 30mm). Wystarczy wspomnieć 3 blaty w szosie, w grupach dura czy ultegrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano nie ma pomysłów. Ja trzymam się XT generacji M770 które jest świetne, spodobały mi się rapidfire plus bardziej od gripów X0, a przejeździłem na Deore/SLX 9sp, X9/X0 9sp, x7 10sp. XT M770 jest najlepsze chociaż korby 10sp mają lepsze stopniowanie (ogromne 44t zębatki w mega9 FUJ).
 

Edytowane przez Synergy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz w temacie szosowym, dlugo oczekiwany, jeszcze nie w wersji produkcyjnej, elektryczny Sram:

http://velonews.competitor.com/2014/05/gallery/spotted-sram-electronic-drivetrain_327147

 

Tu trochę więcej szczegółów, wygląda, że będzie bezprzewodowo (?):

http://www.bikeradar.com/road/gear/article/analysis-sram-wireless-electronic-group-41023/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać na zdjęciach kable :)

Jeśli ktokolwiek chce konkurować o lajciarską koronę to nie może zrobić zestawu bezprzewodowego - wtedy potrzebowałby conajmniej 3 baterii (sterownik w manetkach, przerzutka przód i tył). Nawet gdyby skrócić czas żywotności o połowę (ten w Shimano jest dużo dłuższy niż zapewnia producent) i przez to rozmiar o połowę to i tak ogniwa byłyby spore i trzeba byłoby gdzieś je umieścić - jeśli kable miałyby zniknkąć to korpus obu przerzutek musiałby się rozrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież widać na zdjęciach kable :)

 

To tu masz wersję bezkabelkową: http://road.cc/content/news/119240-video-sram-electronic-groupset-wireless :-)

 

Aczkolwiek na korpusie (baterii?) obu przerzutek widzę otwory, z których wcześniej kabelki wychodziły...

 

Ale we wniosku patentowym SRAM jak byk jest:

 

"Here's the summary of the patent: "The invention provides a wireless control system for a bicycle, including at least one shift actuator generating an input signal when actuated and a master control unit transmitting a shift signal responsive to the input signal."

 

Więc może jednak doczekamy bezkabelkowego SRAMoweskiego systemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może jednak doczekamy bezkabelkowego SRAMoweskiego systemu....

Ciekawe czy będzie to system zamknięty. Ciekawie by było jakby dało się połączyć z licznikiem lub telefonem (? BT, ANT+ ?). Przy obustronnej komunikacji można się pokusić o automatykę i pisanie własnych programów obsługi zmiany biegów. Np. zmiana na lżejsze jak wjeżdżamy pod górkę (z mapy wysokościowej) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ciekawe czy takie systemy można by zakłócić np. podczas zawodów... I czy da się wykonać twardy reset

tak było własnie z maviciem prawie dwie dekady temu - dlatego się wycofali z systemu. No ale to były inne czasy, inna elektronika. 
Choć przerzutka (w porównaniu z dzisiejszymi systemami) nie musiała mieć baterii  ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że mogą jeździć hakery :D ?

 

Miałem na myśli sytuacje typu:

"Dojeżdżałem właśnie do stromego podjazdu gdy nagle łańcuch zaczął samoistnie zmieniać przełożenia przechodząc dziesięć razy przez cały zakres kasety, następnie zszedł na pierwszy bieg i tam już został. W międzyczasie wyprzedził mnie zawodnik teamu "Alfa Beta Gamma"

 

"Team "Alfa Beta Gamma" stanowczo dementuje pogłoskę jakoby problemy zawodnika konkurencyjnego teamu były związane z obecnością naszego wozu serwisowego w pobliżu owego zawodnika. Jest to bez wątpienia zbieg okoliczności, dalsze pomówienia tego typu będą skutkowały podjęciem adekwatnych działań o charakterze prawnym." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...