Skocz do zawartości

[Hamulce v-ki] Avid Single Digit 3 vs. Shimano Acera BR-M422


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach mam zamiar kupić jakieś hebelki przód+tył,najlepiej na allegro lub innych internetowych stronach.

Do przeznaczenia mam 65zł na ten cel.Za tą kwote znalazłem hamulce:

-Avid Single Digit 3:

- http://allegro.pl/hamulce-v-brake-avid-single-digit-3-super-cena-i3804892974.html

-i Shimano Br-M422:

- http://allegro.pl/hamulec-shimano-acera-br-m422-na-2-kola-v-brake-i3792821664.html

 

I mam kilka pytań-Które są lepszej jakości i które po wyregulowaniu beda mocniej hamować??Może coś lepszego za tą cene??

 

Licze na szybką odpowiedż i z góry dzięki. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego samochodzik wybadałem rynek jak tylko się dało, zadzwoniłem do kilka sklepów i ja osobiście zdecydowałem się na te ACERA jako ciekawostka to hamulce altus, acera i alivio to ramiona jest to samo z tym że są różne klocki i klocki w m422 są to zwykłe jakieś tam shimano co to koło 12zł kosztuje komplet klocków zaś model m432 ma już klocki z wymiennymi okładzinami które są o niebo lepsze,

i tak np m422 kosztują około 30zł w tym cena klocków to około 12zł, zaś m432 kosztują 35zł gdzie cena klocków tam zamontowanych to około 25zł więc najbardziej się opłaca kupić model shimano m432 który ma porządne klocki i raczej powinien lepiej hamować jak avid sd3. Jak mi przyjdą hamulce to zdam relacje jak to działa, kiedyś jeździłem na deore i tektro 845al więc jakieś tam odniesienie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz teraz zamontowane? Za 65 zł ciężko będzie złożyć dobre hample.

Na początek proponuję dobrze wyregulować. Jak to nie pomorze to wymień klocki i linki/pancerze. Potem dobre klamki np. Avid fr5, a na końcu ramiona. Wtedy zobaczysz różnice w hamowaniu. Jak wymienisz same ramiona to możesz być rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra regulacja to podstawa, zakupiłem te alivio z klockami o zmiennej okładzinie, kiedyś miałem deorki podstawowe na klockach oruginalnych zwykłym, to tył podnosiło bez problemów, dodam że miałem boostery a klamki tanie tektro i jak dla mnie była bardzo dobrze, w tej chwili klamki alivio, linki shimano, pancerze są ok i hamulce alivio, boostery też zakupię może znacie jakieś dobre, ja znam tektro, i na pewno będzie ok, 7 lat nie miałem roweru, a teraz z racji drogiego paliwa oraz coraz większego brzucha postanowiłem znów jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zestaw kolego, myślałem także nad tarczą na linkę z przodu, ale wiem że vbrake będą i tak dobre a nawet bardzo, rower to stary solidny giant na cro-mo ze starym, prawie idealny-stan shimano exage400, zero luzu, także jakość coś jak alivio, zmieniłem klamki na nowe na v-brakee, wywaliłem cantilavery, dałem nowe siodełko selle, nowe chwyty, kierownice alu, dokupie jeszcze boostery i jak jazda na rowerze mi się nie unudzi to na wiosnę pedały spd z platformami, żeby rower był uniwersalny i pożyteczny bardziej, i jakieś buty do tego. A i jakieś oświetlenie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę to dorzucę swoje 3 grosze.

Mam hamulec Deore BR-M590 + klamkomanetka ST-EF51. Przy dobrym pancerzu potrzeba relatywnie niewiele siły, aby uzyskać dużą moc hamowania (oczywiście ta siła jest większa niż przy hydraulice).

Jeżeli zastosujemy dobre linki i pancerze to wcale nie trzeba dusić klamki przy komponentach nawet Alivio czy Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na linkę się nie opłaca? Za słaba moc czy co tam? Hamulce tarczowe mają mnóstwo zalet w porównaniu z vbrakee ale miażdży ich jeden minus - waga, przy użytkowaniu roweru, turystyczny czy treking, tarczę są przerostem formy nad treścią, solidny vbrakee jest ok, z tym że trzeba mieć solidne koła, bo krzywa felga i vbrakee ma za daleko do felgi i skuteczność hamowania żadna. No i kiedyś ta felga się zetrze i trzeba nową, dla kogoś kto zaplata felgę to nie problem, bo dobra felga to za 50zł już jest, ale dla szarego człowieka to idzie do serwisu i płaci za przekładkę felgi.


Mam pancerze giant oryginał i linki shimano, kiedyś miałem w innym rowerze deorke vbrakee + tektro booster no name linki i pancerze, klamki szajs tani tektro ale hamowały na dotyk, kluczem do dobrych vbrakee to klocki dobrze ustawione i prosta felga i hamulec jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dlaczego się nie opłaca mechanicznych hamulców?

Bo dobre hamulce BB7 + niezłe klamki + dobre linki i pancerze to koszt podobny do hydraulików. Choćby Shimano BR-M596, których osobiście używam. Są bardziej bezobsługowe (nie trzeba poprawiać linki, nie trzeba wymieniać pancerza) oraz klamka chodzi lżej. Co przy długich zjazdach robi różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym że przy dużych zjazdach vbrakee nie da rady, po prostu kilka dobrych górek klocków nie ma i felg też, już pomijając to że jazda z dużych górek bez przedniej tarczy chociażby, tylko na vbrakee jest po prostu nie bezpieczna, u mnie nawet jak bym chciał to takich górek nie ma, błota też nie ma, wieć vbrakee będzie ok, a inna sprawa to rama jest cro-mo a przedni widelec jest o średnicy 1" czyli taki zwykły i chyba nie ma w tym wymiarze widelców sztywnych z mocowaniem na tarczówe z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...