Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Troche zdjęcia niechlujne, niewiele tam widać. Zdjęcie nia muszą być robione z 2cm, mogą być trochę dalej ale zeby było widać najmniejsze zębatki bo to one sa najważniejsze. Korba jest w miare ok, łańcuch wygląda na już lekko wyciągnięty.

 

Mam wątpliwości odnośnie dołu kasety którego nie widać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zdjęcia niechlujne, niewiele tam widać. Zdjęcie nia muszą być robione z 2cm, mogą być trochę dalej ale zeby było widać najmniejsze zębatki bo to one sa najważniejsze. Korba jest w miare ok, łańcuch wygląda na już lekko wyciągnięty.

 

Mam wątpliwości odnośnie dołu kasety którego nie widać niestety.

 

 

Właśnie niespecjalnie wiedziałem jak się zabrać do tych zdjęć.

 

Dodałem jeszcze jedno zdjęcie kasety gdzie (mam nadzieję) widać najmniejsze zębatki: http://oi58.tinypic.com/jhabso.jpg.

 

Łańcuch wyciągnięty - czyli zakładać nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego kąta wygląda w miare ok ... starajcie sie dawać raczej prostopadłe zdjęcia. Jak masz to załóż, sprawdzic wtedy na 100%. Jak nie masz, możesz kupić w razie czego poleży na półce i poczeka na swoją kolej, to nie chleb, nie czerstwieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o ocenę mojego zestawu:

 

 

- kaseta shimano cs-hg50 (8x)

 

Kaseta

 

Wydaje mi się że jest całkiem ok no może  2 najmniejsze zębatki trochę zużyte.

 

 

Napęd:

 

Napęd

 

Natomiast stan napędu przedniego - nie mam pojęcia niech wypowiedzą się fachowcy

wydaje mi się, że jest jeszcze ok poza największa zębatką.

 

Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wiem, że napęd już nic nowego nie przyjmie, ale mam pytanie.
Jeździć na tym zestawie do końca (aż zacznie przeskakiwać), czy wymienić już coś i tym samym uchronić jakąś zębatkę korby?
 
http://zapodaj.net/77f48b90416ac.jpg.html

http://zapodaj.net/efef85a5b1d81.jpg.html

 

http://zapodaj.net/e1db0114eb320.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mógłby ktoś zerknąć, czy jest sens kupować do tego nowy łańcuch Hg-53?

Wygląda nawet dobrze, choć dołu nie widać.

 

 

Jeździć na tym zestawie do końca (aż zacznie przeskakiwać), czy wymienić już coś i tym samym uchronić jakąś zębatkę korby?

To X9 ? wygląda znośnie, fakt, ze by były problemy ale ja bym ją zregenerował na twoim miejscu, bo całkiem dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem już jakiś czas temu napęd na slx, został mi poprzedni napęd, więc takie pytanko czy to do czegoś się nadaje? nie chce ludziom wciskać chłamu (a wypadałoby w końcu zdecydować czy próbować sprzedać czy na złom oddać)

DSC_0155.jpg

DSC_0175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc - opinia. Kiedy byłem zrobić przegląd gościu powiedział mi że trzeba będzie wymienić niedługo łańcuch (zaczął strzelać na najwyższym biegu). Mówił też że niebawem też kaseta do wymiany. Kupiłem jakiś łańcuch shimano za 30 zł i strzela teraz już na 2 najwyższych biegach. Teraz będę musiał kupić (pewnie) i nowy łańuch i kasete. Jakie polecacie(ani nie za drogo ani nie za tanio - sam rower mnie 400zł kosztował, więc napęd nie musi chyba być wart połowy roweru(ale chce też żeby to był solidny szajs :) Rower to szosóweczka(pewnie fachowcy po zdjęciu wiedzą :)

 

http://zapodaj.net/d44c4eeb1903b.jpg.html

 

PS. Do czego służy ta mała śrubeczka przy ramie(jest to regulacja położenia koła czy jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znośnie ? I dlaczego zrobiłem błąd kupując ten łańcuch (sprzedawca mnie wyrolował :) ? Wyczytałem na jakieś stronce że trzeba było odliczyć tyle ogniw ile było na poprzednim łańcuchu i tak zrobiłem 108 na tamtym 108 na tym. Czyli mam rozumieć że teraz najlepiej wymienić i łańcuch i kasetę czy znów kupić nowy łańcuch(chyba bez sensu opcja) i czy jakieś godne polecenia tutaj ktoś poleci ? Ponawiam pytanie ze śrubeczką. A właśnie i pewnie dlatego że mój osprzęt nie jest ok +moje zurzyte opony mój rower nie potrafi wyciągnąć więcej niż 25km/h (przecież to szosówka tak nie powinno być). Gość w serwisie mi mówił że ciut za duży jest rower na mnie(przed kupnem nie pomyślałem o szczegółowym doborze rozmiaru) ale to nie powinno ograniczać prędkości roweru(no chyba że licznik zaniża prędkość). Tak na marginesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To że miałeś 108 nie znaczy ze była to poprawna wartość :P sprzedawca nie zrobił cie w konia chyba ze zapłaciłeś 30 czy 40zł :D po prostu ten łańcuch jest wart może 10zł ... bo to szit, kupa i zaraza :D Jak sie mierzy długość łańcucha ... było wiele razy, poszukaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...